Chrome wtyczki dla testerów cz. 3

Wtyczki

Loading

Chrome wtyczki dla testerów cz. 3 jest trzecią częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Google Chrome jest to najpopularniejsza przeglądarka internetowa, posiada wiele rozszerzeń. Te dodatki często potrafią ułatwić nam pracę. Dodatkowo często coś czego używają użytkownicy, powinniśmy używać i my by wszystko dobrze działało.

Performance-Analyser

Performance Analyser pomaga natychmiastowo analizować bieżącą stronę za pomocą interfejsów. Posiada wiele informacji jak m.in:

  • ilość requestów
  • TTFB
  • DOM (ładowanie i przetwarzanie)
  • wszystko pokazane na wykresach, tabelach.

Zapytacie nas po co mi taka wtyczka, jest lighthouse, inne apki. My natomiast podpowiadamy, że aplikacja ta może być przydatna wówczas gdy testujecie aplikacje nie wystawioną do sieci zewnętrznej. Możemy też np. z zewnętrznych maszyn obciążać stronę a później próbować wchodzić jako rzeczywisty użytkownik na stronę i zbierać dane. Wyniki ładowania porównywano z GtMetrixem i wartości były bardzo zbliżone.

Chrome wtyczki dla testerów - Performance-Analyser

Performance-Analyser

 

Webtime Tracker

Ta wtyczka nie jest wtyczką typowo dla testerów. Pozwala nam na zwiększenie swojej produktywności, albo chociaż uświadomienie nas, że być może za mało skupiamy się na celach.  Uświadamia nas jak dużo korzystamy z Social Mediów, czy innych stron www. Aplikacja na wykresach i tabelach pokazuje jak długo spędziliśmy na danych stronach co pozwoli nam zrobić „rachunek sumienia” czy na prawdę produktywnie spędzaliśmy czas, czy też powinniśmy coś zmienić.

Webtime Tracker

Site Blocker

Oszczędzaj swój czas. Kolejna, bardziej radykalna aplikacja pomagająca zwiększyć efektywność pracy czy nauki. Możesz zablokować:

  • adresy url
  • frazy – słowa kluczowe
  • kategorie stron.

Jeżeli potrzebujesz by jakaś konkretna strona z jakiejś kategorii była jednak dostępna, możesz dodać ją do White Listy. Świetną sprawą jest też ustawienie swoich opcji w kalendarzu mając wybór dni a nawet konkretnych godzin na blokadę.

Site Blocker


SimilarWeb – Global Rank

Wtyczka SimilarWeb pozwala zobaczyć ruch na danej witrynie, oraz jej kluczowe wskaźniki – m.in ranking słów kluczowych, źródło ruch czy jego ranking. Wtyczka przydatna np. przy analizie biznesowej – by wyciągnąć dane czy tematyka, którą chcecie implementować posiada dobre rankingi i ruch. Również można zweryfikować skąd ten ruch pochodzi – social media, wyszukiwarka, email, czy ruch bezpośredni.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 3 - Similar Web

SimilarWeb – Global Rank


Lean Testing

Alternatywna wtyczka dla testerów do śledzenia błędów i zarządzania przypadkami testowymi. Aplikacja umożliwia również na zrobienie screenshota, dodawanie notatek i przesłanie raportu o błędzie, bez konieczności opuszczania strony. Aplikacja pozwala na zapraszanie wewnętrznych czy zewnętrznych członków zespołu do projektu by móc przekazywać im sprawnie informacje.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 3 - Lean Testing

Lean Testing

Best Draw.io Diagram Tool

Draw.io jest to wtyczka kierująca nas do oprogramowania do tworzenia schematów, diagramów. Bardzo przydatne narzędzie, którego można używać również przy tworzeniu standardów czy opisów w dokumentacji.
Aplikacja pozwala na zapisywanie plików jako: xml, png. svg, html i drawio. Swoją pracę możemy umieścić na Google Drive, OneDrive, Dropbox, GitHub, GitLab, Trello, na Dysku.

Best Draw.io Diagram Tool


Free Mind Maps

Wtyczka Free Mind Maps przydatna do tworzenia swoich schematów, map myśli. Szczególnie przydatna gdy mamy wiele pomysłów na różne rozwiązania. Jeżeli aplikacja jest rozbudowana i często konieczne jest rozrysowanie pewnych funkcjonalności. Przydawać się może również przy planowaniu dużych testów, podobnie jak draw.io. Aplikacja pozwala na zapisywanie na dysku googla.

Mind Map


Vysor

Wtyczka pozwala na podłączenie swójego telefonu na Androidzie i wyświetlania jego obrazu w przeglądarce. Bezsprzecznie aplikacja może przydać się w Twojej pracy i wydaje się godna uwagi.

Vysor.io

Session Manager

Aplikacja jak sama nazwa wskazuje służy do  zarządzania swoimi sesjami. Możesz dzięki niej szybko i łatwo zapisywać, aktualizować, usuwać i przywracać karty w przeglądarce. Być może jest tak, że w ramach pracy potrzebujesz szybko otwierać konkretne strony www. Dzięki temu narzędziu, w łatwy sposób otworzysz karty które zapisałeś.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 3 - Session Manager

Session Manager

 

Franz Enzenhofer SEO Live Test

Rozszerzenie przydatne do weryfikacji różnych elementów strony, m.in. SEO. W dolnej części strony posiada bezpośrednie odnośniki do różnych stron, które pomogą nam badać naszą witrynę.

Franz Enzenhofer SEO Live Test

Podsumowanie.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 3 było trzecią częścią serii wpisów o wtyczkach. Z racji rozbudowania przeglądarki Google Chrome i ilości wtyczek, dla czytelności konieczny jest podział. W ramach kategorii wtyczki będziemy poruszać rozszerzenia również dla innych przeglądarek. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.