Książki do poznania AWS

Książki

Loading

Książki do poznania AWS, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w wykorzystywania AWS w swojej działalności. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w AWS, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

Amazon Web Services. Podstawy korzystania z chmury AWS – Mark Wilkins

To praktyczny przewodnik dla osób, które chcą planować i wdrażać usługi Amazon Web Services. Przyda się również osobom planującym zdobycie certyfikatu AWS. Przedstawiono tu zasady pracy zgodne z najlepszymi praktykami Well-Architected Framework firmy Amazon. Ponadto wprowadzono kluczowe koncepcje, a także pieczołowicie wyjaśniono działanie i integrację głównych usług AWS. W książce znalazło się też mnóstwo praktycznych, starannie przetestowanych porad dotyczących skalowalności, elastyczności i bezpieczeństwa usług obliczeniowych, magazynu, obsługi sieci oraz usług zarządzanych. Niezwykle cennym uzupełnieniem są przygotowane przez autora materiały wideo prezentujące najważniejsze koncepcje stosowane w chmurze AWS i zawierające szczegółowe instrukcje konfigurowania głównych usług AWS. Kup teraz.

Książki do poznania AWS - AWS -podstawy

Amazon Web Services w akcji. Wydanie II – Andreas Wittig, Michael Wittig

Ta książka to drugie, uaktualnione wydanie kompletnego wprowadzenia do wdrażania aplikacji w chmurze AWS. Dokładnie opisano w niej usługi dostarczające instancje obliczeniowe, przestrzeń na dane i zapewniające pracę w sieci. Wyjaśniono także koncepcje niezbędne do uruchomienia aplikacji WWW na platformie AWS. Szczególnie równoważenie obciążenia, maszyny wirtualne, magazynowanie plików, systemy baz danych oraz buforowanie w pamięci. Przedstawiono też zagadnienia wysokiej dostępności, odporności na błędy oraz dynamicznego skalowania infrastruktury. Dużą zaletą książki jest omówienie zautomatyzowanego zarządzania infrastrukturą za pomocą usługi AWS CloudFormation. Sporo uwagi poświęcono także różnym aspektom bezpieczeństwa w chmurze, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Kup teraz. 

Książki do poznania AWS - AWS w akcji

Migrating to AWS: A Manager’s Guide. How to Foster Agility, Reduce Costs, and Bring a Competitive Edge to Your Business – Jeff Armstrong

Ta książka jest wyłącznie w języku angielskim. W książce poznasz rzeczywiste przykłady wielu organizacji, które dokonały lub próbowały dokonać przejścia na AWS. Po przeczytaniu tego przewodnika będziesz lepiej przygotowany do obiektywnej oceny migracji przed, w trakcie i po procesie, aby zapewnić sukces swojej organizacji. Poznaj zalety i wady migracji do AWS, w tym zagrożenia dla Twojej firmy i technologii. Dzięki tej książce będziesz mógł stworzyć plan w jaki sposób przygotować się i rozpocząć migrację do AWS.

Learning AWS – Second Edition  – Aurobindo Sarkar, Amit Shah

Książka jest wyłącznie w języku angielskim. Ta książka nie tylko poprowadzi Cię w drodze i pokaże pomysły kryjące się za wydajnymi aplikacjami w chmurze, Jest kompleksowym przewodnikiem, jak najlepiej wykorzystać AWS. W pierwszej części zaczniesz od przyjrzenia się kluczowym pojęciom AWS, założeniu konta AWS i jego obsłudze. Ten przewodnik obejmuje również modele usług w chmurze, Pomogą Ci zbudować wysoce skalowalne i bezpieczne aplikacje na platformie AWS. Następnie zagłębimy się w koncepcje przetwarzania w chmurze z pamięcią masową S3, RDS i EC2. Następnie ta książka przeprowadzi Cię przez budowanie środowisk bezserwerowych. W czasie rzeczywistym i wdrażanie bezserwerowych interfejsów API z mikrousługami. Wreszcie, ta książka nauczy Cię monitorować aplikacje, automatyzować infrastrukturę i wdrażać za pomocą CloudFormation.

Książki do poznania AWS - learning aws

AWS Certified SysOps Administrator Associate Guide – Marko Sluga

Ta książka dotyczy takich koncepcji, jak nauczenie wdrażania, zarządzania i obsługi skalowalnych. Wysoce dostępnych i odpornych na awarie systemów w AWS. Dowiesz się również, jak przeprowadzić migrację istniejącej aplikacji lokalnej do AWS. Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w wyborze odpowiedniej usługi AWS na podstawie wymagań obliczeniowych, danych lub zabezpieczeń. Ta książka pozwoli Ci również dobrze zapoznać się z szacowaniem kosztów użytkowania AWS i identyfikacją mechanizmów kontroli kosztów operacyjnych. Pod koniec tej książki będziesz przygotowany do efektywnego wdrażania i zarządzania zasobami w chmurze AWS, a także do zdawania egzaminu AWS Certified SysOps Administrator – Associate. Książka jest dostępna wyłącznie w języku angielskim.

Książki do poznania AWS - devops

Effective DevOps with AWS – Yogesh Raheja, Giuseppe Borgese, Nathaniel Felsen

Ta książka jest również wyłącznie dostępna w języku angielskim. Effective DevOps with AWS, to druga edycja, która pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób najbardziej udane start-upy technologiczne uruchamiają i skalują swoje usługi w AWS. Nauczą Cię, jak możesz zrobić to samo. Ta książka wyjaśnia, jak traktować infrastrukturę jako kod, co oznacza, że ​​możesz udostępniać zasoby online i offline tak łatwo, jak kontrolujesz swoje oprogramowanie. Zbudujesz również CI/CD aby Twoja aplikacja była zawsze aktualna. Gdy już opanujesz to wszystko, przejdziemy do skalowania aplikacji, aby zapewnić użytkownikom maksymalną wydajność, nawet w przypadku gwałtownego wzrostu natężenia ruchu, przy użyciu najnowszych technologii, takich jak kontenery. Oprócz tego uzyskasz wgląd w monitorowanie i alerty, dzięki czemu możesz zapewnić użytkownikom najlepsze wrażenia podczas korzystania z Twojej usługi. W końcowych rozdziałach omówimy wbudowane narzędzia AWS, takie jak CodeDeploy i CloudFormation. Usługi są używane przez wielu administratorów AWS do wykonywania DevOps. Pod koniec tej książki dowiesz się, jak zapewnić bezpieczeństwo swojej platformy i danych. Korzystaj z najnowszych i najbardziej znanych narzędzi AWS.

AWS dla administratorów systemów. Tworzenie i utrzymywanie niezawodnych aplikacji chmurowych – Prashant Lakhera

W przedmiotowej książce omówiono techniki wdrażania systemów na platformie AWS i zasady zarządzania nimi. Zaprezentowano tutaj podstawy korzystania z usługi Identity and Access Management. Ponadto narzędzia sieciowe i monitorujące chmury AWS. Poruszono tematy Virtual Private Cloud, Elastic Compute Cloud, równoważenia obciążenia, automatycznego skalowania oraz baz danych usługi Relational Database Service. Dokładnie przedstawiono zasady wdrażania aplikacji i zarządzania danymi. Pokazano też, w jaki sposób zainicjować automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz jak śledzić i przechowywać pliki dzienników. W książce znalazły się również informacje na temat interfejsów API platformy AWS i sposobu ich użycia oraz automatyzacji infrastruktury z wykorzystaniem usługi CloudFormation, narzędzia Terraform oraz skryptów w języku Python z biblioteką Boto3. Kup teraz.

Podsumowanie

Książki do poznania AWS, to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT.