K6 News 2023 cz. 1

K6 News

Loading

K6 News 2023 cz. 1 – to wpis w którym będę przedstawiał Wam newsy związane z narzędziem do testów wydajnościowych – K6. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi wpisami dotyczącymi K6, zapraszamy do odpowiedniego działu.

Wprowadzenie

Tworząc testy wydajnościowe z wykorzystaniem K6 może spotkać się z sytuacjami, że będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia by napisać nasze testy. Czasami będzie to spowodowane faktem niemożności obsłużenia w inny sposób danego przypadku, czasami też po prostu skorzystanie z porad osób bardziej doświadczonych.

Jako Champion narzędzia K6 mam na celu rozpowszechnianie wiedzy o tym narzędziu, promowanie wartości jakie nam przyświecają.

Grafana k6 v0.47.0 release

W ramach upgrade, wydano nową wersję K6 pod nr 0.47.0. Pełny wpis o zmianach w aplikacji możesz przeczytać tutaj.

Ciekawe artykuły

Kilka ciekawych wpisów dla fanów k6, duża część opiera się o materiały innych Championów K6.

  1. K6 Prometheus
  2. Load Testing Made Simpler with Resource Object Model
  3. Integrate K6 with InfluxData
  4. Art of the Chaos: K6 Edition
  5. https://grafana.com/blog/2023/10/17/reproducing-and-testing-distributed-system-failures-with-xk6-disruptor/

Propozycja pluginów do zapoznania

Ponadto chciałem Wam przedstawić kilka ciekawych pluginów do weryfikacji.

  1. xk6-proxy
  2. xk6-cache
  3. xk6-dotenv

YouTube K6

Zachęcam też Was do zapoznania się z oficjalnym kanałem K6 na YT, gdzie możecie śledzić newsy, czy rozwiązania z wykorzystaniem K6.

Dołącz do nas na Slacku

K6 udostępnia wszystkim możliwość rozmawiania z Championami czy twórcami na Slacku. Jesteś zainteresowany i chcesz dołączyć do ponad 3000 sympatyków K6 to zapraszam na Slacka już teraz. Społeczność systematycznie rośnie.

Chcesz mocniej poznać K6?

Masz ochotę spojrzeć na wszystkie projekty zbudowane przez team K6 i Grafana Labs? Wpadaj na Githuba.

Pluginy do przeglądarek

K6 posiada również pluginy do przeglądarek pozwalające nagrywać i generować skrypty dla K6. Pamiętaj aby korzystać z tego rozsądnie i weryfikować wygenerowany kod.

Skorzystaj z rozwiązania cloudowego

W marcu ogłosiliśmy ogólną dostępność Grafana Cloud k6 i naszego rozwiązania do zarządzania wydajnością w Grafana Cloud . Jeśli chcesz to wypróbować, to Grafana Cloud ma bezpłatny plan na zawsze z 500 wirtualnymi godzinami użytkowania miesięcznie i więcej. Zarejestruj się już teraz.

Szkolenie z K6 dla Twojej firmy?

Napisz na redakcja@dlatesterow.pl i skorzystaj z wiedzy Championa K6 aby wdrożyć automatyzację testów wydajnościowych w swojej organizacji.

1 dniowe szkolenie – dedykowane Waszej aplikacji, aby uczestnicy mogli pracować na realnych przykładach.

Oczywiście możemy pracować z materiałami z jakimi pracuje na co dzień.
To nie jest szkolenie jakich na rynku jest wiele – nieaktualizowane informacje, wersje czy standardy, oraz przykłady na randomowych stronach. Tylko dlaTesterów.PL prowadzi szkolenia dedykowane organizacji – dodatkowo w cenach wysoko-konkurencyjnych.

Podsumowanie

K6 News 2023 cz. 1 – to kolejny wpis mający zachęcić Was do instalacji i sprawdzenia narzędzia. Z racji popularyzacji narzędzia i dużego wsparcia które otrzymał K6 na rozwój, będziemy poszerzać wpisy na ten temat. Wszelkie artykuły związane z k6 znajdziecie w dedykowanym dziale.