Testerskie Newsy – kwiecień 2024

News

Loading

Testerskie Newsy – kwiecień 2024 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

Newsy

Cypress IO – 13.8.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 13.0.0 nastąpiło wiele kolejnych zmian, o czym informuje w dziale dot. Cypressa

k6 – nowa wersja

Firma Grafana stojąca za narzędziem K6 poinformowała o wydaniu nowej wersji narzędzia pod nr v. 0.50 Więcej informacji tutaj.

Sekurak Hacking Party 2024

Już 20 maja 2024 roku Sekurak wraca wraz z Sekurak Hacking Party. W ramach spotkania online zaplanowane wstępnie są 3 ścieżki

  • NETSEC 
  • WEBSEC 
  • DEFENCE

Więcej informacji o agendzie i prelegentach będziemy przedstawiać w zbliżających się tygodniach i miesiącach – zgodnie z infromacjami od organizatora.

Bilety można zamówić tutaj.

Test Warez 2024 – CFP

Jesteśmy właśnie na etapie CFP na wydarzenie Test Warez 2024. Czas na zgłoszenia upływa 29 kwietnia 2024 roku. Zapraszamy Was w imieniu organizatorów.

Wydarzenie odbędzie się 6-8 listopada 2024 roku.

Automatyzacja testowania w praktyce 2024

Już w dniach 23 – 24 maja 2024 roku odbędzie się event Automatyzacja testowania w praktyce. Program konferencji znajduje się tutaj.

Playwright – nowe wydanie – 1.43.1

Playwright doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 

Postman v. 10.24

Postman doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 
Dodatkowo Postman udostępnił opcję wsparcia tworzenia testów za pomocą AI. 

Jenkins 2.453

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Selenium 4.19.0 Released!

Została wydana nowa wersja Selenium. Wszystko o tym wydaniu znajduje się tutaj.

Ciekawe narzędzia AI.

Poniżej przedstawiam Wam kilka aplikacji opartych o AI do różnych tematów, sprawdźcie:

1. for Excel
https://numerous.ai

2. for Images
https://stockimg.ai

3. for Charts
https://chartgpt.dev

4. for Students
https://paperpal.com

5. for Video
https://pixverse.ai

6. for Google Search
https://you.com/

7. for Academics
https://monic.ai/


Nadchodzące artykuły

Nowy cykl zapowiadający wpisy na serwisie  – nie zawsze jednak wpisy będą w takiej kolejności i częstotliwości:

  1. Artykuł o Cobolu!
  2. Narzędzia wspierające testy Accessibility
  3. Chrome TOP Pluginy
  4. Historie faili w testowaniu oprogramowania
  5. Testowanie API podstawowe pojęcia

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

Inne Newsy:

Szkolenia z serwisu dlaTesterów.PL

Dziękuje też organizacjom zainteresowanym szkoleniami grupowymi w Waszych firmach.
Jesteście zainteresowani szkoleniem – piszcie na szkolenia@dlatesterow.pl. Odpiszę Wam niezwłocznie, ustalimy szczegóły i wprowadzimy Wasz team na wyższy level. Zapraszam Was na https://szkolenia.dlatesterow.pl/.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny.

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – kwiecień 2024 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.