Twitter newsy dla QA

News

Loading

Twitter newsy dla QA to lista ciekawych kont twitterowych – zagranicznych, które warto śledzić by uzyskiwać ciekawe informacje ze świata testów. Często różnego rodzaju strony, grupy czy osoby prywatne wrzucają ciekawe informacje na temat testowania.

 

Cel wpisu?

We wcześniejszym wpisie poruszałem kwestię stron facebookowych dla testerów oprogramowania a także twittera dla testerów. Twitter charakteryzuje się krótkimi informacjami – w naszej dziedzinie zazwyczaj to opis + link. 

W niniejszym wpisie skupię się na profilach zagranicznych twórców. We wcześniej poruszanym wpisie, przedstawialiśmy ciekawe profile w języku polskim. 

 

Profile twitterowe

Wpis będzie dotyczył głównie osób  związanych z szeroko rozumianym testowaniem. 

 

Nikolay Advolodkin

Founder, UltimateQA.com; solution architect, Sauce Labs

Advolodkin prowadzi najwyższej klasy stronę internetową UltimateQA zajmującą się zapewnianiem jakości oprogramowania, która zawiera posty na blogu, kursy i inne elementy dotyczące jakości kodu. Jest zwolennikiem automatyzacji testów, zapewnia wszelkiego rodzaju wspaniałe ciekawostki dotyczące testowania oprogramowania, w tym samouczki dotyczące stosowania piramidy automatyzacji w testach.

 
Richard Bradshaw

Test consultant, iOS developer, and owner, Sensibly

Bradshaw naprawdę zasługuje na swoją nazwę na Twitterze, tj. Friendly Tester. Richard to tester oprogramowania, trener i mówca jest dyrektor generalnym Ministerstwa Testowania, społeczności zajmującej się testowaniem oprogramowania i jakością kodu. 

 
Maaike Brinkhof

Test consultant, iOS developer, and owner, Sensibly

Brinkhof pozostaje liderem jakości kodu i automatyzacji testów. Dostarcza mnóstwo skłaniających do myślenia tweetów na różne tematy związane z testowaniem, od najlepszych praktyk po anegdoty z prawdziwego świata dotyczące testowania. 

 
Dan Ashby

Director of quality services, Ada Health

Ashby jest guru automatyzacji testów, którego można śledzić na Twitterze. Możesz poczytać o sondowaniu różnic między automatycznymi kontrolami a testowaniem eksploracyjnym, promowaniu zadań związanych z testowaniem oprogramowania.

 
Emna Ayadi

Test coach, Primatec Engineering

Ayadi to strateg w zakresie zapewniania jakości oprogramowania. Swoją obszerną wiedzą na temat testowania oprogramowania dzieli się za pośrednictwem postów na blogu, rozmów i innych kanałów. Współautorka książki 21st Century Skills for Testers, Ayadi bada przestrzeń testową, rozważając relacje między testerami a programistami, analizując różne rodzaje testów. 

 
Ben Dowen

Software quality assurance test engineer, PA Media

Dowen jest głównym orędownikiem społeczności testerów oprogramowania. Nie tylko pisze kod, ale także udostępnia mnóstwo zasobów dotyczących testowania oprogramowania, poruszając wszystko, od bezpieczeństwa i testów eksploracyjnych po porady dotyczące kariery. Wspiera innych testerów swoim Tester of the Day Hall of Fame i pisaniem na temat anatomii automatyzacji testów.

 
Michael Bolton

Lead consultant, DevelopSense

Bolton to osoba związane z tematem testowania oprogramowania z wieloletnim doświadczeniem. Prowadząc szkolenia i doradztwo, uczy osoby prywatne i firmy swoich tajemnic testowania oprogramowania i jakości kodu. Bolton jest współautorem metodologii Rapid Software Testing wraz z Jamesem Bachem.

 
Marie Drake

Quality engineering manager, Zoopla

Testerka oprogramowania i blogerka technologiczna. Marie Drake jest ekspertem od jakości kodu i testowania oprogramowania. Ze szczególną pasją do testowania oprogramowania z wykorzystaniem Cypress. Drake może pisać, mówić i prezentować tematy związane z testowaniem oprogramowania, takie jak wykorzystanie Cypress poza testowaniem funkcjonalnym.

 
Dan Billing

Senior software engineer, Microsoft

Główny mówca na różnych wydarzeniach, takich jak Agile Testing Days. Porusza różne tematy związane z testowaniem, a w szczególności bezpieczeństwem. Śledź go, aby uzyskać stały strumień filmów, od przywództwa w dziedzinie testowania i bezpieczeństwa po wywiady z innymi osobami zajmującymi się testowaniem oprogramowania.

 
Jenny Bramble

Director of quality engineering, Papa

Bramble to testerka kodu i entuzjasta jakości kodu. Rozmawia o testowaniu na Twitterze o jej podejściu do rozwiązań testowych o niskim i niewystarczającym kodzie, wpływu testowania oprogramowania i jakości kodu.

 
Joe Colantonio

Founder, Test Guild

Colantonio założył Test Guild, który zawiera prawdziwą skarbnicę zasobów dla osób testujących oprogramowanie. Informacje przekazuje tam od postów na blogach i podcastów po konferencje online. Omawia mnóstwo tematów związanych z testowaniem, takich jak obecny stan automatyzacji testów, wybór narzędzia do automatyzacji. 

 
Titus Fortner

Senior developer experience engineer, Sauce Labs

Fortner ma szczególną wiedzę na temat Selenium i Watira, w których pomaga pisać automatyczne testy dla aplikacji internetowych. Proponuje wiele aktualizacji dotyczących frameworków do automatyzacji testów i konkretnych rozwiązań testowych, a także dzieli się swoimi przemyśleniami na temat zarządzania danymi testowymi.

 
Lisa Crispin

Co-founder, Agile Testing Fellowship

Współautorka książki Agile Testing Condensed z Janet Gregory. Szczególnie pasjonuje ją ciągłe  pomaganie testerom oprogramowania w nauce pracy w innym zespole. 

 
Noemi Ferrera

Software development engineer, Amazon

Ferrera jest inżynierem oprogramowania z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem – również w zakresie QA. Ferrera często dzieli się wpisami na blogu i mówi o testowaniu na szereg tematów, takich jak wykorzystanie uczenia maszynowego do podejmowania decyzji o wykonaniu przypadków testowych, wykorzystanie sztucznej inteligencji do automatyzacji. 

 
Janet Gregory

Co-founder, Agile Testing Fellowship

Janet Gregory jest doświadczonym testerem oprogramowania, konsultantem ds. testów. W swoich wpisach przedstawia swój pogląd na automatyzację, testowanie zwinne poprzez wpisy na blogu. 

 

Podsumowanie

To zapewne nie wszystkie strony profile twitterowe, które warto śledzić. Samodzielnie trzeba też wybrać którzy twitterowicze dostarczają najbardziej interesujące nas treści. Twitter newsy dla QA to kontynuacja wpisów dla testerów o twitterze. Zapewne wraz z rozwojem strony, pojawią się inne ciekawe profile, by poszerzać wiedzę.  Dodatkowo osoby początkujące zachęcam do zapoznania się z kategorią „Jak zostać testerem„.