Seria książek Rusz głową!

Książki

Loading

Seria książek Rusz głową! ma za zadanie przedstawić Wam pozycje z tej serii, które mogą być przydatne w trakcie nauki pewnych zagadnień. Te kilka przedstawionych pozycji będzie idealne dla osób znajdujących się na różnym etapie testerskiego rozwoju. Książki Rusz Głową! to nietypowe podejście do tematyki, jednym będzie pomagało w przyswojeniu wiedzy inny przeciwnie. 

 

Java. Rusz Głową! – Kathy Sierra, Bert Bates. 

Podręcznik obejmuje Javę 5.0. Książka opisuje podstawy jak klasy, obiekty, typy danych, czy metody. Porusza też kwestię API, obsługi wyjątków czy programowania obiektowego – dziedziczenia, polimorfizmu, interfejsu czy klas abstrakcyjnych. Jak pozostałe książki z serii posiada opracowania graficzne co ma pomóc przyswoić czytelnikowi przekazywane informacje. 

Seria książek Rusz głową! - Java

Wzorce Projektowe. Rusz Głową! – Eric Freeman, Bert Bates, Kathy Sierra, Elisabeth Robson. 

Jak cała seria książek ma za zadanie w sposób inny niż pozostałe książki wprowadzić Cię w temat. W ramach tego podręcznika poznasz cele stosowania wzorców projektowych, czy założenia, na których opierają się wzorce projektowe. Ponadto będziesz znać najważniejsze i najczęściej wykorzystywane wzorce projektowe. Poznasz temat przechowywania i prezentacji danych,  czy mechanizm RMI, wzorzec MVC. Nadto chyba cel całego tematu czyli implementacja wzorców projektowych w aplikacjach.

  Seria książek Rusz głową! - Wzorce projektowe

Python. Rusz Głową! – Paul Barry. 

Każdy z nas wie, że Python jest popularnym językiem wśród testerów oprogramowania. Ta książka jest doskonałym podręcznikiem dla osób chcących rozpocząć naukę Pythona. Poza podstawami języka opisano tu sposoby posługiwania się Pythonem w prawdziwym świecie podczas pisania kodu aplikacji WWW czy obsługiwania baz danych. W ramach podręcznika przedstawiono tu również dość trudne tematy, takie jak kolekcje i niemodyfikowalność. Poznasz też wątki, wyjątki i iteracje w Pythonie a także narzędzia, biblioteki i moduły przydatne programiście. 

Seria książek Rusz głową! - Python

 

C#. Rusz Głową! – Jennifer Greene, Andrew Stellman. 

Jak nie Java, nie Python to może C# dla Ciebie testerze? Książka ta jak i inne z serii charakteryzuje się doskonałą przejrzystością oraz przystępnie przedstawioną wiedzą. Znajdziesz tu elementy programowania obiektowego, operacji na plikach, obsługę wyjątków oraz pracę z wieloma wątkami. Ponadto przekonasz się, jak sprawnie stworzyć atrakcyjny interfejs użytkownika, oraz zrozumiesz, do czego służy język LINQ. Jest to wyśmienita książka dla wszystkich osób chcących rozpocząć przygodę z językiem C# oraz platformą .NET.a

 

Seria książek Rusz głową! - C#

Agile. Rusz Głową! – Andrew Stellman, Jennifer Greene. 

Lekkie odejście od programowania, przejdźmy do poznania Agile. Podobnie jak pozostałe książki z serii „Rusz głową”, również i ta została napisana z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy nauki o poznawaniu i uczeniu się. Dzięki tym zabiegom Twój mózg zaangażuje się w poznawanie nowych koncepcji i przyswoi je bez ociągania się. Dowiesz się, na czym polegają i jakie zalety mają najpopularniejsze metodyki Agile: Scrum, XP, Lean i Kanban. Poznając tą pozycję, nauczysz się korzystać z dobrodziejstw metodyk zwinnych i sprawisz, że Twój zespół zacznie lepiej planować pracę, poprawi się współpraca w grupie. 

Seria książek Rusz głową! - Agile

 

Programowanie w JavaScript. Rusz Głową! – Eric Freeman, Elisabeth Robson. 

Jeżeli nie wcześniej wskazane języki programowania, to może JS? Naucz się jak używać języka JavaScript do prowadzenia interakcji ze stronami WWW.
Rozwiń swoje umiejętności poza pisanie prostych skryptów — poznaj programowanie obiektowe. Zobacz w jaki sposób rozwiązywać realne problemy, aby poznać najlepsze sposoby pisania kodu. Podejmij wyzwanie i spróbuj rozwikłać ponad 120 zagadek i ćwiczeń. Dzięki tej pozycji poznasz składnię i podstawowe elementy języka JavaScript, oraz nauczysz się tworzyć obiekty i obsługiwać zdarzenia. Ponadto zobaczysz, jak wykorzystać domknięcia i funkcje anonimowe a także stworzysz prawdziwą grę. 

Seria książek Rusz głową! - JavaScript

SQL. Rusz Głową! – Lynn Beighley.

Być może jest Ci potrzebna teraz wiedza z zakresu baz danych? Napoczątku dowiesz się co to jest język SQL oraz stworzysz swoją pierwszą bazę danych (polecenie CREATE). W kolejnych rozdziałach nauczysz się uzupełniać te bazy danymi. Będziesz wiedział jak je usuwać oraz modyfikować (poprzez polecenia INSERT, UPDATE oraz DELETE). Jak już przebrniesz przez podstawy, zabierzesz się za to co bazodanowcy lubią najbardziej – indeksy, klucze, złączenia oraz podzapytania. Na sam koniec sprawdzisz jak zagwarantować swojej bazie bezpieczeństwo oraz wykrzesać z niej jeszcze więcej możliwości. 

HTML 5. Rusz Głową! – Eric Freeman, Elisabeth Robson.

Będziesz brał udział przy projektach webowych? Chciałbyś też automatyzować testy? Powinieneś poznać HTMLa by ułatwić sobie życie.  Dzięki temu podręcznikowi dowiesz się podstaw HTMLa ale poznasz też bardziej zaawansowane tematy.  Dowiedz się, jak wykorzystać usługi geolokalizacyjne, jak rysować na płótnie (canvas) oraz w jaki sposób składować dane na komputerze użytkownika. Sprawdź również, co możesz zyskać dzięki WebSockets (jak testować WS – tutaj), oraz jak wycisnąć siódme poty z języka JavaScript. 

     

 

C. Rusz Głową! – David Griffiths, Dawn Griffiths. 

Była Java, Python, C#, czy Java Script. Seria książek Rusz głową! posiada też podręcznik do nauki C.  W trakcie lektury tej książki poznasz składnię języka C, dostępne typy zmiennych, sposoby zarządzania pamięcią oraz zasady tworzenia przejrzystego kodu. Ponadto nauczysz się biegle obsługiwać kompilator, czy korzystać z plików nagłówkowych oraz przesyłać komunikaty między procesami. Dzięki licznym ćwiczeniom bez problemu utrwalisz zdobytą wiedzę. 

 

Rusz Głową! PHP& MySQL – Lynn Beighley, Michael Morrison

„Rusz Głową! PHP & MySQL. Edycja polska” nie jest kolejnym trudnym i nudnym podręcznikiem do nauki PHP i MySQL. Autorzy jak i w poprzednich pozycjach wykorzystują tu innowacyjne oraz niezwykle skuteczne techniki przyswajania wiedzy szybko i bezboleśnie. Z pomocą licznych ilustracji i ciekawych skojarzeń nauczą Cię, jak stosować PHP wraz z MySQL w Twojej codziennej pracy. Dowiesz się jak tworzyć i obsługiwać formularze, poznasz wiele aspektów języka PHP czy wykonywania zapytań SQL. Dowiesz się o zastosowaniu sesji oraz ciasteczek, czy zastosowaniu formatu XML a także instalacja i konfiguracja serwera Apache. 

 

Pozostałe

W serii „Rusz Głową!” znajdują się 

Nauka programowania – książka przedstawiająca istotne koncepcje programistyczne, zasady programowania w Pythonie, funkcji i rekurencji. Ponadto poznasz programowanie obiektowe, tworzenie API dla aplikacji internetowych. 

Analiza i projektowanie obiektowe – w ramach tej pozycji poznasz zasady i cele projektowania obiektowego, czy metody zbierania wymagań. Ponadto przypadki użycia i ich analiza. Poznasz wzorce projektowe, oraz projektowanie architektury systemu. Jest też zagadnienie o testowaniu. 

Kotlin – książka opisująca kolejny język programowania. Przedstawione jest tutaj solidne podstawy tworzenia kodu i pisanie pierwszych projektów. Poznasz typy sparametryzowane w Kotlinie, oraz jak wygląda praca na obiektach: dziedziczenie, klasy, kolekcje. Dodatkowo dowiesz się jakie są funkcje wyższego rzędu i wyrażenia lambda a także o współbieżność wykonywania kodu. 

Ruby on Rails – kolejny język programowania, mniej popularny od wcześniej wymienionych. W ramach tej pozycji dowiesz się o języku Ruby, jak się tworzy tabela, w jaki sposób wykonywane są migracji bazy danych.

Sieci komputerowe – wydawać się może że pozycja nieprzydatna na pierwszy rzut oka testerom. Jednakże gdybyście chcieli wprowadzić się np. w świat Security i poznać różne aspekty z tym związane? Tutaj poruszono tematykę sieci bezprzewodowych, bezpieczeństwa w sieci czy projektowanie sieci. Wiadomo, że jest to wprowadzenie, jednakże dla laika może być dobrym kick startem. 

Podsumowanie

Seria książek Rusz głową! jest kolejną propozycją abyście mogli się rozwijać w testerskim rzemiośle. W dziale książki opisujemy wiele książek, czy audiobooków dla testerów oprogramowania i osób pracujących w branży IT. Podejmujemy tematykę książek dla osób chcących rozwijać się z Javą, Pythonem, JavaScriptem, czy SQLem.