O’Reilly learning platforma do nauki

Ogólne

Loading

O’Reilly learning platforma do nauki – to wpis prezentujący, że istnieją alternatywy dla serwisów – typu Udemy, Strefa Kursów czy Pluralsight. W tym wpisie zaprezentujemy Wam z czym możecie spotkać się w ramach korzystania z tego serwisu.

Wstęp

Marka O’Reilly może wydać się Wam znajoma. Jeżeli mieliście okazję przejrzeć moje wcześniejsze wpisy w temacie książek dla testerów oprogramowania – na grafikach poglądowych mieliście okazję zobaczyć nazwę marki. Ta właśnie marka stworzyła serwis na którym możecie w formie subskrypcji mieć dostęp do wielu książek i nie tylko.

Rejestracja, cena

Jeżeli chcesz samodzielnie zapoznać się z serwisem, możecie skorzystać z 10-dniowego triala. Jeżeli zdecydujecie się na kontynuowanie subskrypcji – kwota miesięczna to 49 USD. Platforma daje też 15% zniżki w przypadku bardziej długofalowej.

Jakie usługi są w serwisie

Platforma zachęcając nas do zakupu wskazuje usługi jakie nam będą przysługiwały w trakcie trwania subskrypcji.  Nieograniczone kursy szkoleniowe online prowadzone na żywo przez instruktorów pozwalające na bieżąco zapoznawać się z najnowszymi narzędziami i technologiami. Interaktywne samouczki pozwalają ćwiczyć podczas nauki w czasie rzeczywistym. Książki i filmy zapewniają dostęp do potrzebnych informacji wtedy, gdy ich potrzebujesz. Dominującym językiem na platformie jest język angielski, jednakże znajdziemy też materiały w języku polskim.

Kursy online

Na platformie mamy dostęp do szkoleń / kursów, które są prowadzone na żywo przez instruktorów. Na dzień sporządzania wpisu – zaplanowanych przyszłych wydarzeń jest ponad 370. Dla testerów wydarzeń live nie jest aż tak wiele, jednakże dla osób specjalizujących się np. w testowaniu z wykorzystaniem Javy. Dodatkowo jest kilka eventów dla osób zainteresowanych testami bezpieczeństwa i pentestami.

O'Reilly learning platforma do nauki - live

Książki

To główna i najsilniejsza strona serwisu. Jeżeli skupimy się na tematach związanych ściśle z QA i testowaniem. W tym dziale znajdziemy 256 pozycji (na datę sporządzania wpisu) z którymi możemy się zapoznać w trakcie korzystania z serwisu. Oczywiście jest również bardzo wiele pozycji, które są niewpisane do działu QA/Testing, zaś mogą być bardzo przydatne. Dokonując analizy oferowanych pozycji, możemy znaleźć też książki w rodzimym języku. Wśród nich znajdziemy m.in: książki z serii Rusz Głową!, Myśl w Języku (m.in, Java, Python), pozycje związane z tematyką Security, czy Agile.

Czytając książkę mamy nawigację po rozdziałach wraz z szacowanym czasem na zapoznanie się. Aplikacja w ramach naszego konta zapamiętuje na jakim etapie zakończyliśmy lekturę poprzednio.

O'Reilly learning platforma do nauki - java

Dodatkowo dla osób korzystających w różnych porach dnia, czy na różnych urządzeniach – możliwa jest zmiana koloru tła (Day Mode, Cloudy Mode, Night Mode). Dodatkowo możliwa jest zmiana czcionki, czy rozszerzenia marginesów – dostosowując do typu urządzenia na którym czytamy. Ponadto możemy przeszukać książkę po słowach, by odnaleźć fragmenty które interesują nas najbardziej. Do tego najbardziej interesujące nas pozycje możemy dodawać do Playlisty.

Kursy video

To kolejna możliwość nauki dla osób posiadających subskrypcję. Wśród kursów video, możemy zapoznać się z tematyką Selenium z wykorzystaniem Javy, Pythona czy C#. Mamy też możliwość zapoznania się ze szkoleniem z zakresu Cypressa, czy tematyką testów jednostkowych.

Na przykładzie kursu Cypressa, możecie zwrócić uwagę, że videokursy również są stworzone jak książki. Kurs podzielony jest na rozdziały i możemy poruszać się dowolnie. W ramach kursu poszczególne lekcje możemy dodawać do Playlisty by później w łatwy i szybki sposób do nich powracać.

O'Reilly learning platforma do nauki - cypress

Podobnie jak w przypadku książek, korzystając z buttona pod grafiką kursu – pojawia się Continue – możemy szybko wrócić do lekcji na której zakończyliśmy naukę.

Certyfikacja

Serwis ma również zakładkę dotyczącą certyfikacji. W ramach tego działu są zebrane pozycje które zdaniem twórców warto przerobić aby dobrze przygotować się do danego egzaminu certyfikującego. Ponadto O’Reilly learning oferuje też egzaminy próbne na pewne rodzaje certyfikatów. Jeżeli ktoś postanawia dokonać certyfikacji z jakiegoś zakresu, możliwość zapoznania się z propozycjami serwisu do nauki, czy też egzaminami próbnymi to dobra opcja.

Inne informacje

Korzystając z serwisu możecie zawężać wyniki wyszukiwań, np. ze względu na język w którym ma być stworzony element do nauki. Niestety nie ma możliwości zrobienia tego w ramach filtrów wyszukiwania, lecz w ustawieniach konta.

O'Reilly learning platforma do nauki - języki

Jak wcześniej wspominałem – pozycje które nas szczególnie interesują warto umieszczać w Playlistach. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy tworzyć wiele Playlist, co pozwala nam podzielić tematycznie zbierane materiały.

Na stronie głównej O’Reilly learning po zapoznaniu się przez Ciebie z jakimiś pozycjami – będzie rekomendował Ci pozycje na podstawie Twoich wcześniejszych wyszukiwania.

Dodatkowo platforma posiada aplikacje mobilne dla Androida, iOS, czy Amazona.

Podsumowanie.

O’Reilly learning platforma do nauki – to kolejny wpis z wiedzy ogólnej. Informacje tutaj zawarte mogą dać pewien wkład początkującym testerom, czy odświeżyć informacje, które gdzieś mogły umknąć.  Dodatkowo jak w tym wpisie będziemy starali się przedstawić różne alternatywy dla serwisów do poszerzania wiedzy. O innych zagadnieniach ogólnych piszemy w niniejszym dziale.