Książki do nauki Pythona, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Pythona, bądź poszerzyć swoją wiedzę.
Python. Rusz głową! Paul Barry
Książka reklamowana jako pierwsza książka techniczna z graficznym interfejsem. Podręcznik obejmuje Javę 5.0. Podręcznik obejmuje podstawy jak szybkie wprowadzenie do Pythona, korzystanie z danych i z baz danych, praktyczne projektowanie aplikacji WWW, zarządzanie kontekstem, wątki, wyjątki i iteracje w Pythonie, narzędzia, biblioteki i moduły przydatne programiście Pythona.
Python. Instrukcje dla programisty – Eric Mattchews.
Ta książka jest to wydanie drugie podręcznika do nauki programowania w Pythonie. Książka ta nauczy Cię zrozumieć podstawowe koncepcje programistyczne. Przerabiane przez Was elementy, będą utrwalane dzięki ćwiczeniom. W tym podręczniku znajdziesz takie punkty jak przygotować środowisko pracy i napisać swój pierwszy program. Następnie jak wykorzystywać biblioteki i narzędzia Pythona, w tym pygame, matplotlib, plotly i Django. Zobaczysz też jak generować interaktywne wizualizacje danych, tworzyć proste aplikacje internetowe i wdrażać je na serwerach WWW. Ponadto jak testować i debugować kod oraz z powodzeniem rozwiązywać pojawiające się problemy.
Efektywny Python – Brett Slatkin.
Podręcznik jest napisany w zwięzłym stylu i ma przemyślany układ. Jest oparty na scenariuszach, dzięki czemu przystępnie przedstawia 90 najlepszych praktyk, wskazówek i skrótów, wyjaśniając ich działanie na podstawie kodu. W ramach podręcznika znajdziemy nowe rozwiązania dla wszystkich najważniejszych obszarów programowania w Pythonie, techniki stosowania konstrukcji składanych i funkcji generatorów, właściwe korzystanie z klas, obiektów, metaklas i atrybutów dynamicznych. Poruszono też współbieżność, równoległość, optymalizacja i bezpieczeństwo kodu, wbudowane moduły Pythona do debugowania i testowania, narzędzia i najlepsze praktyki podczas wspólnej pracy nad projektami.
Python wprowadzenie – Mark Lutz.
To kompleksowy podręcznik do nauki programowania w Pythonie. Jego piąte wydanie zostało gruntownie zaktualizowane i rozbudowane o dodatkowe treści obejmujące wersje Pythona powyżej 3.X. W podręczniku dodano opisy mechanizmów, takich jak obsługa formatu JSON, moduł timeit, pakiet PyPy, metoda os.popen, generatory, rekurencje, słabe referencje, atrybuty i metody __mro__, __iter__, super, __slots__, metaklasy, deskryptory, funkcja random, pakiet Sphinx i wiele innych. Ponadto podręcznik obejmuje składnię Pythona i koncepcje związane z iteracjami, dokładny opis ważniejszych wbudowanych typów obiektów i ich możliwości, struktury programistyczne wyższego poziomu, programowanie funkcyjne i programowanie zorientowane obiektowo, zaawansowane zagadnienia dla profesjonalistów.
Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem. Nauka programowania – Albert Sweigart.
Podstawy programowania przedstawiono w tym podręczniku w sposób klarowny i zrozumiały. Poszczególne działania wyjaśniono krok po kroku, a propozycje praktycznych projektów pozwalają na gruntowne przyswojenie materiału i poszerzenie wiedzy. Do nauki wykorzystano język Python. W ramach podręcznika dowiesz się o podstawach programowania w Pythonie. Opisano kontrolę przepływu działania programu, informacje o pracy na danych tekstowych i plikach, wiadomości o pracy z plikami CSV i danymi JSON, harmonogramy zadań i opis kontroli czasu uruchamiania programu, możliwości kontrolowania klawiatury i myszy za pomocą automatyzacji GUI.
Czysty kod w Pythonie – Sunil Kapli.
Książka ta, jest znakomitym przewodnikiem, dzięki któremu zaczniesz tworzyć wydajne i bezbłędne aplikacje w Pythonie. Zaczniesz od formatowania i dokumentowania kodu, umiejętnego stosowania wbudowanych struktur, stosowania modułów i metaklas. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz pisać się uporządkowany i czysty kod.
Python dla każdego. Podstawy programowania – Michael Dawson.
Jeżeli chcesz zacząć naukę programowania w Pythonie to ta pozycja wydaje się odpowiednia. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak skonfigurować swoje środowisko pracy i rozpocząć przygodę z Pythonem. Z następnych rozdziałów dowiesz się m.in. co to są typy proste, zmienne, instrukcje warunkowe, pętle oraz listy. Ponadto nauczysz się tworzyć listy i funkcje oraz obsługiwać wyjątki i korzystać z plików. Gdy przyswoisz już podstawy to zajmiesz się tematami typu programowanie obiektowe, tworzenie grafiki oraz graficznego interfejsu użytkownika, tworzenie animacji i efektów dźwiękowych.
Podsumowanie
Książki do nauki Pythona to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java.