Testerskie Newsy – lipiec 2022

News

Loading

Testerskie Newsy – lipiec 2022 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny. 

Cypress IO – 10.3.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania po rewolucji wersji 10.X.X. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 10.X.X nastąpiło wiele zmian, o czym będziemy informować w odrębnych wpisach. 

Raporty Security od Securitum

Na stronie Sekuraka pojawiły się niecenzurowane raporty z testów:

a) Canal Plus;
b) LiveCall;
c) Przykładowy raport.

Szkolenie od Sekuraka Jak skutecznie monitorować cyberbezpieczeństwo i od czego zacząć?

Szkolenie odbywa się w formie „płać ile chcesz”. Można zapisać się zupełnie za darmo, ale zachęcamy do wsparcia wydarzenia dowolną kwotą – ułatwi to nam tworzenie podobnych szkoleń w przyszłości. Link do wydarzenia

SauceLabs

Platforma SauceLabs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Chrome 102,
  • Edge 102;
  • Firefox 101;

Ponadto dodano możliwości testowania w postaci:

  • Przechwytywanie dźwięku dla natywnych aplikacji iOS/Android dostępne w chmurze Real Device Cloud;
  • Diagnostyka aplikacji mobilnych jest dostępna w chmurze Real Device Cloud dla natywnych aplikacji iOS i Android;

Lambda Test

Aplikacja umożliwia testowanie na nowych środowiskach w postaci:

  • Firefox 102 Beta,
  • Chrome 10e,
  • Edge 103

Postman 9.23.3

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

Strony do nauki testowania

Często zastanawiacie się gdzie możecie poćwiczyć pewne testerskie umiejętności, np. nie mając komercyjnego doświadczenia. Zapraszam do zapoznania się z listą Awesome Sites To Test On

Katalon Studio v. 9.40

Została wydana nowa wersja Katalon Studio. W najnowszej wersji otrzymaliśmy ulepszenia przy testowania API GrapQL. Więcej informacji tutaj

Kali Linux v. 2022.2

Doczekaliśmy się wydania Kali Linuxa w wersji 2022.2 o czym szczegółowo możemy poczytać na blogu kali.org. Nową wersję możemy pobrać tutaj.

ISTQB Game Testing. Nowy egzamin od ISTQB

Jak informuje serwis testerzy.pl, został stworzony nowy rodzaj egzaminu akredytowany przez ISTQB – Game Testing. Żeby zdobyć certyfikat ISTQB Game Testing, niezbędne jest posiadanie certyfikatu ISTQB FL. Egzamin ISTQB Game Testing będzie składać się z 40 pytań. Aby uzyskać pozytywny wynik, niezbędne będzie otrzymanie min. 65% możliwych do zdobycia punktów. 

IntelliJ IDEA 2022.1.3

Intelij IDEA otrzymała nowego release`a -builda. Możesz pobrać aktualną wersję i zapoznać się ze zmianami tutaj.

PHP v. 8.1.7

Została wydana nowa wersja PHP. Lista zmian..

Jenkins 2.359

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Inne Newsy:

Serenity BDD 3.2.5

Została wydana nowa wersja Serenity.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/net.serenity-bdd/serenity-core -->
<dependency>
<groupId>net.serenity-bdd</groupId>
<artifactId>serenity-core</artifactId>
<version>3.2.5</version>
</dependency>

Selenide 6.6.6

Została wydana nowa wersja Selenide.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/com.codeborne/selenide -->
<dependency>
<groupId>com.codeborne</groupId>
<artifactId>selenide</artifactId>
<version>6.6.6</version>
</dependency>

Selenium 4.3.0

Została wydana nowa wersja Selenium 4.1.4.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/org.seleniumhq.selenium/selenium-java -->
<dependency>
<groupId>org.seleniumhq.selenium</groupId>
<artifactId>selenium-java</artifactId>
<version>4.3.0</version>
</dependency>

Konferencje 

TESTWAREZ 2022

16 edycja konferencji Test Warez zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna konferencja odbędzie się w Łodzi w dniach 07-09 września 2022 roku. Agenda to przejrzenia tutaj

The H@ck Summut 

Kolejna edycha the h@ck summit odbędzie się w dnia 13-14.10.2022 roku w Warszawie na PGE Narodowym. The Hack Summit to kontynuacja konferencji What The H@ck pod nową marką, od jej głównego organizatora. Tak jak co roku możecie spodziewać się kilkunastu ścieżek o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, wystąpień topowych prelegentów z kraju i zagranicy. Agenda to przejrzenia tutaj

Różne eventy online:

Tutaj przedstawimy Wam kilka eventów online, abyście mogli wybrać coś dla siebie. Spotkania w formule hybrydowej lub całkowicie online.

Kurs SQL – zniżka dla czytelników

Specjalnie dla Was – Krystian Brożek – znany specjalista od SQLa przygotował specjalną zniżkę w kwocie 100 zł na zakup kursu. Jak wiemy wiedza z baz danych jest bardzo przydatna dla testerów, zatem warto rozważyć zakup w promocyjnej cenie. Zajrzyj na stronę geekon.edu.pl i wykorzystaj kod rabatowy na kurs SQL dlatesterow.pl

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – lipiec 2022 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.