Książki dla testerów oprogramowania cz. 2 czyli druga część propozycji przydatnych książek, które mogą uzupełnić Waszą wiedzę z zakresu testowania oprogramowania. Te kilka przedstawionych pozycji będzie idealne dla osób na starcie, lub też takich chcących usystematyzować swoją wiedzę.
Automatyzacja testów. Kompletny przewodnik dla testerów oprogramowania – Arnon Axelrod
Przewodnik który ma pomóc zbudować i utrzymać skuteczną automatyzację testów. Automatyzacja testów staje się ważnym narzędziem, które pozwala zespołom deweloperów na dostarczanie oprogramowania w coraz szybszym tempie, bez obniżania przy tym jakości. Dzięki tej książce poznasz prawdziwą wartość, jakiej możesz oczekiwać od automatyzacji testów. Poznasz różne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę podczas planowania testów automatycznych w porównaniu z testami manualnymi.
Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia – Adam Roman
Podręcznik stworzony przez Adama Romana który przeznaczony jest dla początkujących testerów by zapoznać się z podstawami. Dla osób bardziej zaawansowanych – chcących ugruntować swoją wiedzę. Dodatkowo dla kierowników czy menadżerów by poznali techniki zarządzania procesem. Zaletą książki jest wiele praktycznych przykładów. Ilustrują one zastosowanie wprowadzonych metod i narzędzi. Obejmuje takie obszary jak projektowanie testów, analiza ryzyka, dokumentowanie procesu testowego, zarządzanie zespołem testerów, automatyzacja testów, doskonalenie procesu testowego, raportowanie, pomiar i zapewnianie jakości oprogramowania.
Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy – Adam Roman, Lucjan Stapp
Jest to nowy podręcznik do samodzielnej nauki do egzaminu ISTQB na podstawie sylabusa z 2018 roku. Przedmiotowa książka zawiera omówienie zasad i struktury egzaminu. Zestaw praktycznych rad. Dokładne omówienie treści sylabusa z przykładami. Definicje pojęć – słów kluczowych, które są wymagane na egzaminie. 73 oryginalne pytania testowe pokrywające wszystkie cele nauczenia. 10 oryginalnych zadań zgodnych z wymogami. Łącznie 120 pytań testowych zawartych w 3 przykładowych egzaminach.
Pasja testowania – Krzysztof Jadczyk
Książka Pasja Testowania to rodzaj przewodnika dla osób, które chcą zostać testerami oprogramowania. Z tej książki dowiesz się jak zgłaszać defekty, czy przygotowywać przypadki testowe. Znajdziesz też cenne wskazówki, dzięki którym przygotowanie estymacji oraz dokumentacji testowej nie będzie trudne.Książka porusza zagadnienia, których opanowanie przygotują Cię do rozmowy rekrutacyjnej oraz do pierwszych zadań w roli testera. Krzysztof często wrzuca na swojej grupie Facebookowej linki z promocją do wersji elektronicznej.
Testowanie oprogramowania – Ron Patton
Testowanie Oprogramowania jest to książka dla początkujących i ambitnych specjalistów. Książka jest dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś więcej na temat tej fazy procesu wytwarzania oprogramowania. Złożoność i wielkość dzisiejszych aplikacji jest taka, że nawet bardzo doświadczeni programiści nie są w stanie napisać kodu zupełnie wolnego od błędów. W połączeniu ze wzrastającym uzależnieniem ludzi od oprogramowania nawet przy wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności, a także w związku z wszechobecnością oprogramowania w służbie zdrowia, telekomunikacji, w procesach produkcyjnych i w branży finansowej, błędy mogą grozić katastrofą.
Podsumowanie
Książki dla testerów oprogramowania to cz. 2 wpisów o książkach ogólnych dla testerów. W kolejnym wpisie zajmiemy się innymi pozycjami, które znajdują się na rynku. W dziale książki opisujemy wiele książek, czy audiobooków dla testerów oprogramowania i osób pracujących w branży IT.