Książki dla testerów mobile

Książki

Loading

Książki dla testerów mobile czyli osób zainteresowanych testami aplikacji mobilnych. Poznaj książki, które możesz przeczytać w wolnym czasie, czy do poduszki. Dzięki tym książkom możesz poszerzać swoją wiedzę niekoniecznie siedząc z nosem w monitorze (chyba, że kupisz ebooka).

Tap Into Mobile Application Testing – Johnatan Kohl

Książka przeznaczona dla osób chcących zacząć testowanie aplikacji mobilnych, jak również dla osób posiadających doświadczenie. Dzięki tej pozycji dowiecie się:

 • jak działają urządzenia mobilne, jakie są możliwości i jak z nich efektywnie korzystać w trakcie testowania;
 • jak testować i rozpoznawać typowe awarie na urządzeniach;
 • w jaki sposób dobrze raportować błędy w projektach mobilnych;
 • jak stworzyć strategię testów;
 • jak bardzo ważne jest włączenie ruchu fizycznego do testów,

Tap Into Mobile Application Testing - Książki dla testerów mobile

Funkcjonalność aplikacji mobilnych. Nowoczesne standardy UX i UI – Jakob Nielsen, Raluca Budiu

Nie jest to typowo testerska pozycja, jednak w związku z dużym rozwojem aplikacji mobilnych dobrze wiedzieć, że istnieje taka pozycja. Dzięki tej pozycji poznasz wady i zalety urządzeń mobilnych. Dodatkowo nauczysz się rozpoznawać typowe błędy, które obniżają jakość odbioru przez użytkowników.  Ponadto poznaj przyszłość branży mobilnej wg. autorów.

Funkcjonalność aplikacji mobilnych. Nowoczesne standardy UX i UI - Jakob Nielsen, Raluca Budiu - Książki dla testerów mobile

Software Testing: A Guide to Testing Mobile Apps, Websites, and Games – Mark Garzone

Ta książka jest przewodnikiem po testowaniu  aplikacji mobilnych a także aplikacji internetowych i gier. Pozycja obejmuje takie aspekty testowania jak – testy manualne, projektowanie przypadków testowych, oraz testy eksploracyjne. Dodatkowo są też poruszone testy automatyczne i wydajnościowe. Książka omawia wskazówki, techniki i narzędzia niezbędne testerowi na co dzień. Zawiera też porady dla osób chcących być testerem jak i managerem testów.

Android Apps Security – Gunasekera, Sheran

Bezpieczeństwo aplikacji na Androida zawiera wytyczne dotyczące najlepszego projektowania i tworzenia aplikacji na Androida z myślą o bezpieczeństwie. Omawia koncepcje, których można używać do zabezpieczania aplikacji, oraz sposoby, w jakie programiści mogą wykorzystywać te funkcje zabezpieczeń i dodawać do aplikacji. Ta pozycja dostarczy Wam informacji potrzebnych do projektowania przydatnych, wydajnych i bezpiecznych aplikacji.


Hands-On Mobile App Testing – Daniel Knott

Pierwszy kompletny przewodnik po testowaniu aplikacji mobilnych i zapewnianiu jakości – rozwiązania testowe dla systemów Android i iOS. Obecnie aplikacje mobilne muszą spełniać rygorystyczne standardy niezawodności, użyteczności, bezpieczeństwa i wydajności.

 • ustalanie optymalnej strategii testów mobilnych i uruchamiania;
 • twórz testy, które odzwierciedlają interakcje Twoich klientów;
 • jak zautomatyzować testy, zapewniając jednocześnie kompleksowe pokrycie;
 • testowanie na emulatorach i realnych urządzeniach;
 • testuj natywne, hybrydowe i internetowe aplikacje mobilne;
 • opanuj funkcjonalne, jak i niefunkcjonalne podejścia do testowania;

Hands-On Mobile App Testing - Daniel Knott - Książki dla testerów mobile

Mobile Testing: An ASTQB-BCS Foundation guide – Rex Black 

Książka opisujące testowanie aplikacji mobilnych. Porusza tematykę testowania funkcjonalności, użyteczności i spójności oprogramowania. Książka jest przewodnikiem, który opiera się na sylabusie ASTQB Certified Mobile Tester. Książka ta pomoże zdobyć wiedzę dla osób początkujących jak również i posiadających doświadczenie zawodowe.

Mobile Testing: An ASTQB-BCS Foundation guide - Rex Black - Książki dla testerów mobile

Smartwatch App Testing – Daniel Knott

Ta książka jest przeznaczona dla wszystkich testerów oprogramowania, którzy muszą przetestować aplikacje na różnego rodzaju smartwatche. Książka zawiera przegląd różnych platform smartwatchów. W przeglądzie kładzie się nacisk na wytyczne projektowe, metody wprowadzania danych, łączności, producenta, a także funkcje oprogramowania. Oprócz wiedzy na temat platformy otrzymasz ponad 40 pomysłów na testowanie, jak skutecznie testować aplikacje na smartwatche. Po przeczytaniu tej książki jesteś w stanie obsłużyć różne platformy smartwatchów TizenOS, watchOS, PebbleOS.

 

Beginner’s Guide for Mobile Applications Testing  – Jessmon Jacob

Przedmiotowa książka to podręcznik o testowaniu aplikacji mobilnych. Książka  ta umożliwi czytelnikom łatwe opanowanie sztuki testowania aplikacji mobilnych. Podręcznik omawia różne czynniki wpływające na efektywne planowanie i wykonywanie testów. Książka obejmuje też elementy szacowania testów, a także dotyczące automatyzacji.

Podsumowanie

Książki dla testerów mobile to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, koniecznym było wybranie książek dla tego działu testów. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT.