Książki dla testerów oprogramowania cz. 7 czyli kolejna część propozycji przydatnych książek. Pozycje te pomogą uzupełnić Waszą wiedzę z zakresu testowania oprogramowania. Te kilka przedstawionych pozycji będzie idealne dla osób znajdujących się na różnym etapie testerskiego rozwoju
Tester samouk. Praktyczny przewodnik po testowaniu oprogramowania na bazie gotowego projektu – Chhavi Raj Dosaj
Ta książka pomoże Ci się przygotować do pracy na stanowisku testera oprogramowania, a także zapewni wsparcie podczas wykonywania nowych zadań. Znajdziesz tu dokładne omówienie podstaw testowania, jego różnych rodzajów i poziomów w odniesieniu do zastosowania na różnych etapach pracy nad projektem. Kolejne rozdziały, na podstawie rzeczywistego projektu programistycznego, pokazują znacznie szerszy kontekst pracy testera. Zapoznasz się ze szczegółowymi informacjami o poszczególnych fazach testowania, ich planowaniu, przeprowadzaniu i monitorowaniu. Dowiesz się również, w jaki sposób skorzystać z wniosków z testów podczas planowania rozwoju projektu.
Zapoznaj się z fragmentem książki.
Tester samouk w zwinnym zespole. Testowanie agile krok po kroku na podstawie rzeczywistego projektu – Chhavi Raj Dosaj
Ta książka pomoże Ci się przygotować do pracy na stanowisku testera w zwinnym zespole programistów. Znajdziesz tu szczegółowe informacje na temat kolejnych etapów testowania, dzięki czemu zrozumiesz, jak w projektach agile te działania są planowane, przeprowadzane i monitorowane. Dowiesz się też, jak tę wiedzę stosować podczas wykonywania codziennych zadań testera w projekcie agile i na czym polegają różne procesy prowadzone przez zwinne zespoły. Co ważne, poszczególne koncepcje i zagadnienia odnoszą się do rzeczywistych projektów ― a to najlepszy sposób, by dobrze się przygotować do podjęcia pracy w zawodzie testera agile!
Zapoznaj się z fragmentem książki.
Zrozumieć programowanie – Gynvael Coldwind
Celem tej publikacji jest przedstawienie ciekawych elementów programowania oraz ekosystemu programistycznego. Ponadto przedstawienie sposobów radzenia sobie z podstawowymi problemami, oraz wyjaśnienia w przystępny sposób pewnych elementów, z którymi często osoby początkujące oraz średniozaawansowane mają trudności.
Z tej książki dowiesz się:
– jak poradzić sobie z trudnościami napotykanymi podczas programowania,
– jak operować na danych tekstowych, binarnych, plikach, strumieniach, pakietach danych, oraz jakie są najczęściej popełniane błędy,
– jakie są różnice pomiędzy językami programowania w kwestiach, które na pierwszy rzut oka wydawały się identyczne,
– jak wybrane, często używane, mechanizmy, funkcje czy biblioteki działają „od kuchni”,
– o wielu detalach, które normalnie pozostałyby niezauważone,
– zaprzyjaźnisz się z niskopoziomowymi aspektami informatyki.
Kontrolowane eksperymenty online. Praktyczny przewodnik po testach A/B – Ron Kohavi, Diane Tang, Ya Xu
Książka ta zawiera szereg praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania, przeprowadzania i oceniania wyników kontrolowanych eksperymentów online – czyli testów A/B. Dzięki niej nauczysz się stosować naukowe podejście do formułowania założeń i oceny hipotez w testach A/B. Dowiesz się także, jak sprawdzać wiarygodność wyników i interpretować je do celów dalszej pracy. Omówiono tu takie pułapki jak:
– efekt przeniesienia, prawo Twymana,
– paradoks Simpsona i interakcji sieciowych,
zaprezentowano również informacje ułatwiające zrozumienie praktycznych konsekwencji statystyki. Interesującą częścią książki jest opis skalowalnej platformy, która radykalnie zmniejsza całościowy koszt eksperymentu.
Zapoznaj się z fragmentem książki.
Testowanie aplikacji dla programistów frontendowych. Wiodące frameworki do automatyzacji testów aplikacji internetowych i ich przyszłość oparta na testowaniu niskokodowym i sztucznej inteligencji – Eran Kinsbruner
Oto przewodnik po koncepcjach testowania i wiodących frameworkach, za pomocą których automatyzuje się testy aplikacji internetowych, takich jak Selenium, Cypress, Puppeteer i Playwright. Zaprezentowano w nim unikatowe funkcjonalności tych rozwiązań, ich wady i zalety, a także wyjaśniono zasady konfiguracji każdego z nich, aby testowanie przebiegało bezawaryjnie nawet po wprowadzeniu zmian w kodzie. Dzięki tej książce nie tylko wybierzesz najlepszy framework, ale także zintegrujesz go z przepływem pracy programowania frontendowego i utworzysz wstępny zestaw automatyzacji testów oparty na JavaScripcie. Zapewni to szybką informację zwrotną przy zmianach w kodzie i zwiększy niezawodność automatyzacji testów.
Podsumowanie
Książki dla testerów oprogramowania cz. 6 to kolejny z serii wpisów o książkach dla testerów. W kolejnym wpisie zajmiemy się innymi pozycjami, które znajdują się na rynku. W dziale książki opisujemy wiele książek, czy audiobooków dla testerów oprogramowania i osób pracujących w branży IT. Podejmujemy tematykę książek dla osób chcących rozwijać się z Javą, Pythonem, JavaScriptem, Bezpieczeństwem, czy SQLem.