Chrome wtyczki dla testerów cz. 4

Wtyczki

Loading

Chrome wtyczki dla testerów cz. 4 jest kolejną częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Google Chrome jest to najpopularniejsza przeglądarka internetowa, która posiada wiele rozszerzeń, wraz z rozwojem serwisu, będziemy proponować kolejne alternatywy. 

 

META SEO inspector

Wtyczka przydatna dla osób potrzebujących sprawdzać metadane stron internetowych. Wtyczka niezwykle przydatna dla osób pracujących przy aplikacjach webowych, chcąc zweryfikować czy nasza strona jest zgoda ze standardami Google. Wtyczka wyświetla alerty, gdy metadane nie mieszczą się w określonych zakresach, na przykład gdy tag opisu jest za krótki lub za długi. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, ostatnia wersja wydana w lipcu 2020. 

Chrome wtyczki dla testerów cz. 4 - Meta Seo inspector

META SEO inspector

 

SEO META in 1 CLICK

Bardzo podobna wtyczka do prezentowanej wyżej. Wyświetla wszystkie metadane i główne informacje SEO. Wtyczka prezentuje wiele elementów przydatnych przy pracach z aplikacjami webowymi, co pozwala na dostosowanie jej zgodnie ze standardami Google jak:

 • tytuł i jego długość,
 • opis i jego długość,
 • URL (i link kanoniczny),
 • meta-roboty,
 • wyświetlanie nagłówków w kolejności ich występowania w HTML (H1, H2, H3, H4, H5 i H6),
 • liczba zdjęć z i bez atrybutu ALT,
 • liczba linków (wewnętrzne, unikalne)
 • Robots.txt i sitemap.xml

Screencastify – Screen Video Recorder

Bardzo popularna wtyczka do rejestrowania obrazu z Google Chrome. Posiada ponad 200.000 pobrań. Aplikacja zezwala na nagrywanie obrazu do 5 minut, bez umieszczania znaku wodnego na nagraniu. Jako zalety wymieniane są możliwości nagrywania:

 • Pulpitu, karty przeglądarki lub przechwytywania z kamery internetowej
 • Narracja za pomocą dźwięku z mikrofonu
 • Umieszczenia swojej kamery internetowej w nagraniu
 • Rozdzielczość Full HD

W ramach edycji mamy możliwość:

 • Przycięcia początku i końca swoich filmów
 • Rysowania na karcie za pomocą narzędzia Pióro
 • Scalania, przycinania i dodawania tekstu do filmów 

Twórcy dali też możliwość udostępniania materiałów na Dysku Google, kanałach You Tube, czy lokalnie. Jest też możliwy  import plików do mp4, mp3 czy gif. 

Screencastify – Screen Video Recorder

 

Wayback Machine

O aplikacji webowej Wayback Machine Internet Archive pisaliśmy jakiś czasu temu. Jeżeli korzystasz z tej aplikacji, być może przydatna będzie dla Ciebie wtyczka dedykowana temu serwisowi. Jak wskazaliśmy w poprzednim wpisie, aplikacja pomaga w wykrywaniu martwych stron, błędów 404, błędy DNS i innych awarii sieci (kody błędów HTTP 408, 410, 451, 500, 502, 503, 504, 509, 520, 521, 523, 524, 525 i 526)

Wayback Machine

 
 

Clockify Time Tracker

Clockify jest to narzędzie do zarządzania czasem wolnym dla zespołów i pojedynczych użytkowników. Pozwala śledzić czas poświęcany na projekty i analizować produktywność. Możesz korzystać z Clockify w Internecie, na komputerze i telefonie komórkowym – wszystkie śledzone dane są synchronizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz płynnie przełączać się między swoimi urządzeniami. Aplikacja posiada

 • Darmowy i prosty minutnik online
 • Możliwość analizy czasu w raportach i eksportowania danych
 • Możesz zaprosić zespół i razem śledzić czas
 • Zarządzać projektami i monitorować postępy

Clockify Time Tracker

Picture-in-Picture Extension

Pracujesz przy jednym ekranie. Chciałbyś wykonywać jakieś czynności a na małym ekranie podglądać tutorial, czy inne wideo. Do takich rzeczy stworzona jest wtyczka Picture-in-Picture. Aplikacja spowoduje że oglądane wideo będzie zawsze nad innymi oknami. Kod źródłowy wtyczki znajduje się na GitHubie

Smallpdf

Tworzysz w ramach swojej pracy różnego rodzaju raporty, dokumenty? Chcesz je wysyłać w PDF zamiast w Wordzie. Potencjalnie dostajesz dokumentację w PDF i chcesz nanieść poprawki. Skorzystaj z wtyczki Smallpdf. Jest to proste w obsłudze narzędzia do, edycji, konwersji, scalania, dzielenia, i kompresji plików PDF, zintegrowane z Gmailem. Aplikacja pozwala na konwertowanie PDF do Word, Excel, PPT jak również działania i w drugą stronę. 

Kanbie

Dla fanów Kanbana jest i aplikacja Kanbie. Kanbie to prosta tablica kanban z ciemnym motywem. Dzięki niej możesz zarządzań listą swoich zadań z dowolnej karty. Aplikacja umożliwia synchronizację tablicy i korzystania z niej na dowolnym urządzeniu z Chrome. 

Kanbie

Podsumowanie.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 4 było czwartą częścią serii wpisów o wtyczkach. Z racji rozbudowania przeglądarki Google Chrome i ilości wtyczek, prezentujemy kolejną partię przydatnych rozszerzeń. W ramach kategorii wtyczki będziemy poruszać rozszerzenia również dla innych przeglądarek. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.