Testerskie Newsy – luty 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – luty 2021 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880.

Cypress IO – 6.3

Cypress doczekał się kolejnego, tym razem dość kolejnego wydania. W wersji 6.3 możemy poznać Cypress Studio, a także testować pobieranie plików. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • iPad Air 4, iPad 8th – iOS 14;
  • iPhone 12 mini – iOS 14;
  • Oppo Reno 3 PRO – Android 10;
  • Google Pixel 5- Android 11;

Dodatkowo dodano w wersji beta możliwość zmiany szybkości łącza by weryfikować pod tym kątem nasze aplikacje. 

Sauce Labs

Platforma Sauce Labs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Samsung Galaxy S21, S21 Ultra i S21+ z Android 11;
  • Chrome i MS Edge 88;
  • Firefox 85;

Została uruchomiona wersja beta – Cypress IO na Sauce Labs Cloud. 

Postman 8.0.3

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

Warszawskie Dni Informatyki

W 2021 roku jak wiele wydarzeń, podobnie WDI przenoszą się do sieci. W dniach 8-9 kwietnia odbędzie się event. Więcej informacji tutaj

4Developers 2021

W dniach 24 – 27 maja odbędzie się event 4 Developers. Na konferencje będą poruszane tematy w zakresie Architektury aplikacji, Bottega Innovation Labs, .NET, Java, JavaScript, Frontend/UI, Mobile, PHP, DevOps, Testerska, Cloud, Machine Learning, Security oraz Soft Skills & Business Relations!, więcej. 

Rocznica InteliJ i konferencja

IntelliJ IDEA obchodzi właśnie 20-ste urodziny. Z tej okazji pod koniec lutego odbędzie się wirtualna konferencja

Bezpłatna książka

Darmowy ebook z test-institute.org o tytule „Software Testing Revealed” – Traning Book, second edition. Ebook liczy 80 stron i jest napisany w języku angielskim. 

Pasja Testowania wydanie 2 rozszerzone

Premiera książki napisanej przez Krzysztofa Jadczyka odbyła się 19 stycznia 2021 roku. Przypominamy o tej pozycji. Więcej informacji o tej pozycji pisaliśmy tutaj.

Książka Podróż Przez Świat Testowania – gratisy

Książka jest nadal dostępna na oficjalnej stronie funwithbugs.com. Specjalnie dla czytelników naszego serwisu przy zamawianiu książki wpisz w polu UWAGI hasło: dlaTesterów. W przypadku dodania takiego hasła, otrzymacie gratisy do zamówienia. Więcej o książce pisaliśmy w odrębnym artykule.

Inżynieria oprogramowania – Ian Sommerville

Pod koniec stycznia została wydana książka Inżynieria oprogramowania. Pozycja ta to nie tylko podręcznik przeznaczony dla studentów informatyki, ale skorzystają z niej również architekci systemów, projektanci, programiści, testerzy i wdrożeniowcy oraz kierownicy tych przedsięwzięć, od których zależy organizacja pracy. 

Podsumowanie

Wpis Testerskie Newsy – luty 2021 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.