Cypress News 2023 cz. 1 – to wpis w którym będę przedstawiał Wam newsy związane z narzędziem Cypress. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi wpisami dotyczącymi Cypressa, zapraszamy do odpowiedniego działu.
Wprowadzenie
Tworząc testy automatyczne z wykorzystaniem Cypressa może spotkać się z sytuacjami, że będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia by napisać nasze testy. Czasami będzie to spowodowane faktem niemożności obsłużenia w inny sposób danego przypadku, czasami też po prostu skorzystanie z pluginów będzie dla nas łatwiejsze.
Jako Ambasador Cypressa mam na celu rozpowszechnianie wiedzy o tym narzędziu, promowanie wartości jakie nam przyświecają.
Wydanie
Został wydany nowy release pod nr 12.6.0 w ramach które zostało wprowadzonych kilka rozwiązań.
- Dodano nową flagę do CLI o nazwie –auto-cancel-after-failures, która zastępuje „”Auto Cancellation” na poziomie projektu podczas nagrywania w chmurze. Daje to użytkownikom Cloud w planach Business i Enterprise elastyczność w zmianie wartości automatycznego anulowania na uruchomienie. #25237.
- Teraz możliwe zastępowanie poleceń zapytania przy użyciu Cypress.Commands.overwriteQuery. #25078.
- Dodano Cypress.require() do uwzględniania zależności w wywołaniu zwrotnym cy.origin(). Ta zmiana usunęła wsparcie dla używania require() i import() bezpośrednio w wywołaniu zwrotnym. Twórcy stwierdzili, że wpłynęło to na wydajność nie tylko plików spec używających ich w wywołaniu zwrotnym cy.origin(), ale nawet plików spec, które ich nie używały. #24976.
Poprawiono też błędy a także wskazano inne informacje. Pełny changelog tutaj.
Nowe dodatki
W ramach Cypressa pojawiły się nowe dodatki z których możemy skorzystać w ramach naszych testów.
Cypress XHR toggle plugin
Mały pomocnik do Cypressa, który odśmieca twoją oś czasu, ukrywając żądania XHR. Źródło.
npm i cypress-plugin-xhr-toggle
# or
yarn add cypress-plugin-xhr-toggle
Następnie w ramach pliku e2e.js
import 'cypress-plugin-xhr-toggle' // or require('cypress-plugin-xhr-toggle')
Wówczas w ramach trybu GUI otrzymujemy nowy przycisk który pozwala nam ukrywać requesty.
Cypress Steps plugin
Drugi – dla mnie świetny dodatek do Cypressa. W ramach tego możemy dodawać stepy i otrzymywać informację w logach i na osi czasu. Łatwiej i szybciej zlokalizujemy gdzie test został przerwany. Żródło
npm i cypress-plugin-steps
# or
yarn add cypress-plugin-steps
Następnie w ramach pliku e2e.js
import 'cypress-plugin-steps' // or require('cypress-plugin-steps')
Później w ramach Twoich testów dodawaj cy.step()
it('numbers test steps', () => { cy.step('open a page') cy.visit('cypress/index.html') cy.step('find all primary colors') cy.get('.primary') cy.step('select blue') cy.get('.blue') });
Powiadomienia i ułatwienia są bardzo widoczne w wersji GUI jak i w terminalu.
Dołącz do społeczności
Jesteście zainteresowani byciem na bieżąco z nowinkami związanymi z Cypressem. Chcesz pogadać z Ambasadorami lub innymi fanami Cypressa – dołącz do naszej społeczności na Discordzie już teraz.
Znalazłeś buga?
Masz problem z działaniem frameworka, chcesz zgłosić nam błąd? Dołącz do Githuba i zgłoś błąd lub zaproponuj nam zmiany jako Feature.
Skorzystaj z rozwiązania cloudowego
Cypress posiada rozwiązanie cloudowe które możecie wykorzystywać w swoich projektach – sprawdź już teraz.
Podsumowanie
Cypress News 2023 cz. 1 – to kolejny wpis mający zachęcić Was do instalacji i sprawdzenia narzędzia. Z racji popularyzacji narzędzia i dużego wsparcia które otrzymał Cypress na rozwój, będziemy poszerzać wpisy na ten temat. Wszelkie artykuły związane z Cypress IO znajdziecie w dedykowanym dziale.