Firefox wtyczki dla testerów cz. 2

Wtyczki

Loading

Firefox wtyczki dla testerów cz. 2 jest drugą częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, deweloperów i innych użytkowników Firefoxa. Jest to temat bliźniaczy do poruszanego w zakresie przeglądarki Chrome. Z racji swojej popularności, przeglądarka ta stanowi ważne narzędzie.

Wayback Machine

O aplikacji webowej Wayback Machine Internet Archive pisaliśmy jakiś czasu temu jako osobnej aplikacji a także jako wtyczce do Chrome. Jeżeli korzystasz z tej aplikacji, być może przydatna będzie dla Ciebie wtyczka dedykowana temu serwisowi. Jak wskazaliśmy w poprzednim wpisie, aplikacja pomaga w wykrywaniu martwych stron, błędów 404, błędy DNS i innych awarii sieci (kody błędów HTTP 408, 410, 451, 500, 502, 503, 504, 509, 520, 521, 523, 524, 525 i 526)

Wayback Machine

Clockify Time Tracker

Clockify jest to narzędzie do zarządzania czasem wolnym dla zespołów i pojedynczych użytkowników. Pozwala śledzić czas poświęcany na projekty i analizować produktywność. Możesz korzystać z Clockify w Internecie, na komputerze i telefonie komórkowym – wszystkie śledzone dane są synchronizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz płynnie przełączać się między swoimi urządzeniami. Aplikacja posiada

  • Darmowy i prosty minutnik online
  • Możliwość analizy czasu w raportach i eksportowania danych
  • Możesz zaprosić zespół i razem śledzić czas
  • Zarządzać projektami i monitorować postępy

Clockify Time Tracker

Shodan

Chcesz zweryfikować podatności swojej aplikacji? Znasz aplikację shodan.io. Dzięki twórcom mamy też możliwość skorzystania z wtyczki do przeglądarki dzięki której zweryfikujemy otwarte porty czy informacje na tematy bezpieczeństwa aplikacji webowej.

Shodan

SimilarWeb – Website Traffic Sources and Ranking

Wtyczka SimilarWeb pozwala zobaczyć ruch na danej witrynie, oraz jej kluczowe wskaźniki – m.in ranking słów kluczowych, źródło ruch czy jego ranking. Wtyczka przydatna np. przy analizie biznesowej – by wyciągnąć dane czy tematyka, którą chcecie implementować posiada dobre rankingi i ruch. Również można zweryfikować skąd ten ruch pochodzi – social media, wyszukiwarka, email, czy ruch bezpośredni.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 3 - Similar Web

SimilarWeb – Website Traffic Sources and Ranking

Tab Session Manager

Aplikacja jak sama nazwa wskazuje służy do  zarządzania swoimi sesjami. Możesz dzięki niej szybko i łatwo zapisywać, aktualizować, usuwać i przywracać karty w przeglądarce. Być może jest tak, że w ramach pracy potrzebujesz szybko otwierać konkretne strony www. Dzięki temu narzędziu, w łatwy sposób otworzysz karty które zapisałeś.

Tab Session Manager

WhatFont

Dzięki temu rozszerzeniu możesz sprawdzić czcionki internetowe, po prostu najeżdżając na nie kursorem myszy. Nie musisz teraz już szukać w devtoolsach jakie są czcionki wykorzystane dla danych elementów. Aplikacja wykrywa również usługi używane do obsługi czcionek internetowych. Obsługuje Typekit i Google Font API.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - WhatFont

WhatFont

Wappalyzer

Ta wtyczka to duże źródło wiedzy dla testera (korzystajcie np. przy zadaniach testerskich w ramach rekrutacji). Wtyczka pozwala odkrywać technologie jakie są stosowane na stronach internetowych. Wykrywa systemy zarządzania treściami, frameworki, narzędzia i wiele innych.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 1 - Wappalyzer

Wappalyzer

Todoist dla Firefox

Testerzy często miewają wiele zadań do wykonania w ramach swoich obowiązków. Jeżeli pracujesz w Scrumie – zbliża się koniec sprintu – zadania się piętrzą. Todoist to wtyczka pozwalająca Ci dodać najważniejsze zadania, uszeregować je w priorytety i wykonywać zgodnie z harmonogramem. Dzięki narzędziu widzisz czy postęp w Twojej pracy jest zgodny z harmonogramem, czy wykonujesz zadania które sobie zaplanowałeś. Narzędzie to pozwala też filtrować zadania które masz wykonać, szczególnie gdy są elementy bardziej priorytetowe i te które mogą zaczekać.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 1 - TodoIst

Todoist dla Firefoxa

Podsumowanie.

Firefox wtyczki dla testerów cz. 2 było drugą częścią serii wpisów o wtyczkach do przeglądarki od Mozilli. Bezsprzecznie z racji popularności przeglądarki Mozilla Firefox, obowiązkowym było przedstawienie takiego wpisu O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.