Narzędzia do przesyłania plików na zewnętrzne maszyny

Inne narzędzia

Loading

Narzędzia do przesyłania plików na zewnętrzne maszyny to wydawać się może niezbędnik w pracy w branży IT. W ramach Waszej pracy możecie się spotkać z koniecznością połączenia ze zdalną maszyną, by np. dodać tam pliki, czy też coś z niej pobrać.

WinSCP

WinSCP – jest to graficzny klient SFTP dla systemu MS Windows korzystający z SSH. Obsługiwany jest również protokół SCP i FTP. Program służy przede wszystkim do bezpiecznego przesyłania plików pomiędzy lokalnym a zdalnym komputerem (maszyną). Poza tym, WinSCP oferuje podstawowe funkcje menedżera plików oraz synchronizacji plików. Aplikacja jest darmowa i możesz ją pobrać z oficjalnej strony.

FileZilla Client

Program FileZilla jest to klient FTP rozpowszechniany na zasadach licencji GPL. Aplikacja jest dostępna w wielu wersjach językowych i za jego pomocą można pobierać pliki o wielkości ponad 4 GB. Opisywany program obsługuje protokoły FTP, SFTP, FTPS. Aplikację można pobrać na platformy Windows, Linux i MacOS.

FTP Voyager

Aplikacja FTP Voyager to klient FTP / FTPS / SFTP dla systemu Microsoft Windows z obsługą opisywanych wyżej protokołów. Podstawowymi funkcjami są synchronizacja katalogów, korzystanie z wielu wątków przesyłania plików, wyszukiwanie plików, niestandardowe polecenia FTP, oraz kolejkowanie przesyłania plików z maksymalnie 9 wątkami. Aplikacja do pobrania z oficjalnej strony wydawcy. 

CyberDuck

Aplikacja CyberDuck to kolejny popularny klient FTP, który istnieje od 2002 roku. Jest ona darmowa, rozwijana jako Open-Source, działająca na systemach Windows i MacOS. Oprogramowanie to obsługuje większość popularnych mechanizmów przesyłania plików, takich jak FTP, SFTP i WebDAV.. Dodatkowo zapewnia również łatwy dostęp do usług przechowywanych w chmurze, takich jak S3, Azure, Dysk Google, OpenStack. CyberDuck jest dostarczany z łatwym w użyciu GUI i można je pobrać tutaj.

Podsumowanie

Na zakończenie artykułu opisującego narzędzia do przesyłania plików na zewnętrzne maszyny, warto zwrócić, że to nie jedyne takie aplikacje. Bez wątpienia część z czytających osób posiada u siebie inne, być może lepsze aplikacje. Celem niniejszego wpisu, było przypomnienie o konieczności posiadania w swoim arsenale takiej aplikacji. O innych narzędziach godnych uwagi, szerzej piszemy w niniejszym dziale.