Cypress News 2023 cz. 2 – to wpis w którym będę przedstawiał Wam newsy związane z narzędziem Cypress. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi wpisami dotyczącymi Cypressa, zapraszamy do odpowiedniego działu.
Wprowadzenie
Tworząc testy automatyczne z wykorzystaniem Cypressa może spotkać się z sytuacjami, że będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia by napisać nasze testy. Czasami będzie to spowodowane faktem niemożności obsłużenia w inny sposób danego przypadku, czasami też po prostu skorzystanie z pluginów będzie dla nas łatwiejsze.
Jako Ambasador Cypressa mam na celu rozpowszechnianie wiedzy o tym narzędziu, promowanie wartości jakie nam przyświecają.
Wydanie
Został wydany nowy release pod nr 12.9.0 w ramach której (oraz poprzednich) zostało wprowadzonych kilka rozwiązań.
- The Debug page może teraz wyświetlać wyniki w czasie rzeczywistym z uruchomień w toku. Adresy #25759, a ponadto umożliwia teraz nawigację między wszystkimi przebiegami zarejestrowanymi dla zatwierdzenia #25899 i #26018.
- Naprawiono problem ze zgodnością, dzięki czemu projekty testów komponentów mogą używać Vite w wersji 4.2.0 i nowszych #26138.
- Naprawiono problem polegający na tym, że funkcja cy.intercept() dodawała dodatkowy nagłówek długości treści do śledzenia żądań, które nie ustawiały nagłówka długości treści w pierwotnym żądaniu #24407.
- Poprawiono komendę .type() w celu uwzględnienia shadow rootowych elementów głównych podczas określania, czy fokus musi być symulowany przed wpisywaniem. Poprawki nr 26198.
Poprawiono też błędy a także wskazano inne informacje. Pełny changelog tutaj.
Ciekawostka
W ramach witryny Cypress, Gleb Bahmutov stworzył przykłady dla Cypressa, gdzie możemy zmienić widok na dark mode – tutaj.
Nowe dodatki
W ramach Cypressa pojawiły się nowe dodatki, lub takie które zostały zaktualizowane z których możemy skorzystać w ramach naszych testów.
Cypress-Plugin-api
Pomocnik do Cypressa, który pomaga nam w tworzeniu testów API. Źródło.
Instalacja narzędzia.
npm i cypress-plugin-api
# or
yarn add cypress-plugin-api
Import plugina następuje poprzez dodanie cypress/support/e2e.js
:
import 'cypress-plugin-api'
// or
require('cypress-plugin-api')
find-cypress-specs
Drugi dodatek do Cypressa, dzięki któremu możemy zliczać specsy. Żródło
npm i find-cypress-specs
# or
yarn add find-cypress-specs
Podstawowa komenda
$ npx find-cypress-specs --count 2
Narzędzie posiada wiele opcji które Gleb szczegółowo opisał na stronie npmjs, możecie wykorzystywać wraz z wykorzystaniem tego pluginu.
cypress-testrail-simple
Narzędzie ułatwiające współpracę i komunikację Cypressa z Testrailem. Źródło. Instalacja:
# If using NPM
$ npm i -D cypress-testrail-simple
# If using Yarn
$ yarn add -D cypress-testrail-simple
Import plugina następuje poprzez dodanie do cypress.config.js.
// cypress.config.js
const { defineConfig } = require('cypress')
module.exports = defineConfig({
e2e: {
// other settings, like baseUrl
async setupNodeEvents(on, config) {
await require('cypress-testrail-simple/src/plugin')(on, config)
},
},
})
Szczegółowy opis konfiguracji i sposobu działania tego narzędzia znajduje się na stronie npmjs.com, gdzie Gleb jasno wskazał jak to funkcjonuje.
Dołącz do społeczności
Jesteście zainteresowani byciem na bieżąco z nowinkami związanymi z Cypressem. Chcesz pogadać z Ambasadorami lub innymi fanami Cypressa – dołącz do naszej społeczności na Discordzie już teraz.
Znalazłeś buga?
Masz problem z działaniem frameworka, chcesz zgłosić nam błąd? Dołącz do Githuba i zgłoś błąd lub zaproponuj nam zmiany jako Feature.
Skorzystaj z rozwiązania cloudowego
Cypress posiada rozwiązanie cloudowe które możecie wykorzystywać w swoich projektach – sprawdź już teraz.
Podsumowanie
Cypress News 2023 cz. 2 – to kolejny wpis mający zachęcić Was do instalacji i sprawdzenia narzędzia. Z racji popularyzacji narzędzia i dużego wsparcia które otrzymał Cypress na rozwój, będziemy poszerzać wpisy na ten temat. Wszelkie artykuły związane z Cypress IO znajdziecie w dedykowanym dziale.