Cypress News 2023 cz. 2

Cypress IO News

Loading

Cypress News 2023 cz. 2 – to wpis w którym będę przedstawiał Wam newsy związane z narzędziem Cypress. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi wpisami dotyczącymi Cypressa, zapraszamy do odpowiedniego działu.

Wprowadzenie

Tworząc testy automatyczne z wykorzystaniem Cypressa może spotkać się z sytuacjami, że będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia by napisać nasze testy. Czasami będzie to spowodowane faktem niemożności obsłużenia w inny sposób danego przypadku, czasami też po prostu skorzystanie z pluginów będzie dla nas łatwiejsze.

Jako Ambasador Cypressa mam na celu rozpowszechnianie wiedzy o tym narzędziu, promowanie wartości jakie nam przyświecają.

Wydanie

Został wydany nowy release pod nr 12.9.0 w ramach której (oraz poprzednich) zostało wprowadzonych kilka rozwiązań.

 • The Debug page może teraz wyświetlać wyniki w czasie rzeczywistym z uruchomień w toku. Adresy #25759, a ponadto umożliwia teraz nawigację między wszystkimi przebiegami zarejestrowanymi dla zatwierdzenia #25899 i #26018.
 • Naprawiono problem ze zgodnością, dzięki czemu projekty testów komponentów mogą używać Vite w wersji 4.2.0 i nowszych #26138.
 • Naprawiono problem polegający na tym, że funkcja cy.intercept() dodawała dodatkowy nagłówek długości treści do śledzenia żądań, które nie ustawiały nagłówka długości treści w pierwotnym żądaniu #24407.
 • Poprawiono komendę .type() w celu uwzględnienia shadow rootowych  elementów głównych podczas określania, czy fokus musi być symulowany przed wpisywaniem. Poprawki nr 26198.

Poprawiono też błędy a także wskazano inne informacje. Pełny changelog tutaj.

Ciekawostka

W ramach witryny Cypress, Gleb Bahmutov stworzył przykłady dla Cypressa, gdzie możemy zmienić widok na dark mode – tutaj.

Nowe dodatki

W ramach Cypressa pojawiły się nowe dodatki, lub takie które zostały zaktualizowane z których możemy skorzystać w ramach naszych testów.

Cypress-Plugin-api

Pomocnik do Cypressa, który pomaga nam w tworzeniu testów API. Źródło.

Instalacja narzędzia.

npm i cypress-plugin-api
# or
yarn add cypress-plugin-api

Import plugina następuje poprzez dodanie cypress/support/e2e.js:

import 'cypress-plugin-api'
// or
require('cypress-plugin-api')

find-cypress-specs

Drugi dodatek do Cypressa, dzięki któremu możemy zliczać specsy. Żródło

npm i find-cypress-specs
# or
yarn add find-cypress-specs

Podstawowa komenda

$ npx find-cypress-specs --count
2

Narzędzie posiada wiele opcji które Gleb szczegółowo opisał na stronie npmjs, możecie wykorzystywać wraz z wykorzystaniem tego pluginu.

cypress-testrail-simple

Narzędzie ułatwiające współpracę i komunikację Cypressa z Testrailem. Źródło. Instalacja:

# If using NPM
$ npm i -D cypress-testrail-simple
# If using Yarn
$ yarn add -D cypress-testrail-simple

Import plugina następuje poprzez dodanie do cypress.config.js.

// cypress.config.js
const { defineConfig } = require('cypress')

module.exports = defineConfig({
 e2e: {
  // other settings, like baseUrl
  async setupNodeEvents(on, config) {
   await require('cypress-testrail-simple/src/plugin')(on, config)
  },
 },
})

Szczegółowy opis konfiguracji i sposobu działania tego narzędzia znajduje się na stronie npmjs.com, gdzie Gleb jasno wskazał jak to funkcjonuje.

Cypress News 2023 cz. 2 - Testrail

Dołącz do społeczności

Jesteście zainteresowani byciem na bieżąco z nowinkami związanymi z Cypressem. Chcesz pogadać z Ambasadorami lub innymi fanami Cypressa – dołącz do naszej społeczności na Discordzie już teraz.

Znalazłeś buga?

Masz problem z działaniem frameworka, chcesz zgłosić nam błąd? Dołącz do Githuba i zgłoś błąd lub zaproponuj nam zmiany jako Feature.

Skorzystaj z rozwiązania cloudowego

Cypress posiada rozwiązanie cloudowe które możecie wykorzystywać w swoich projektach – sprawdź już teraz. 

Podsumowanie

Cypress News 2023 cz. 2 – to kolejny wpis mający zachęcić Was do instalacji i sprawdzenia narzędzia. Z racji popularyzacji narzędzia i dużego wsparcia które otrzymał Cypress na rozwój, będziemy poszerzać wpisy na ten temat. Wszelkie artykuły związane z Cypress IO znajdziecie w dedykowanym dziale.