Testerskie Newsy – marzec 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – marzec 2021 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880.

remote Sekurak Hacking Party

W dniu 29.03.2021 roku odbędzie się remote Sekurak Hacking Party. Specjalnie dla czytelników serwisu dlaTesterow.pl została przygotowana oferta. Na stronie sekuraka możecie zakupić bilet w kwocie od 29 zł + VAT. Jeżeli chcecie to możecie obniżyć kwotę o 20% poprzez podanie kodu dlatesterow

Testitka

Nowa inicjatywa Kuby Rosińskiego czyli testowanie z udziałem gości. Zapraszam do zapoznania się z jego kanałami i oczywiście kliknięcie like czy suba. 
Link do kanału na Youtube.
Link do strony na Facebooku

Cypress IO – 6.60

Cypress doczekał się kolejnego wydania. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • iPhone 12 i 12 PRO – iOS 14; 

Dodatkowo została przedstawiona nowa usługa – Test Insights – Advanced Analytics. 

Kali Linux NetHuner

Doczekaliśmy się wydania Kali Linuxa pod nazwą Net Hunter. Jest to wersja systemu na urządzenia mobilne. Pełna lista informacji w tym temacie znajduje się tutaj

Postman 8.07

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

JMeter 5.4.1

Podobnie jak i wcześniej wymienione narzędzia, również i JMeter doczekał się nowego wydania. Przykładem jest dodanie poprawa błędów i dodanie kilku fixów niefunkcjonalnych. Wykaz zmian znajduje się w zakładce changes.

ISTQB 

Nie ma już możliwości zdawania egzaminu ISTQB Advanced Level Test Analyst i Technical Test Analyst opartego na sylabusie 2012 po angielsku. Egzaminy w tej wersji po polsku można jeszcze zdawać do 4.08.2021 roku.

Jira

Od 02 lutego 2021 roku nie ma już sprzeaży nowych licencji na produkty Atlassian w wersji Server. Wsparcie dla tych wersji zostanie zakończone od 02 lutego 2024 roku. 

JUnit 4.13.2

Została wydana nowa wersja JUnita w wersju 4.13.2.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/junit/junit -->
<dependency>
<groupId>junit</groupId>
<artifactId>junit</artifactId>
<version>4.13.2</version>
<scope>test</scope>
</dependency>

Serenity BDD 2.3.31

Została wydana nowa wersja cora Serenity BDD

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/net.serenity-bdd/serenity-core -->
<dependency>
<groupId>net.serenity-bdd</groupId>
<artifactId>serenity-core</artifactId>
<version>2.3.31</version>
</dependency>

Selenium 4.0.0-beta-1

Została wydana nowa wersja Selenium 4.0 w postaci pierwszej wersji beta.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/org.seleniumhq.selenium/selenium-java -->
<dependency>
<groupId>org.seleniumhq.selenium</groupId>
<artifactId>selenium-java</artifactId>
<version>4.0.0-beta-1</version>
</dependency>

Bezpłatna książka

Darmowy ebook z www.io4pm.org o tytule “Project_Management_Revealed” – Traning Book, second edition. Ebook liczy 131 stron i jest napisany w języku angielskim.

Konferencje

Warszawskie Dni Informatyki

W 2021 roku jak wiele wydarzeń, podobnie WDI przenoszą się do sieci. W dniach 8-9 kwietnia odbędzie się event. Więcej informacji tutaj

4Developers 2021

W dniach 24 – 27 maja odbędzie się event 4 Developers. Na konferencje będą poruszane tematy w zakresie Architektury aplikacji, Bottega Innovation Labs, .NET, Java, JavaScript, Frontend/UI, Mobile, PHP, DevOps, Testerska, Cloud, Machine Learning, Security oraz Soft Skills & Business Relations!, więcej. 

Podsumowanie

Testerskie Newsy – marzec 2021 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.