Książki do nauki Selenium

Książki

Loading

Książki do nauki Selenium, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji z wykorzystaniem Selenium. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Selenium, bądź poszerzyć swoją wiedzę.

Selenium i testowanie aplikacji. Receptury – Unmesh Gundecha.

Coś dla fanów automatyzacji z wykorzystaniem Selenium. Dzięki tej książce zrozumiesz przede wszystkim jak działają lokalizatory. Nauczysz się korzystać z różnych metod ich budowania. Poznasz wzorzec PageFactory. Z pewnością zapoznasz się z integracją Selenium WebDriver z Cucumberem, SpecFLow, czy Behave. Nauczysz się konfigurować symulatory i urządzenia do testów aplikacji webowych z pomocą Appium. Na koniec poznasz też możliwości Selenium Grid

Książki do nauki Selenium - selenium i testowanie

Selenium. Automatyczne testowanie aplikacji – Prashanth Sams

Pozycja poruszająca tematykę związaną z testowaniem z Selenium WebDriver. Na tych 168 stronach zawarto kilka zagadnień. Najważniejsze zagadnienia omówione w książce to:

  • zasady korzystania z oprogramowania Selenium IDE i Selenium Builder
  • wykonywanie efektywnych testów kompatybilności
  • funkcje Selenium WebDriver wraz z ich omówieniem i przykładami
  • różne techniki zarządzania zadaniami automatycznymi Selenium
  • frameworki, ich dostosowywanie i tworzenie nowych na podstawie Selenium WebDriver.

Książki do nauki Selenium - Selenium. Automatyczne testowanie aplikacji - Prashanth Sams

Selenium WebDriver Quick Start Guide – Pinakin Chaubal

Książka z 2018 roku, dostępna wyłącznie w języku angielskim, która może pomóc wystartować Wam z Selenium. W tej pozycji poznacie co to są i jak tworzyć selectory xpath. Jak tworzyć i budować projekt Mavenowy, czy jak dokonać integracji z Jenkinsem. Dzięki tej pozycji będziesz mógł starać się stworzyć swój framework, dzięki któremu będzie Wam łatwiej pracować z testami automatycznymi.

Książki do nauki Selenium - Selenium Quick Start

Selenium WebDriver 3 Practical Guide – Unmesh Gundecha, Satya Avasarala

Książka z 2018 roku, dostępna wyłącznie w języku angielskim, która pomoże Wam zrozumieć działanie Selenium Webdriver w wersji 3. Nauczysz się wykorzystać Javę 8 i Selenium. Poznasz Selenium Grida i wykorzystywanie jego zalet. Ponadto wykorzystywać TestNG do tworzenia swojego własnego frameworka.

Mastering Selenium WebDriver 3.0 – Mark Collin

Drugie wydanie podręcznika poszerzającego wiedzę z zakresu Selenium. Książka jest z 2018 roku, dostępna wyłącznie w języku angielskim. Książka zaczyna się od pokazania, jak zbudować własny framework Selenium za pomocą Mavena. Następnie przyjrzysz się, jak możesz rozwiązać trudne problemy, które niewątpliwie napotkasz, gdy zaczniesz używać Selenium. Nauczysz się, jak generować właściwe informacje zwrotne w przypadku niepowodzenia. Dowiesz się, jak szybko skorzystać z Selenium Grid za pomocą kontenerów Docker.

Selenium Framework Design in Data-Driven Testing – Carl Cocchiaro

Kolejna książka wydana w 2018 roku, dostępna wyłącznie w języku angielskim. Książka zaczyna się od wprowadzenia użytkowników do wzorców projektowania  i podejścia D.R.Y do tworzenia oprogramowania. W ten sposób obejmuje projektowanie i budowanie frameworka Selenium WebDriver, który obsługuje zarówno przeglądarkę, jak i urządzenia mobilne. Czytelnicy dowiedzą się, jak zaprojektować i zbudować Selenium Grid od podstaw, aby umożliwić skalowanie i obsługę różnych przeglądarek, urządzeń mobilnych, wersji i platform. Ponadto jak mogą wykorzystywać siatki stron trzecich w chmurze, takie jak SauceLabs. Na koniec jest zaprezentowany przykładowy w pełni funkcjonalny framework, który umożliwi ich uruchomienie z Selenium WebDriver do testowania przeglądarki.

Książki do nauki Selenium - DDT

Python Testing with Selenium : Learn to Implement Different Testing Techniques Using the Selenium Webdriver – Sujay Raghavendra

Pozycja ta – być może nie jest znana szerszym odbiorcom, ale poruszam jak w tytule wykorzystanie Selenium wraz z językiem Python. Książka porusza podstawy jak akcje, asercje czy nawigowanie. Pokaże też nam jak pracować z przyciskami, czy checkboxami. Ponadto jak korzystać z waitów, jak obsługiwać wyjątki czy jak tworzyć testy z wykorzystaniem Page Object. Pozycja wydana w 2020 roku – wyłącznie w języku angielskim.

Książki do nauki Selenium - Selenium Python

Podsumowanie

Książki do nauki Selenium to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.