K6 News 2024 cz. 1

K6 News

Loading

K6 News 2024 cz. 1 – to wpis w którym będę przedstawiał Wam newsy związane z narzędziem do testów wydajnościowych – K6. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi wpisami dotyczącymi K6, zapraszamy do odpowiedniego działu.

Wprowadzenie

Tworząc testy wydajnościowe z wykorzystaniem K6 może spotkać się z sytuacjami, że będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia by napisać nasze testy. Czasami będzie to spowodowane faktem niemożności obsłużenia w inny sposób danego przypadku, czasami też po prostu skorzystanie z porad osób bardziej doświadczonych.

Jako Champion narzędzia K6 mam na celu rozpowszechnianie wiedzy o tym narzędziu, promowanie wartości jakie nam przyświecają.

Grafana k6 v0.48.3 release

W ramach upgrade, wydano nową wersję K6 pod nr 0.48.3. Pełny wpis o zmianach w aplikacji możesz przeczytać tutaj.

Ciekawe artykuły

Kilka ciekawych wpisów dla fanów k6, duża część opiera się o materiały innych Championów K6.

 1. Mastering API Performance Testing with k6, Grafana and WireMock
 2. K6: Exploring the terms and terminologies
 3. Average-load testing
 4. JMeter vs k6
 5. Performance testing Strimzi Kafka in the k8s cluster using xk6-kafka
 6. How to run distributed performance tests in Kubernetes with K6
 7. Why Test Twice? Taking K6 Tests from Development to Operations

Propozycja pluginów do zapoznania

Ponadto chciałem Wam przedstawić kilka ciekawych pluginów do weryfikacji.

 1. har-to-k6
 2. postman-to-k6
 3. load-testing-your-api-with-swagger-openapi-and-k6
 4. xk6-sql

YouTube K6

Zachęcam też Was do zapoznania się z oficjalnym kanałem K6 na YT, gdzie możecie śledzić newsy, czy rozwiązania z wykorzystaniem K6.

Dołącz do nas na Slacku

K6 udostępnia wszystkim możliwość rozmawiania z Championami czy twórcami na Slacku. Jesteś zainteresowany i chcesz dołączyć do ponad 3000 sympatyków K6 to zapraszam na Slacka już teraz. Społeczność systematycznie rośnie.

Chcesz mocniej poznać K6?

Masz ochotę spojrzeć na wszystkie projekty zbudowane przez team K6 i Grafana Labs? Wpadaj na Githuba.

Pluginy do przeglądarek

K6 posiada również pluginy do przeglądarek pozwalające nagrywać i generować skrypty dla K6. Pamiętaj aby korzystać z tego rozsądnie i weryfikować wygenerowany kod.

Skorzystaj z rozwiązania cloudowego

W marcu ogłosiliśmy ogólną dostępność Grafana Cloud k6 i naszego rozwiązania do zarządzania wydajnością w Grafana Cloud . Jeśli chcesz to wypróbować, to Grafana Cloud ma bezpłatny plan na zawsze z 500 wirtualnymi godzinami użytkowania miesięcznie i więcej. Zarejestruj się już teraz.

Szkolenie z K6 dla Twojej firmy?

Napisz na redakcja@dlatesterow.pl i skorzystaj z wiedzy Championa K6 aby wdrożyć automatyzację testów wydajnościowych w swojej organizacji.

1 dniowe szkolenie – dedykowane Waszej aplikacji, aby uczestnicy mogli pracować na realnych przykładach.

Oczywiście możemy pracować z materiałami z jakimi pracuje na co dzień.
To nie jest szkolenie jakich na rynku jest wiele – nieaktualizowane informacje, wersje czy standardy, oraz przykłady na randomowych stronach. Tylko dlaTesterów.PL prowadzi szkolenia dedykowane organizacji i dodatkowo w cenach wysoko-konkurencyjnych.

Podsumowanie

K6 News 2024 cz. 1 – to kolejny wpis mający zachęcić Was do instalacji i sprawdzenia narzędzia. Z racji popularyzacji narzędzia i dużego wsparcia które otrzymał K6 na rozwój, będziemy poszerzać wpisy na ten temat. Wszelkie artykuły związane z k6 znajdziecie w dedykowanym dziale.