K6 – szkolenie z testów wydajnościowych

K6 Szkolenia

Loading

K6 – szkolenie z testów wydajnościowych ma charakter spotkania 2 dniowego. W ramach tego szkolenia uczestnicy będą mogli poznać podstawy testowania wydajnościowego z wykorzystaniem K6. Szkolenie będzie podzielone na część teoretyczną, wraz z prezentacją, a także ćwiczenia praktyczne dzięki którym, wykorzystacie zdobytą wiedzę w praktyce.

Zapisz się na szkolenie!


Dla kogo

Przedmiotowe szkolenie jest dla Ciebie, chcesz zdobyć nowe umiejętności w obszarze automatyzacji testów, czy też poznać w jaki sposób możesz wesprzeć swój zespół przeprowadzając testy wydajnościowe. Nie musisz posiadać wcześniejszego doświadczenia z automatyzacją testów ani z programowaniem. Szkolenie to jest adresowane do osób z minimalnych doświadczeniem, bądź też dla takich które doświadczenia nie posiadają.

Naszą priorytetem jest efekt – czyli skuteczna nauka, dlatego też na szkolenie nie będziemy zapisywać dziesiątek osób. W ramach mniejszej grupy będziemy mogli bardziej skupić się na Was – kursantach.

Szkolenie jest autorskie – przygotowane przez Championa Narzędzia K6 – Rafała Krząpa:

Agenda

Musimy pamiętać, że szkolenie jest dwudniowe, więc będzie intensywne, czas przewidziany na szkolenie to 2×7 godzin, jednak w przypadku pytań, wątpliwości będziemy pracować razem, by jak najlepiej wytłumaczyć aspekty związane z przedmiotem szkolenia. Ważną jednak kwestią jest to, że skupimy się na ćwiczenia, by móc w przyszłości wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce.

1. Wprowadzenie do Testów Wydajnościowych

– Definicja i cel testów wydajnościowych
– Znaczenie testów wydajnościowych w cyklu życia oprogramowania
– Podstawowe pojęcia: obciążenie, przepustowość, czas odpowiedzi, itp.

2. Planowanie Testów Wydajnościowych

– Określenie celów i kryteriów sukcesu
– Wybór narzędzi i metodologii testowania
– Projektowanie scenariuszy testowych i przypadków użycia

3. Pisanie pierwszego scenariusza testowego

– Wykonanie prostej ścieżki testowej
– Grupowanie, Asercje, Checki i Ustalanie czasu trwania testu
– Pierwsze uruchomienie

4. Analiza Wyników i Optymalizacja

– Interpretacja danych z testów wydajnościowych
– Identyfikacja wąskich gardeł i problemów wydajnościowych
– Zalecenia dotyczące optymalizacji i poprawy wydajności

5. Wizualizacja wyników

– Czym są datasources
– Wykorzystanie Grafany w interpretacji wyników testów

6. Rozwijanie zakresu scenariuszy testowych

– Parametryzacja testów
– Ustalanie progów jakości
– Wykorzystywanie zmiennych środowiskowych i plików konfiguracyjnych

7. Dłuższa Praktyka

– Tworzenie zbiorów scenariuszy testowych
– Dobre praktyki w pisaniu w k6
– Inrepretacja wyników testów wydajnościowych
– Zgłaszanie błędów z przeprowadzanych sesji

8. Podsumowanie

  • K6 dobre praktyki;
  • Zakończenie szkolenia;
  • Sekcja finalnego QA;

W ramach przedmiotowego szkolenia, będziemy poruszać jeszcze kilka tematów – które będą naturalnie wynikały w trakcie dynamiki spotkania.

Cena

Kwota za szkolenie jest determinowana wariantem który wybierzesz

Wariant 1:

1997 zł netto – to cena za szkolenie 2 dniowe, dostęp do prezentacji i dokumentacji stworzonej na potrzeby szkolenia + certyfikat w formie PDF. Wychodząc jednak Waszym oczekiwanio – jest szansa – że traficie na promocje – korzystajcie – bo cena może ulec zmianie. 
Dodatkowo zapisujcie się do Newslettera – bo tam również czasami wpadają kupony zniżkowe. 

Zapisy

Na szkolenie możecie zapisać się poprzez link.

Oferta na zajęcia zorganizowane

Jeżeli interesuje Cię oferta szkoleniowa dla Twojej organizacji w formie zamkniętej – napisz wiadomość na szkolenia@dlatesterow.pl by ustalić termin, warunki i zakres szkolenia.

Pozostałe informacje

Szkolenie prowadzone jest obecnie w wersji zdalnej, według tego samego programu co szkolenia stacjonarne, uczestnicy wykonują te same ćwiczenia a instruktor jest do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania szkolenia.

Do szkolenia w wersji zdalnej wymagany jest komputer z dowolnym systemem operacyjnym (z zainstalowanym NodeJS, oraz K6- sprawdź proszę czy uruchamia Ci się aplikacja przed szkoleniem), stabilny internet i słuchawki z mikrofonem.

Szkolenie będzie przeprowadzone przez trenera z wieloletnim doświadczeniem z wykorzystaniem narzędzia – K6. Duży nacisk położymy na praktykę, jednak niezwykle istotny dla zrozumienia istoty testowania będzie background teoretyczny, który zostanie przedstawiony w ramach szkolenia.

Zapisz się na szkolenie!

Liczba miejsc na wskazany termin ograniczona. Maksymalna liczba uczestników to 8 osób – aby w łatwy i przystępny sposób przeprowadzić szkolenie.

Dlaczego dlaTesterów.PL?

Od ponad 3 lat dzielę się z Wami wiedzą bezpłatnie. Napływa jednak wiele zapytań o organizację szkoleń – czy to w formie prowadzenia dla organizacji, czy też indywidualnych.

Program szkolenia – obejmuje tematy praktyczne – które będą wykorzystywane w realnym testowaniu – podparte oczywiście wprowadzeniem teoretycznym – by zrozumieć holistycznie temat.

Unikatowe elementy szkolenia – takie których nie spotkacie na innych kursach. Tematy przez które przebrnąłem samodzielnie, które wymagały wysiłku i zaangażowania. Prezentacja nie będzie miała formy skryptu który ktoś mi przygotował a ja bezrefleksyjnie będę go przechodził. Tematy objęte szkoleniem to mój autorski pomysł, który wprowadzi Was w temat testów wydajnościowych.

Indywidualne zaangażowanie – wskazane szkolenie prowadzę samodzielnie, na swoich materiałach którą udoskonalam ze szkolenia na szkolenie. Dziesiątki zadowolonych osób które przeszkoliłem w ostatnim kwartale – tylko napędzają mnie do dalszego rozwoju.

Mała grupa szkoleniowa – kolejny aspekt – ważny na takich eventach. Nie pakuje grup po 20-30-50 osób jak na słynnych bootcampach. Nie prowadzę szkoleń – jak to często się zdarza dla 15 osób – bo brak wówczas indywidualnego podejściach. Mniejsza grupa, lepsza komunikacja, możliwość angażowania uczestników.

Budżet szkoleniowy – każdy z Was takowy budżet w ramach organizacji zapewne posiada. Szkoląc się ze mną, możesz też zapytać o pakiet np. K6 + Cypress lub też kupić voucher na szkolenie w 2024 roku!

14 godzin nauki a może i …. – tak, nie jestem gościem który będzie siedział ze stoperem w ręku i po 8 godzinach w środku szkolenia powie Wam – przepraszam, kończymy bo skończył się umówiony czas. Przedstawiam Wam artykuły od wielu lat – by dzielić się wiedzą. Na szkoleniu również – jeżeli będą jakieś dodatkowe pytania a przekroczymy czas – na pewno zrobimy tak – aby każdy z Was wyszedł zadowolony z wiedzą, która zapewni Wam dobry background do indywidualnej pracy.

Prowadzący – osobiście będę prowadził szkolenie, profil na Linkedinie tutaj.


Podsumowanie

K6 – szkolenie z testów wydajnościowych to post zachęcający Was do szkolenia z zakresu testów wydajnościowych. W ramach swojej pracy często możecie mieć konieczność przeprowadzenia takich testów. Dzięki szkoleniu, w sposób bardzo łagodny, nabędziecie dobrych praktyk, nauczycie się podstaw by w późniejszym wykorzystać wiedzę w praktyce.

Szkolenie to jest skutkiem Waszego głosowania w ramach ankiety.

Przed szkoleniem należy mieć zainstalowanego K6, oraz NodeJSa – by w trakcie intensywnego szkolenia, nie tracić czasu na konfigurację narzędzia.