Wtyczki z Chrome w Operze

Wtyczki

Loading

Wtyczki z Chrome w Operze to artykuł pokazujący jak w prosty sposób korzystać z ulubionych rozszerzeń z Google Chrome na Operze. W ramach działu wtyczki prezentujemy dodatki do różnych przeglądarek. O przeglądarce Opera i jej dodatkach pisaliśmy już wcześniej. Niemniej chcąc szerzej korzystać z Opery, osoby przyzwyczajone do dodatków z Chrome, chciałby móc korzystać z ich dobrodziejstwa. Wychodzimy zatem na przeciw i pokazujemy szersze możliwości dla Opery.

Instalujemy

Jeżeli chcesz dodawać rozszerzenia w Operze z Google Chrome wystarczy przejść przez te kilka kroków by cieszyć się z dodatków w tej przeglądarce.

Wtyczki z Chrome w Operze - Install Chrome Extensions

  • po zainstalowaniu tego dodatku udaj się do strony z dodatkami dla Chrome
  • Następnie wybierz jakiś dodatek którego nie ma w Operze a chciałbyś z niego korzystać tak jak w Google Chrome. Dla przykładu wybraliśmy Wappalyzer

  • Po dodaniu elementu do Opery otrzymasz możliwość przejścia do rozszerzeń. Gdyby taki komunikat nie nadszedł, wejdź samodzielnie do zakładki rozszerzenia, gdzie pojawi się taki widok:

Teraz wystarczy tylko zainstalować dodatek i możemy z niego korzystać.

Dodatkowe informacje

W ramach zakładki rozszerzenia po instalacji będziesz mógł zezwalać na korzystanie z wtyczki w ramach trybu Incognito, wyłączyć wtyczkę czy ją usunąć.  Możemy także zastrzec możliwość korzystania automatycznego z witryny na której jesteśmy.

Podsumowanie.

Wtyczki z Chrome w Operze to kolejny wpis w dziale wtyczki, pozwalający szerzej korzystać z innej przeglądarki w szerszym zakresie. Jak pokazywaliśmy w statystykach przeglądarek desktopowych – Opera, w wielu regionach ma dość solidną pozycję, więc jako testerzy możemy stawać przed koniecznością solidnych testów na tej przeglądarce. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.