Książki dla testerów oprogramowania cz. 1

Książki

Loading

Książki dla testerów oprogramowania cz. 1 czyli propozycje przydatnych książek, które mogą uzupełnić Waszą wiedzę z zakresu testowania oprogramowania. Te kilka przedstawionych pozycji będzie idealne dla osób na starcie, lub też takich chcących usystematyzować swoją wiedzę.

Zawód Tester – Radosław Smiglin

Publikacja całościowo opisuje wszystkie aspekty zawodu, odpowiedzialności testerskiej oraz wymagane kompetencje miękkie i twarde. Robi to w odwołaniu do realiów rynkowych i współczesnych trendów.Dzieli się na dwie części: w pierwszej autor obszernie omawia podstawy zawodu testera a w drugiej oddaje w ręce czytelnika praktyczne przykłady i gotowe narzędzia do użycia w pracy. Konstrukcja rozdziałów otwiera przed czytelnikiem kolejne obszary testowania i zapewnienia jakości tak, by na końcu dać mu możliwość świadomego wyboru zawodu i kierunków dalszego rozwoju. Wydanie drugie książki dodatkowo zostało rozszerzone o aspekt radzenia sobie na rynku pracy.

Zawód tester - Książki dla testerów oprogramowania cz. 1

Testuj programy i śpij spokojnie! Ogólna teoria testowania, czyli po co nam testy i jak sobie z nimi radzić Projekt a proces testowania, czyli kiedy zacząć testować i jak to robić z głową Automatyzacja i dokumentacja, czyli jak ułatwić sobie pracę podczas testowania Testowanie oprogramowania jest niesłychanie ważnym czynnikiem, wręcz decydującym o sukcesie lub porażce systemu, aplikacji czy sieci. Bezlitośni użytkownicy wykryją najdrobniejszy błąd, skutkujący choćby niewielkim spowolnieniem działania programu… i nie omieszkają wyrazić swojej opinii w internecie. Jeśli chcesz uniknąć takich niespodzianek, a ponadto zależy Ci na jak najszybszym ukończeniu realizowanego projektu i wypuszczeniu perfekcyjnego produktu, musisz natychmiast zacząć go testować! Ta książka pomoże Ci zorientować się w metodach i technikach testowania. Jej autor, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, zawarł w niej wiele informacji. O narzędziach i procesach, opisał również własne doświadczenia związane z konkretnymi projektami. Dowiesz się między innymi, jak radzić sobie na kolejnych etapach weryfikacji jakości oprogramowania. Jak wybrać odpowiedni typ testu i przejść przez proces jego projektowania — a także jak uporać się ze znużeniem nieustannym testowaniem. Odkryjesz też, do czego służy automatyzacja. Ponadto jak przejrzyście dokumentować całe przedsięwzięcie. Usuń błędy, zanim zaczną sprawiać Ci kłopoty!

Testowanie oprogramowania - Książki dla testerów oprogramowania cz. 1

Tester oprogramowania przygotowanie do egzaminu z testowania oprogramowania – Karolina Zmitrowicz

Niniejsza książka ma służyć jako przewodnik do poziomu podstawowego certyfikacji w dziedzinie testowania oprogramowania zgodnie z programem ISTQB.  Certyfikowany Tester na poziomie podstawowym. Egzamin ten umożliwia zdobycie uznawanego na całym świecie certyfikatu poświadczającego kwalifikacje w obszarze testowania oprogramowania. W książce omówiono wszystkie tematy wymienione w planie nauczania ISTQB Certyfikowany Tester dla poziomu podstawowego z roku 2011. Dla ułatwienia nauki i zrozumienia podejmowanych tematów, teoretyczne zagadnienia zobrazowano odpowiednio dobranymi przykładami. Po zakończeniu każdego rozdziału książki, Czytelnik może samodzielnie sprawdzić stan swojej wiedzy, odpowiadając na pytania kontrolne będące zarazem celami nauczania określonymi przez ISTQB dla poszczególnych tematów. W celu umożliwienia lepszego przygotowania się do egzaminu, w książce przedstawiono również przykładowe pytania egzaminacyjne.

Tester oprogramowania - Książki dla testerów oprogramowania cz. 1

Testowanie oprogramowania w praktyce – studium przypadków 2.0 – Adam Roman i Karolina Zmitrowicz

Niniejsza książka jest wyjątkową pozycją na rynku literatury związanej z testowaniem oprogramowania. Autorzy – praktycy testowania – przedstawiają rzeczywiste problemy, z jakimi przyszło się im zmierzyć w pracy zawodowej oraz w jaki sposób starali się je rozwiązać. Opisują sukcesy, jednocześnie nie ukrywając swoich porażek. To wielka wartość tej publikacji, ponieważ Czytelnik może bezboleśnie uczyć się na błędach autorów. Teksty wchodzące w skład książki dotyczą bardzo zróżnicowanych obszarów testowania.

Testowanie oprogramowania - Książki dla testerów oprogramowania cz. 1

Zapewnianie wysokiej jakości oprogramowania to niełatwe zadanie. Osiągniesz ją, jeśli będziesz przestrzegać wysokich standardów procesu wytwarzania i dopilnujesz, by każdy problem został rozwiązany do końca. Jednak zadziwiająco wielu producentów nie traktuje poważnie sygnałów o błędach. Ujawniają się one dopiero podczas testowania, czyli na etapie, gdy już niewiele można zrobić. Ta książka podpowie Ci, jak już na pierwszych etapach tworzenia kodu wykrywać i rozwiązywać pojawiające się problemy. Popraw efektywność swojej pracy już dziś! Karolina Zmitrowicz zebrała najistotniejsze koncepcje z dziedziny zarządzania jakością oprogramowania i uzupełniła je o własne doświadczenia. Znajdziesz tu omówienie podstaw testowania oraz pomoc w organizacji i planowaniu pracy. Nauczysz się tworzyć jakość, a nie tylko ją sprawdzać. Poznasz przydatne metody weryfikacji i walidacji, podstawy tworzenia dokumentacji wyników i narzędzia Lean Software Development. Dzięki zawartym w książce wskazówkom udoskonalisz swoje produkty. Ponadto zoptymalizujesz proces ich wytwarzania i powiększysz grono zachwyconych klientów.

Styl programowania zwinnego obiecuje wyższą jakość oprogramowania, krótszy czas dotarcia z produktem na rynek oraz lepsze nastawienie na potrzeby klientów. Coraz więcej projektów związanych z tworzeniem oprogramowania wykorzystuje metody zwinne takie jak Scrum. Jednakże przejście na programowanie zwinne i efektywne z niego korzystanie nie zawsze jest łatwe. Testowanie oprogramowania i zarządzanie jakością są istotnymi czynnikami dla powodzenia wprowadzenia i wykorzystania metodyk zwinnych na dłuższą metę. Ta książka omawia metodyki zwinne z perspektywy testowania oprogramowania i zarządzania jakością oprogramowania. Pokazuje, jak działa testowanie zwinne i przedstawia sytuacje, w których tradycyjne techniki testowania są nadal konieczne w ramach podejścia zwinnego. Menedżerowie oprogramowania, menedżerowie projektu i menedżerowie zarządzania jakością uzyskają wskazówki i porady, jak organizować testowanie i zarządzanie jakością, aby w pełni wykorzystać potencjał metodyk zwinnych. Certyfikowani testerzy i eksperci od zarządzania jakością dowiedzą się, jak skutecznie pracować w zespołach zwinnych i jak najlepiej zintegrować swoje doświadczenie.

Podsumowanie

Książki dla testerów oprogramowania cz. 1  wpisów o książkach ogólnych dla testerów. W kolejnym wpisie zajmiemy się innymi pozycjami, które znajdują się na rynku. W dziale książki opisujemy wiele książek, czy audiobooków dla testerów oprogramowania i osób pracujących w branży IT.