Chrome wtyczki dla testerów cz. 9

Wtyczki

Loading

Chrome wtyczki dla testerów cz. 9 jest kolejną częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Google Chrome jest to najpopularniejsza przeglądarka internetowa, która posiada wiele rozszerzeń, wraz z rozwojem serwisu, będziemy proponować kolejne alternatywy. 

 

WordPress Theme Detector and Plugin Detector

Wtyczka WordPress Theme Detector może wykryć zainstalowane motywy WordPress i wtyczki WordPress w aktualnie przeglądanej witrynie. To rozszerzenie jest niezwykle szybkie, ponieważ nie wykorzystuje wydajności przeglądarki. Do wykrywania używamy tylko naszego bardzo szybkiego API po stronie serwera. Jeśli przeglądasz witrynę WordPress, ikona rozszerzenia zmieni kolor na niebieski, jeśli bieżąca witryna nie ma WordPressa, ikona rozszerzenia zmieni kolor na szary.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 9 - WordPress Theme Detector and Plugin Detector

WordPress Theme Detector and Plugin Detector

SEO Minion

SEO Minion pomaga w codziennych zadaniach SEO, takich jak analiza SEO na stronie, sprawdzanie uszkodzonych linków, podgląd SERP i innych. 

SEO Minion

 

CMS Detect – What CMS is that site using?

Jako testerzy , często testujemy strony i zastanawiamy się, jaki CMS został użyty do ich zbudowania. CMS Detect sprawia, że to zadanie jest naprawdę proste.

CMS Detect – What CMS is that site using?

Font Picker

Font Picker to przejrzyste i proste narzędzie do identyfikacji czcionek i ich szczegółów w dowolnej witrynie. Po zainstalowaniu rozszerzenia będziesz mieć możliwość kliknięcia prawym przyciskiem myszy dowolnego tekstu i wyświetlenia szczegółów jego czcionki. Kliknięcie opcji „Szczegóły czcionki” otworzy wyskakujące okienko ze wszystkimi potrzebnymi informacjami o tej czcionce. Ta metoda jest znacznie szybsza i przyjemniejsza niż konieczność osobistego sprawdzenia kodu źródłowego.

Font Picker

Tłumacz Google

Łatwy dostęp do tłumaczeń podczas korzystania z przeglądarki, dzięki zespołowi Tłumacza Google. To rozszerzenie dodaje przycisk do paska narzędzi przeglądarki. Kliknij w ikonę tłumaczenia, gdy chcesz przetłumaczyć odwiedzaną stronę.

Tłumacz Google

History & Cache Cleaner – Smart Clean

Ta wtyczka to najlepszy sposób na wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych przeglądarki Chrome! Z łatwością wyczyść historię, cookiesy, cache czy pobrane pliki.

History & Cache Cleaner – Smart Clean

 

Smart Page Ruler

Smart Page Ruler to narzędzie dla programistów, które dokładniej mierzy każdy element Twojej strony internetowej. Możesz uzyskać względną i bezwzględną pozycję elementów jako aplikację Zeplin i możesz uzyskać margines, dopełnienie, szerokość, wysokość wszystko, czego potrzebujesz.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 9 - Smart Page Ruller

Smart Page Ruler

draw.io for Notion

Aplikacja wspierająca tworzenie diagramów z wykorzystaniem apki draw.io.

draw.io for Notion

Podsumowanie.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 9 było dziewiątą częścią serii wpisów o wtyczkach. Z racji rozbudowania przeglądarki Google Chrome i ilości wtyczek, prezentujemy kolejną partię przydatnych rozszerzeń. W ramach kategorii wtyczki będziemy poruszać rozszerzenia również dla innych przeglądarek. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.