Testowanie oprogramowania – grupy Facebookowe

Jak zostać testerem

Loading

Testowanie oprogramowania grupy Facebookowe. Social media to w obecnych czasach miejsce wymiany poglądów, myśli. Za pomocą social mediów możemy też komunikować się z osobami o podobnych zainteresowaniach czy zajęciach.

Jakie grupy Facebookowe.

Tester oprogramowania – wsparcie na starcie – chyba najpopularniejsza, czy też jedną z najbardziej popularnych grup na Facebooku. Jest to grupa zamknięta, która powstała z myślą o osobach które zaczęły lub planują zacząć karierę testera.

Testowanie oprogramowania – grupa publiczna licząca ponad 34.000 członków (na datę sporządzania wpisu). Padają w tej grupie pytania od osób początkujących jak i ciekawe i nurtujące problemy od osób z wyższym skillem.

Testowanie oprogramowania – PRACA, Ogłoszenia– ciekawa grupa publiczna na której większość postów to różne oferty pracy. Często też członkowie grupy przedstawiają swoją osobę, by przedstawić się rekruterom, czy też uzyskać pomoc w zdobyciu pracy.

QA Testers – job offers, oferty pracy, jobangebote – podobna strona jak powyżej, gdzie możemy odnaleźć ogłoszenia o pracę. Dodatkowo kandydaci również przedstawiają swoje osoby, by znaleźć pracę.

Praca- Kariera It – nie jest to typowo testerska grupa, jednak można tutaj znaleźć ciekawe oferty pracy.

Praca w IT dla Stażystów i Juniorów (IT Jobs for Intern/Junior) – grupa prywatna dla osób poszukujących pierwszej pracy, czy stażu w branży IT. Wpadają też propozycje testerskie.

ISTQB – egzaminy, pytania, testy – grupa publiczna dla osób zainteresowanych certyfikacją ISTQB. W grupie poruszane są nie tylko kwestie egzaminu Foundation Level, ale również innych.

Bulldogjob.pl – oferty pracy dla osób z IT, ale także ciekawe artykuły.

Programowanie – wsparcie na starcie – grupa może być przydatna dla osób chcących stawiać kroki w automatyzacji testów, albo zmienić kierunek kariery z testów na programowanie.

Oferty Pracy IT z Widełkami – kolejna grupa dla osób poszukujących pracy.

Praca – Testowanie/QA – typowo testerska grupa z ofertami pracy.

No Fluff Jobs – chyba największy klasyk z ofertami pracy.

Just Join IT – drugi klasyk z ofertami pracy, sporo ciekawych propozycji.

Ciekawe strony na Facebooku.

Testelka.pl – strona Eli Sądel, która tworzy kursy z zakresu Selenium wraz z Javą, C#. Dodatkowo można u niej bezpłatnie poznać kurs języka Java dedykowanej dla testerów czy sztuki pisania selektorów css czy xpath.

Testuj.pl – Test, Bugs & Rock’n’Roll – strona firmy testuj.pl gdzie umieszczają informacje na temat prowadzonej działalności – kursy, szkolenia. Znaleźć też możemy czasami artykuły, czy wywiady.

Testerzy.pl – strona Facebookowa witryny o tej samej nazwie. Testerzy przekazują więcej bezpłatnych treści aniżeli testuj za pośrednictwem Facebooka. Oczywiście podawane są również informacje o szkoleniach i kursach, które przeprowadzają.

Tester płakał jak testował – testowanie oprogramowania z przymrużeniem oka. Memy, kawały, śmieszne sytuacje.

DlaTesterów.PL – nasza strona na której będziemy informować o nowych wpisach, wydarzeniach i nie tylko.

Podsumowanie:

To zapewne nie wszystkie strony czy grupy znajdujące się na Facebooku. Zapewne wraz z rozwojem strony, pojawią się inne ciekawe, by poszerzać wiedzę a także zasięgi stron niosących wartość. Pojawi się też wpis na temat zagranicznych stron na FB. Dodatkowo osoby początkujące zachęcam do zapoznania się z kategorią „Jak zostać testerem„.