Blisk.io testowanie responsywności stron

Inne narzędzia

Loading

Blisk.io testowanie responsywności stron – to narzędzie przydatne deweloperom i testerom przy pracach z aplikacjami webowymi. Narzędzie to jest wydawane w formie freemium oparte na Chromium. Sprawdzisz dzięki niemu aplikację na formatach – telefonów komórkowych, tabletów i stacjonarnych.

Ogólne

Aplikację można pobrać ze strony producenta – Blisk.io. Aplikacja jest dostępna pod Windowsa i MacOS. Obecnie nie została wydana wersja pod Linuxa. Aplikacja posiada również wersję płatną, która rozszerza możliwości aplikacji o wiele elementów. Szczegóły zapisane są tutaj. Wersja darmowa umożliwia na korzystanie przed 30 minut dziennie.

Działanie

Aplikacja posiada kilkanaście różnych formatów na których możemy wyświetlać naszą aplikację.

Pośród formatów urządzeń mobilnych mamy do wyboru 31 urządzeń m.in:

 • Apple iPhone X, 8, 7, czy SE;
 • Google Pixel, XL, 2, czy 2 XL;
 • LG G3, G6;
 • Samsung Galaxy S4, S6, s9, Note 5.

W formacie tabletów mamy do skorzystania z:

 • Apple iPad mini 4, iPad 4 Pro 9.7, iPad Pro 10,5 czy 12.9;
 • Google Nexus 7, 10.

Dodatkowo mamy też wyświetlacze takie jak:

 • iMac Retina 27″;
 • MacBook Pro Retina 15″;
 • Macbook 12.

Jak użytkownik możemy dodawać te urządzenia do ulubionych by szybko sprawdzać swoje ulubione narzędzia. Dzięki temu narzędziu możemy zweryfikować jak nasza aplikacja zachowuje się na takich emulatorach. Oczywiście przy urządzeniach mobilnych mamy możliwość rotacji urządzenia, by aplikacja wyglądała odpowiednio przy oglądaniu jej w pionie i obróceniu sprzętu w poziomie.

Blisk.io testowanie responsywności stron - browser

Możliwości

Deweloper może korzystać z aplikacji pobierając dane z lokalnego repozytorium, wprowadzać zmiany i weryfikować na bieżąco. Jak każda przeglądarka posiada tryb incognito, co również jest przydatne w ramach testowania czy developmentu. Oczywiście nie mogło zabraknąć DevToolsów, które przy aplikacjach webowych są właściwie niezbędne.

W Toolboxie dostępnym powyżej możemy szybko dokonywać zmian w takich opcjach jak:

 • Scroll sync;
 • Device sync;
 • Cache;
 • Theme.

Oczywiście mamy możliwość wykonywania zrzutów ekranu i ich modyfikacji w ramach aplikacji. Dodatkowo jest też dodane narzędzie do nagrywania czynności jakie wykonujemy w pracy z aplikacją.

Blisk.io testowanie responsywności stron - screenshots

Każdy użytkownik może też ustawić automatyczne odświeżanie strony. Opcja taka jest szczególnie przydatna programistom, którzy tworząc kod, weryfikują na lokalu jak działa ich aplikacja. Opcja ta jest korzystna gdy posiadamy więcej niż jeden wyświetlacz. Gdzie w ramach developmentu, zapisujemy zmiany i od razu widzimy w jaki sposób nasze zmiany wpłynęły na rzeczywisty wygląd.

Aplikacja posiada też wbudowany „Error notifier”, czyli sygnalizator gdy będą występowały z wykorzystaniem Java Scriptu. Aplikacja też wyszukuje nam możliwość rozwiązania na StackOverflow.

Cena

Aplikacja jak wspominaliśmy posiada też opcję Premium, gdzie będziemy mieli możliwość szerszego korzystania z aplikacji. Kwestie płatności opisane są szczegółowo tutaj.

Video

Poniżej video reklamujące i pokazujące w jaki sposób działa Blisk.io

Podsumowanie

Blisk.io testowanie responsywności stron to jedno z narzędzi, które pozwala nam na testowanie aplikacji webowych. Jak wskazano w tekście, narzędzie jest w formie freemium i może być pomocne przy dewelopmencie i testach. O innych narzędziach godnych uwagi, szerzej piszemy w niniejszym dziale.