Książka JavaScript od podstaw

Książki

Loading

Książka JavaScript od podstaw autorstwa Marcina Moskały to książka do nauki programowania tego języka. W trakcie lektury przedmiotowej książki poznasz podstawy JavaScriptu, które  pomogą Ci wykorzystać wiedzę w praktyce. Jest to też pozycja ciekawa dla osób interesujących się automatyzacją testów. 

O książce

Przedmiotowa książka podzielona jest na cztery części, zgodnie z informacją od autora:

To co najważniejsze w JavaScript — gdzie zaczynamy naszą przygodę z programowaniem i poznajemy najistotniejsze funkcjonalności tego języka.
Głębsze wody – gdzie wyjdziemy poza podstawy i zaczniemy omawiać bardziej zaawansowane funkcjonalności języka.
Napiszmy razem grę – gdzie wykorzystamy zdobyte umiejętności do napisania gry.
O programowaniu – gdzie pomówimy o wykorzystaniu tych umiejętności, o nauce programowania i o branży programistycznej.

Dla kogo jest ta książka?

To jest książka dla każdego, kto chce nauczyć się programowania. Autor zamierza obalić stereotypy i udowodnić, że zarówno 53-letnia nauczycielka, 42-letni taksówkarz, jak i 12-letni uczeń są w stanie z niej skorzystać. Zakłada wyłącznie doświadczenie w korzystaniu z komputera i internetu, a resztę postara się wyjaśnić.

To nie jest książka dla osób, które już potrafią programować w innym języku. Autor tłumaczy wszystko od zupełnych podstaw. Pozycja nie powinna być traktowana jako podręcznik akademicki. Używane słownictwo są uproszczone, a pojęcia zdefiniowane w sposób nieformalny. Oczywiście, autor starał się zachować maksimum poprawności, ale przede wszystkim postawić na zrozumiałość i praktyczność.

Czego nauczysz się z tej książki?

Ta książka nie wystarczy by nauczyć się programowania. Wiadomo, że przeczytanie jednej książki nie wystarczy. To tak jakbyśmy chcieli się z jednej książki nauczyć języka fińskiego od zupełnych podstaw. Jeśli jednak sumiennie przystąpisz do nauki z tej książki (przykładów, zadań), to skończysz z wiedzą wystarczającą by wykorzystywać JavaScript w prostych zastosowaniach.

Z tej książki dowiesz się:

  • czym są zmienne i wartości,
  • jak używać warunków i pętli,
  • jak działają funkcje,
  • o najważniejszych elementach programowania obiektowego i funkcyjnego,
  • w jaki sposób napisać grę Pong,
  • jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce,
  • jak kontynuować naukę.

Dla czytelników

Książka jest dostępna na oficjalnej stronie KtAcademy. Użytkownik ma możliwość zakupu książki jako ebooka lub w formie papierowej poprzez ofertę na allegro. 

Chcesz wiedzieć co zawiera książka? Przeczytaj fragment książki przedstawiony przez autora. 

Ponadto jest możliwość otrzymania książki w prezencie od Naszej redakcji – dzięki uprzejmości autora. Ponadto z naszej strony dorzucimy Wam podkładkę pod mysz, oraz akcesoria biurowe z naszym logiem.

Jak to otrzymać?

Napisz nam maila na adres redakcja@dlatesterow.pl – dlaczego Ty powinieneś otrzymać tą książkę, oraz udostępnić linka do niniejszego artykułu u siebie na social mediach (Facebook, Twitter czy Linkedin) i podeślij nam screena lub link.

Dlaczego w ten sposób?

Mamy z autorem zbieżne podejście do dzielenia się wiedzą. Chcemy by wiedza była rozpowszechniana. Przedmiotowa książka brała udział w akcji „Podaj dalej”. Takie podejście – tj. udostępnienie wpisu być może pomoże komuś z Waszych znajomych zainteresować się testowaniem czy programowaniem. 

Podsumowanie

Książka JavaScript od podstaw autorstwa Marcina Moskały to kolejna pozycja na rynku wydawniczym. Książka ta może pomóc Wam nabyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu JSa. Na koniec zapraszamy by odwiedzać dział książki gdzie znajdują się informacje o innych książka dla osób związanych z branżą IT.