Pasja Testowania wydanie 2 rozszerzone

Książki

Loading

„Pasja Testowania” wydanie 2 rozszerzone to druga odsłona książki napisanej przez Krzysztofa Jadczyka. Pierwsze wydanie książki na Ridero.eu okazało się bestsellerem. Jak wskazuje autor „Pasja Testowania” to nie jest kolejna książka, która przygotowuje do egzaminu w celu uzyskania certyfikatu ISTQB. Co się w niej znajduje? Zachęcam do krótkiej lektury. 

O czym i dla kogo

„Pasja Testowania” to podręcznik przeznaczony dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie IT i rozważają, czy praca testera, ważna i nieźle płatna, jest dla nich. Tester oprogramowania – to brzmi dobrze! Tylko na czym polegają jego zadania? Jakich umiejętności się od niego wymaga? Znajomość których narzędzi będzie oczekiwana? Skąd czerpać o nich wiedzę? I przede wszystkim: jak się przekonać, czy będzie się dobrym testerem?

Na te pytania odpowiada „Pasja Testowania”. Dzięki tej książce poznasz teoretyczne podstawy pracy testera, zrozumiesz, na czym polega jego warsztat i z jakich elementów się składa, dowiesz się też, jak zabrać się do pracy testerskiej. Autor, praktyk z kilkunastoletnim stażem, wprowadzi Cię w te zagadnienia krok po kroku. Co więcej, obali najpowszechniejsze mity krążące w światku testerów i zwróci uwagę na klienta, czyli prawdziwego odbiorcę efektów Twojej pracy. Na deser zaś pozwoli Ci samemu się przetestować – proponuje bowiem szereg ćwiczeń, dzięki którym zostaniesz prawdziwym mistrzem testowania.

Dotychczasowa treść książki została rozbudowana przede wszystkim o zagadnienia związane z przygotowaniem do rekrutacji. Poruszono tematykę o tym jak napisać CV, oraz co jeszcze można zrobić, żeby przykuć uwagę rekruterów. Autor dodał także propozycję planu nauki dla osób, które chcą zacząć przygodę z testowaniem. W ramach wydawanego rozszerzenia autor dodał informację o rodzajach klientów z jakimi można się spotkać przy realizacji projektów. Nie mogło też oczywiście zabraknąć pewnych aktualizacji treści związanych z COVID. 

„Pasja Testowania” wg. autora to nie jest kolejna książka, która przygotowuje do certyfikatu ISTQB. Nie odnosi się do treści zawartych w sylabusie. Autor wskazuje, by traktować książkę jako kolejne źródło wiedzy na temat testowania, która przygotowuje do zadań, z którymi juniorzy realnie mają szanse się spotkać w nowej pracy i nowym środowisku.

Autor

Za książkę odpowiedzialny jest Krzysiek Jadczyk, prowadzący bloga pod adresem https://bugfreeblog.com/. Jest on testerem oprogramowania z kilkunastoletnim stażem. 

Premiera i możliwości zakupu

Premiera książki odbędzie się 19 stycznia 2021 roku. Pozycję będzie można zakupić w kilku miejscach jak Empik, Tania Książka, czy Świat Książki – opisanych szczegółowo na ceneo.pl. Ponadto pozycja będzie do zakupienia na helion.pl. 

Bezpłatny fragment

Na stronie helion.pl został udostępniony bezpłatnie fragment książki z którym każdy zainteresowany może się zapoznać. Jeżeli macie ochotę, możecie przeczytać fragment – łącznie 24 strony

Podsumowanie

„Pasja Testowania” wydanie 2 rozszerzone to kolejna pozycja w testerskim środowisku wydana w ostatnim czasie. Dodatkowo na zakończenie zapraszam by odwiedzać dział książki gdzie znajdują się informacje o innych książkach dla testerów oprogramowania.