Książki do nauki GO, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w GO, bądź poszerzyć swoją wiedzę.
Go. Rusz głową! – Jay McGavren
Kolejna z pozycji Rusz głową które prezentujemy na łamach naszego serwisu. Dzięki tej książce będziesz się uczyć zgodnie z zasadami – w naturalny sposób zaczniesz programować! Niecodzienny wygląd i struktura książki sprawiają, że zamiast klasycznego podręcznika otrzymujesz polisensoryczne doświadczenie poznawcze, zaprojektowane tak, aby uzyskać umiejętności przydatne każdemu deweloperowi! Nawet jeśli musisz posługiwać się innymi językami programowania, dzięki tej pozycji nauczysz się technik i praktyk, które będziesz stale wykorzystywać podczas kodowania! Poznasz solidne podstawy tworzenia kodu, który będzie przejrzysty i łatwy w utrzymaniu. W książce znajdziesz metody, funkcje, pakiety, testowanie kodu i obsługa błędów, oraz dynamiczne aplikacje internetowe i
szablony HTML.
Język Go. Poznaj i programuj – Alan A. A. Donovan, Brian W. Kernighan
Niniejsza książka jest skierowana do osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć tworzenie wydajnego oprogramowania w Go. Autorzy przejrzyście wyjaśnili podstawy wskazanego języka i zasady nim rządzące. Swój wykład uzupełnili setkami interesujących i praktycznych przykładów dobrze napisanego kodu Go. W ten sposób Czytelnik dobrze pozna wszystkie aspekty tego języka, jego najistotniejsze pakiety oraz szeroki zakres zastosowań. Poznasz podstawowe koncepcje Go, jego najważniejsze konstrukcje i elementy strukturalne programu. Proste i złożone typy danych, funkcje, metody i interfejsy, oraz zasady współbieżności implementowanej w Go. Ponadto dowiesz się o kompilacji i formatowanie programu w Go, a także korzystanie z pakietów oraz z bibliotek testowania. Ponadto zagadnienia zaawansowane: korzystanie z refleksji i programowanie niskiego poziomu.
Programowanie w języku Go. Koncepcje i przykłady. Wydanie II – Mat Ryer
Wskazana książka stanowi znakomite wprowadzenie do programowania w Go. Przyda się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym programistom czy testerom. Podstawą prezentowanych tu projektów są skalowalność, wydajność działania oraz wysoka dostępność. Poza opisem języka przedstawiono tu sporo istotnych koncepcji architektury oprogramowania. Wykorzystano też aspekty filozofii wykorzystywanej przez „zwinnych” programistów. Opisano zasady tworzenia aplikacji korzystających z Google App Engine, pisania i korzystania z mikrousług czy też tworzenia obrazów Dockerowych. Wiedza zdobyta dzięki tej książce ułatwi każdemu stosowanie rozwiązań najwyższej klasy.
Learning Go: An Idiomatic Approach to Real-World Go Programming – Jon Bodner
Wybierając tą książkę nastaw się, że występuje jedynie w j. angielskim. Bez względu na poziom doświadczenia nauczysz się myśleć jak programista Go. Autor Jon Bodner przedstawia wzorce projektowe, które przyjęli doświadczeni programiści Go, i bada powody ich stosowania. Otrzymasz także podgląd nadchodzącej obsługi generyków Go i jej dopasowania do języka.
Podsumowanie
Książki do nauki GO to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.