Cypress News 2023 cz. 4

Cypress IO News

Loading

Cypress News 2023 cz. 4 – to wpis w którym będę przedstawiał Wam newsy związane z narzędziem Cypress. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi wpisami dotyczącymi Cypressa, zapraszamy do odpowiedniego działu.

Wprowadzenie

Tworząc testy automatyczne z wykorzystaniem Cypressa może spotkać się z sytuacjami, że bziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia by napisać nasze testy. Czasami będzie to spowodowane faktem niemożności obsłużenia w inny sposób danego przypadku, czasami też po prostu skorzystanie z pluginów będzie dla nas łatwiejsze.

Jako Ambasador Cypressa mam na celu rozpowszechnianie wiedzy o tym narzędziu, promowanie wartości jakie nam przyświecają.

Cypress News 2023 cz. 4 - Rafał

 

Porównanie Cypress Vs Playwright

Często słyszę, że Playwright jest gamechangerem, że Cypress odejdzie w niebyt. Ostatnio natknąłem się na ciekawą statystykę w ilościach pobrań CY vs PW. Ja oczywiście zachęcam do korzystania z Cypressa, natomiast każdy sposób by automatyzować czynności czy to z wykorzystaniem Cypressa, Selenium czy Playwrighta jest świetnym rozwiązaniem.

CypressConf2023

W dniu 17 października 2023 roku odbędzie się cypress conf. Zapraszam Was do strony wydarzenia

Nadchodzi CY 13

Póki co otrzymujemy drobne zmiany, poprawki w ramach wydań CY 12. Oczekujcie bo zbliża się Cypress w wydaniu 13. 

Video

Zachęcam Was do zapoznania się z dwoma filmami:

 

Update pluginów

Dokonano kilku update pluginów w postaci:

 1. @cypress/vite-plugin-cypress-esm
 2. @cypress/webpack-dev-server
 3. cypress-real-events
 4. cypress-wait-until
 5. cypress-image-diff-js
 6. @cypress/request
 7. @mmisty/cypress-grep
 8. cypress-await
 9. cypress-should
 10. cypress-accessibility-checker

Ciekawe artykuły

Kilka ciekawych wpisów dla fanów CY.

 1. Handling Cookies with Cypress since GDPR
 2. Introducing Desktop Notifications for Cypress Cloud Runs
 3. Component Testing for Engineering Leadership

Dołącz do nas na Discordzie

Cypress udostępnia wszystkim możliwość rozmawiania z Ambassadorami czy twórcami na Discordzie. Jesteś zainteresowany i chcesz dołączyć do ponad 8000 sympatyków Cypressa zapraszam tutaj.

 

Dołącz do społeczności

Jesteście zainteresowani byciem na bieżąco z nowinkami związanymi z Cypressem. Chcesz pogadać z Ambasadorami, twórcami lub innymi fanami Cypressa – dołącz do naszej społeczności na Discordzie już teraz. Jest nas ponad 8000 i społeczność systematycznie rośnie.

Znalazłeś buga?

Masz problem z działaniem frameworka, chcesz zgłosić nam błąd? Dołącz do Githuba i zgłoś błąd lub zaproponuj nam zmiany jako Feature.

Skorzystaj z rozwiązania cloudowego

Cypress posiada rozwiązanie cloudowe które możecie wykorzystywać w swoich projektach – sprawdź już teraz. 

Szkolenie z Cypressa dla Twojej firmy?

Napisz na redakcja@dlatesterow.pl i skorzystaj z wiedzy Ambassadora Cypressa aby wdrożyć automatyzację testów w swojej organizacji. 1 dniowe szkolenie – dedykowane Waszej aplikacji, aby uczestnicy mogli pracować na realnych przykładach.
To nie jest szkolenie jakich na rynku jest wiele – nieaktualizowane informacje, wersje czy standardy, oraz przykłady na randomowych stronach. Tylko dlaTesterów.PL prowadzi szkolenia dedykowane organizacji – dodatkowo w cenach wysoko-konkurencyjnych. 

Podsumowanie

Cypress News 2023 cz. 4 – to kolejny wpis mający zachęcić Was do instalacji i sprawdzenia narzędzia. Z racji popularyzacji narzędzia i dużego wsparcia które otrzymał Cypress na rozwój, będziemy poszerzać wpisy na ten temat. Wszelkie artykuły związane z Cypress IO znajdziecie w dedykowanym dziale.