Książki do nauki Javy

Książki

Loading

Książki do nauki Javy, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Javę, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

Java. Rusz głową! Kathy Suerra, Bert Bates

Książka reklamowana jako pierwsza książka techniczna z graficznym interfejsem. Podręcznik obejmuje Javę 5.0. Podręcznik obejmuje podstawy jak klasy, obiekty, typy danych, czy metody. Porusza też kwestię API, obsługi wątków czy programowania obiektowego – dziedziczenia, polimorfizmu, interfejsu czy klas abstrakcyjnych.

Książki do nauki Javy - rusz głową Java

Java. Przewodnik dla początkujących – Herbert Schildt

Obecnie mamy możliwość zakupu wydania 8 podręcznika dla początkujących, który został uzupełniony o nowinki z Javy 11. Książka zawiera podstawy Javy i programowanie obiektowe. Operacje wejścia – wyjścia i obsługa wątków. Programowanie wielowątkowe, a także zagadnienia zaawansowane jak wyrażenia lambda i referencje metod. Otrzymamy też informacje o bibliotece Swing.

Książki do nauki Javy - Java przewodnik dla początkujących

Myśl w języku Java! Nauka programowania – Allen B. Downey

Podręcznik uczący nas łączyć umiejętności z kilku dziedzin nauki – matematyki, inżynierii i nauk przyrodniczych. W tej pozycji  sam język Java nie został być może wyczerpująco opisany, jednakże ważniejsze konstrukcje, strategie i techniki programistyczne zostały pokazane sposób zrozumiały i przystępny.

Książki do nauki Javy - Myśl w języku Java

Java. Efektywne programowanie – Joshua Bloch. 

Obecnie mamy okazję do nabycia trzeciego wydania. Rozdziały zostały zaktualizowane o nowe treści. Poza zagadnieniami takimi jak programowanie zorientowane obiektowo czy korzystanie z różnych typów, obszernie omówiono stosowanie lambd i strumieni, zasady obsługi wyjątków, korzystania ze współbieżności i serializacji.

Książki do nauki Javy - efektywne programowanie

Java dla zupełnie początkujących. Owoce programowania – Tony Gaddis

Przedmiotowa książka została napisana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić naukę Javy krok po kroku i pozwolić na możliwie szybkie rozpoczęcie samodzielnego kodowania. W tym podręczniku znalazło się tu wprowadzenie do wiedzy o sprzęcie, oprogramowaniu, wykonywaniu programów i kompilacji kodu. Ponadto znajdziemy podstawy jak typy danych, zmienne czy instrukcje sterujące, klasy, obiekty czy dziedziczenie. Poruszony jest też temat współpracy z bazami danych czy biblioteką JavaFX.

 

Java Podstawy – Cay S. Horstmann

W książce tej znajdziesz szczegółowy opis szerokiego spektrum tematów, od programowania obiektowego przez typy generyczne, kolekcje, wyrażenia lambda czy projektowanie interfejsów użytkownika przy użyciu Swinga. Znajdziemy też informacje o programowaniu współbieżnym czy funkcyjnym. Książka potężna i zawiera blisko 900 stron.

Hands-On Automation Testing with Java for Beginners  – Rahul Shetty

Podręcznik dla osób chących pisać testy automatyczne z użyciem Javy. Książka tłumaczy nam jak korzystać z logiki Javy podczas testowania. Podczas lektury książki nauczysz się radzić sobie z klasami i obiektami, a także z ich zastosowaniami. W końcowych rozdziałach dowiesz się o znaczeniu dziedziczenia i wyjątków z praktycznymi przykładami.

TDD. Programowanie w Javie sterowane testami – Viktor Farcic

Programowanie sterowane testami (ang. test-driven development — TDD). Celem książki jest przekazanie podstaw TDD i omówienie najważniejszych praktyk związanych z tą metodyką, a przede wszystkim — nauczenie praktycznego stosowania TDD w pracy. W książce przedstawione są korzyści płynące z metodyki TDD są znaczne: skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, łatwiejszy refactor, a także wyższa jakość tworzonych projektów.

Java. Ćwiczenia praktyczne – Marcin Lis.

Dzięki przerobieniu tych  ćwiczeń potwierdzisz swoje umiejętności z zakresu Javy. Znajdziesz tu najważniejsze zasady programowania oraz podstawy projektowania aplikacji z interfejsem graficznym. Dowiesz się, jak tworzyć aplety i jak stosować operacje wejścia–wyjścia. Poznasz tutaj podstawy jak instalację JDK, zmienne, operatory czy instrukcje, a także obsługę błędów, wyjątków. Obecnie mamy okazję zakupić IV wydanie.

Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku – Erich Gamma

Na zakończenie książka nie związana stricte z Javą, jednak dla osób chcących czegoś więcej, czy zmienić dyscyplinę z testowania na programowanie. W książce opisano, czym są wzorce projektowe, a także w jaki sposób pomagają one projektować oprogramowanie obiektowe.  Zamieszczono tu również katalog wzorców projektowych, podzielony na trzy kategorie: wzorce konstrukcyjne, strukturalne i operacyjne. Dzięki przykładom poznamy jak korzystać z wzorców, ulepszać dokumentację.

Podsumowanie

Książki do nauki Javy to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT.