Książki dotyczące Power BI

Książki

Loading

Książki dotyczące Power BI to zbiór propozycji do przeczytania na ten temat. Postęp i rozwój w tym temacie jest na tyle widoczny, wobec czego konieczne może być zapoznanie się z tą tematyką. Sprawdź jakie są pozycje książkowe aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu testowania.

Microsoft Power BI. Jak modelować i wizualizować dane oraz budować narracje cyfrowe. Wydanie III – Devin Knight, Erin Ostrowsky, Mitchell Pearson, Bradley Schacht

Książka ta jest trzecim zaktualizowanym, wydaniem znakomitego przewodnika dla analityków biznesowych. Dzięki tej pozycji bezproblemowo rozpoczniesz pracę z Power BI i w pełni wykorzystasz jego możliwości. Po przeczytaniu jej będziesz lepiej rozumiał, w jaki sposób w pełni wykorzystać potencjał Power BI do tworzenia efektywnych strategii business intelligence. Dowiesz się, jak pozyskiwać i oczyszczać dane oraz jak projektować modele danych. Zapoznasz się ze stylami wizualizacji danych oraz z technikami tworzenia narracji cyfrowych. Nauczysz się analizować relacje w modelu danych i tworzyć reguły w języku DAX. W tym wydaniu znajdziesz też nowy rozdział poświęcony przepływom danych, w którym oprócz podstaw omówiono takie zagadnienia, jak projektowanie efektywnych modeli danych i budowanie podstawowych pulpitów nawigacyjnych

Książki dotyczące Power BI

Kup teraz

Modelowanie danych z Power BI dla ekspertów analityki. Jak w pełni wykorzystać możliwości Power BI – Soheil Bakhshi, Christian Wade

Ta książka jest znakomitym wprowadzeniem do Power BI. Dzięki tej pozycji nauczysz się modelowania danych, technik definiowania relacji oraz tworzenia modeli danych. Dowiesz się, jak prowadzić obliczenia za pomocą funkcji modelowania. Poznasz rónież podstawy pisania kodu w języku DAX. Dodatkowo korzystania z nowych funkcji modelowania danych. Stopniowo przejdziesz do bardziej zaawansowanych rozwiązań, dzięki czemu Twoje modele danych sprawdzą się nawet przy bardzo złożonych zadaniach. Poszczególne zagadnienia zilustrowano praktycznymi przykładami. Przykłady pozwolą Ci zrozumieć, jak bardzo przydatne w pokonywaniu wyzwań biznesowych są zoptymalizowane modele danych.

Książki dotyczące Power BI

Kup teraz

Microsoft Power BI dla bystrzaków – Jack Hyman

Microsoft Power BI to dająca duże możliwości intuicyjna platforma. Pomaga przekształcać surowe dane w informacje umożliwiające podejmowanie działań, i to bez konieczności przechodzenia długich szkoleń lub uczenia się programowania. Z tej książki dowiesz się, jak badać źródła danych, tworzyć ich modele, przetwarzać liczby, wizualizować wyniki i opracowywać atrakcyjne raporty inspirujące do zmian. Już dziś zacznij kierować firmą na podstawie twardych danych!

Książki dotyczące Power BI

Kup teraz

Pierwsze kroki w Power BI. Kompletny przewodnik po praktycznej analityce biznesowej. Wydanie II – Greg Deckler

To drugie, w pełni zaktualizowane wydanie przewodnika dla początkujących. Dzięki któremu szybko zdobędziesz praktyczne umiejętności korzystania z rozbudowanej platformy Power BI. Najpierw zapoznasz się z podstawami analityki biznesowej i sposobami realizowania projektów w tym obszarze. Następnie krok po kroku będziesz pobierać, oczyszczać i przekształcać dane, a potem generować ich atrakcyjne wizualizacje. Szybko wprawisz się w tworzeniu eleganckich raportów zrozumiałych dla osób podejmujących decyzje biznesowe. Dowiesz się również, jak zainstalować platformę Power BI, zarządzać nią i wdrożyć ją w organizacji. Ponadto przekonasz się, jak ciekawe są ścieżki kariery dostępne dla specjalistów w tej dziedzinie, a także otrzymasz garść porad na temat dalszej nauki.

Książki dotyczące Power BI

Kup teraz

Dodaj mocy Power BI! Jak za pomocą kodu w Pythonie i R pobierać, przekształcać i wizualizować dane – Luca Zavarella, Francesca Lazzeri

Dzięki tej książce dowiesz się, jak to zrobić. Zaczniesz od przygotowania środowiska Power BI do używania skryptów w Pythonie i R. Następnie będziesz importować dane z nieobsługiwanych obiektów i przekształcać je za pomocą wyrażeń regularnych i złożonych algorytmów. Nauczysz się wywoływać zewnętrzne interfejsy API i korzystać z zaawansowanych technik w celu przeprowadzenia dogłębnych analiz i wyodrębnienia cennych informacji za pomocą narzędzi statystyki i uczenia maszynowego, a także poprzez zastosowanie optymalizacji liniowej i innych algorytmów. Zapoznasz się również z głównymi cechami statystycznymi zestawów danych i z metodami tworzenia różnych wykresów ułatwiających zrozumienie relacji między zmiennymi.

Kup teraz

DAX i Power BI w analizie danych. Tworzenie zaawansowanych i efektywnych analiz dla biznesu

Książka przeznaczona dla analityków biznesowych, którzy już poznali język DAX, chcą jednak skorzystać z pełnego potencjału formuł tego języka i modeli Power BI, by tworzyć wydajne i zaawansowane analizy danych. Opisano w niej zasady analizy biznesowej i reguły projektowania dobrych modeli. Zaprezentowano też praktyczne przykłady użycia języka DAX w rzeczywistych sytuacjach biznesowych. Pokazano niuanse pracy z modelami Power BI, a także z funkcjami DAX, filtrami i miarami. Nie zabrakło bardzo przydatnych wskazówek dotyczących błędów popełnianych często podczas tworzenia zaawansowanych agregacji danych. Do książki zostały dołączone materiały do pobrania (pliki PBIX), które ułatwią pełne zrozumienie prezentowanych treści i ich stosowanie we własnej praktyce zawodowej.

Kup teraz

Podsumowanie

Książki dotyczące Power BI to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Cyklicznie wrzucamy taki wpis w każdy ostatni poniedziałek danego miesiąca.