Aplikacje rozwojowe dla testerów

Ogólne

Loading

Aplikacje rozwojowe dla testerów to artykuł nietypowy a proponujący Wam różnego rodzaju aplikacje mobilne, dzięki którym będziecie mogli się rozwijać pod różnym względami.

Wprowadzenie

Każdy z nas posiada smartfona, który jest nieodłączną częścią naszego życia. Często spędzamy wiele czasu przeglądając różnego rodzaju strony internetowe, social media wskazując też, że nie mamy czasu na rozwój. W niniejszym wpisie zaproponujemy Wam kilka aplikacji mobilnych, dzięki którym będziecie mogli poszerzać swoją wiedzę – nie tylko dotyczącą testowania.

Doulingo

Ucz się angielskiego po polsku, a także wielu innych języków w interfejsie angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim – lista jest długa! Rozwijaj swoje umiejętności językowe dzięki którym możesz w łatwiejszy sposób radzić sobie w pracy.
Zacznij naukę już dzisiaj.

italki

Kolejna aplikacja (platforma), która pozwoli nam poszerzyć nasze kompetencje językowe. Italki to internetowa platforma do nauki języków, która łączy uczniów i nauczycieli poprzez czat wideo. Witryna umożliwia uczniom znalezienie nauczycieli online do korepetycji 1-na-1, a nauczycielom zarabianie pieniędzy jako niezależni tutorzy.

Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10 na naukę, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

 Memrise

Aplikacja Memrise – edukacyjna strona internetowa wykorzystująca fiszki w połączeniu z mnemotechnikami – częściowo zgromadzonymi przez crowdsourcing – i powtarzanie informacji w odpowiednich odstępach czasu dla zwiększenia łatwości i szybkości zapamiętywania.

Sololearn: Learn to Code

Sololearn to aplikacja, która nauczy Cię programowania w prosty i przyjemny sposób. Za darmo znajdziesz ponad 20 kursów, między innymi Python, JavaScript, HTML, SQL i C++. Każdy z kursów jest przygotowany przez ekspertów i skrojony według twoich potrzeb. Zdobędziesz możliwość ćwiczenia z prawdziwymi przykładami kodu i zrobisz kolejny krok do przodu w swojej karierze. Pobierz.

CodeGym: Java

„Ucz się programowania Java od podstaw, przechodząc misje stworzone przez CodeGym w edukacyjnej grze na Twoim smartfonie. Kurs składa się z 1200 zadań i 600 minilekcji.W kursie znajdziesz całe mnóstwo zadań w Javie, zawierających między innymi:
– Pisanie swojego własnego kodu;
– Naprawę istniejącego kodu;
– Pisanie miniprojektów i gier.

 Software Testing | QA Learning

W aplikacji można znaleźć najlepsze praktyki dla początkujących w testowaniu oprogramowania (QA): materiały dla uczących się, pytania i odpowiedzi do wywiadów (Q&A), quizy, samouczki wideo, kanały pracy i wiele innych. Pobierz

 Learn JavaScript

Ten samouczek JavaScriptnauczy Cię podstawowych i zaawansowanych pojęć związanych z JavaScript. W każdej lekcji znajdują się objaśnienia, przykłady z funkcją Try It Yourself, które pomagają efektywnie nauczyć się kodować JavaScript. Pobierz.

 Learn HTML

Ten samouczek HTML nauczy Cię najnowszych standardów HTML. W każdej lekcji znajdują się objaśnienia, przykłady z funkcją Try It Yourself, które pomagają efektywnie nauczyć się HTML. Pobierz.

 Learn Python: Ultimate Guide

Learn Python to aplikacja może być przydatna dla wszystkich uczących się kodowania. Aby uczyć się języka programowania Python, kiedy chcą i gdzie chcą. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku Python, czy do dowolnego egzaminu wymagającego znajomości programowania w języku Python, w tej aplikacji do nauki programowania znajdziesz ciekawe treści. Pobierz

 Linux Command Library

Aplikacja ma obecnie 3200 stron podręcznika, 1351 skryptów jednowierszowych i garść ogólnych wskazówek dotyczących terminali. Dowiedz się, jak pracować z CLI (interfejs wiersza poleceń). Pobierz.

Learn C#

Aplikacja naucz się języka C # to aplikacja dla wszystkich osób uczących się kodowania. Aplikacja pomaga osobom chcącym uczyć się języka programowania C #, kiedy chcą i gdziekolwiek chcą. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku C # lub egzaminu wymagającego znajomości programowania w języku C #, możesz znaleźć niesamowite treści w tej aplikacji do nauki programowania. Pobierz

Podsumowanie.

Aplikacje rozwojowe dla testerów to kolejny wpisów o wiedzy ogólnej. Mamy nadzieje, że dzięki tym kilku propozycjom w czasie wolnym – np. w trakcie podróży, w domowym zaciszu mając tylko smartfona, będziecie mogli się rozwijać na różnych płaszczyznach. O innych zagadnieniach ogólnych piszemy w niniejszym dziale.
Jeżeli wpis będzie miał pozytywny odzew, wrócimy z drugą częścią z kolejnymi aplikacjami.