Testerskie Newsy – maj 2024

News

Loading

Testerskie Newsy – maj 2024 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

Newsy

Cypress IO – 13.9.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 13.0.0 nastąpiło wiele kolejnych zmian, o czym informuje w dziale dot. Cypressa

k6 – nowa wersja

Firma Grafana stojąca za narzędziem K6 poinformowała o wydaniu nowej wersji narzędzia pod nr v. 0.51 Więcej informacji tutaj.

Test Dive Conference 2024

Oficjalnie dlaTesterów.PL zostało patronem medialnym Test Dive Conference 2024.

17 października 2024 roku odbędzie się VIII edycja Konferencji Test Dive organizowanej przez pracowników Nokii w Krakowie.

TestDive to jedna z największych konferencji testerskich w Polsce, prelegentami są specjaliści z branży, związani z nowymi technologiami i będący pasjonatami tematów, które prezentują.

W tym roku konferencja przyjmie ponownie formę hybrydową, część stacjonarna odbędzie się w Multikinie w Krakowie, będzie dostępna również transmisja na żywo. Wydarzenie jest skierowane do doświadczonych specjalistów, jak i osób rozpoczynających przygodę z testowaniem i studentów, a także wszystkich osób zainteresowanych telekomunikacją, nowymi technologiami oraz tematami związanymi z bezpieczeństwem w sieci czy zarządzaniem. W tym roku dla uczestników ponownie dostępny będzie również trzeci stream dotyczący umiejętności/kompetencji miękkich, well-beingu, work-life balance oraz psychologii.

Podczas konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny.

Automatyzacja testowania w praktyce 2024

Już w dniach 23 – 24 maja 2024 roku odbędzie się event Automatyzacja testowania w praktyce. Program konferencji znajduje się tutaj.

Microsoft odważnie: od teraz ITsecurity będzie naszym najwyższym priorytetem, ważniejszym niż wszystkie „inne ficzery”.

Jak informuje Sekurak na swojej stronie, Microsoft ogłasza przesunięcie priorytetów na IT Security. Więcej informacji w artykule.

Playwright – nowe wydanie – 1.44

Playwright doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 

Postman v. 11

Postman doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. Oficjalnie wprowadzone elementy to między innymi możliwość re-używalności testów.

Jenkins 2.458

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Selenium 4.21.0 Released!

Została wydana nowa wersja Selenium. Wszystko o tym wydaniu znajduje się tutaj.

Nowa Wersja Chat GPT – v 4o

13 maja 2024 roku udostępniono wersję Chata GPT v. 4o – dlaczego 4o – jako omnimodel – czyli wszechmodel. Największą nowością oprogramowania ma być funkcja dosłownego rozumienia tekstu, głosu i obrazów – głównie w dedykowanej aplikacji. Osoby, które dotychczas nie opłacały abonamentu mogą od dzisiaj skorzystać ze sklepu GPT Store oraz własnych, dedykowanych czatbotów stworzonych do określonych zadań.. GPT 4o dla użytkowników abonamentu oferuje 5-krotny większy limit wiadomości, a w nadchodzących tygodniach zostanie wprowadzona nowa wersja trybu głosowego GPT-4o w wersji alfa dla subskrypcji.


Nadchodzące artykuły

Nowy cykl zapowiadający wpisy na serwisie  – nie zawsze jednak wpisy będą w takiej kolejności i częstotliwości:

  1. Artykuł o Cobolu!
  2. Narzędzia wspierające testy Accessibility
  3. Chrome TOP Pluginy
  4. Historie faili w testowaniu oprogramowania

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

Inne Newsy:

Szkolenia z serwisu dlaTesterów.PL

Jesteście zainteresowani szkoleniami z zakresu:

  • Automatyzacji Testów (Cypress a wkrótce Playwright, Selenium, Appium i NightwatchJS)
  • Testami Wydajnościowymi (JMeter i K6)
  • Testami Bezpieczeństwa (aplikacji webowych)
  • AI dla Testerów
  • Szkoleniem podnoszącym umiejętności Managerów Testów
  • I wieloma innymi

Zapraszam Was na https://szkolenia.dlatesterow.pl/.

Jeżeli chcecie zorganizować w firmie takie spotkanie szkoleniowe – piszcie na szkolenia@dlatesterow.pl. Odpiszę Wam niezwłocznie, ustalimy szczegóły i wprowadzimy Wasz team na wyższy level we wskazanym zakresie. Szkolenia online i stacjonarnie.
Z racji chęci utrzymania wysokich standardów – nie preferuje organizowania szkoleń hybrydowych.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – maj 2024 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.