Książki z testowania po angielsku to zbiór propozycji to przeczytania w języku angielskim, a niedostępnych w polskim tłumaczeniu. Sprawdź jakie są pozycje książkowe aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu testowania.
Exploratory Testing – Maaret Pyhäjärvi
Książka poruszająca jak w tytule tematykę testów eksploracyjnych. Pozycja ma 31 stron. Książkę możecie otrzymać ZA DARMO, jednak zachęcam do wsparcia autorki drobną wpłatą.
Leading Quality – Ronald Cummings-John, Owais Peer
Książka opisująca jak duże firmy dostarczają oprogramowanie. Dzięki tej książce dowiecie sięjak pracują zespoły QA w Ebayu, Reddit, GitHub czy Google. Książka ma niespełna 130 stron.
A Practitioner’s Guide to Software Test Design – Lee Copeland
Książka wprowadzająca do testowania oprogramowania. Informacje zawarte w tej pozycji pozwolą Ci poszerzyć wiedzę w zakresie tworzenia przypadków testowych, technik testowania. Książka ma ponad 300 stron.
Exploratory Software Testing: Tips, Tricks, Tours, and Techniques to Guide Test Design – James A. Whittaker
Książka ma około 250 stron i pochodzi z 2009 roku. Pomaga nauczyć się jak znajdować w ramach testów eksploracyjnych jak najwięcej błędów. Opisuje też dlaczego niektóre błędy nie są wykrywane przez testy automatyczne.
Buddha in Testing: Finding Peace in Chaos – Pradeep Soundararajan
Książka pokazująca różne podejście do testów z różnych stron. Inny pomysł na naszą pracę ma PO, PM, developerzy czy Liderzy. Jak nad tym wszystkim zapanować i jak wybrać najlepsze opcje? Rozważania znajdują się na ponad 130 stronach.
The Art of Software Testing – Glenford J. Myers
Książka pokazuje na konkretnych technikach testowania. Książka wydana blisko 10 lat temu, jednakże warto poczytać i zapoznać się z tematyką tam zawartą. Pozycja liczy ponad 250 stron.
Fifty Quick Ideas to Improve Your User Stories – Gojko Adzic David Evans Nikola Korac
Książka czy dla testerów czy innych osób zajmujących się tworzeniem tasków, bugów. Dzięki tej pozycji nauczysz się pisać lepsze historyjki. Książka zawiera 50 pomysłów jak tworzyć historyjki. Jest podzielona na kilka części, tak aby jak najlepiej zrozumieć tematykę. Książka liczy 220 stron.
Dear Evil Tester: Provocative Advice That Could Change Your Approach To Testing Forever – Alan J Richardson
Książka „Dear Evil Tester” zawiera porady dotyczące testowania, których nie usłyszysz nigdzie indziej. .Spotkasz się z poradami na temat automatyzacji, komunikacji, rozmów na spotkaniach, testów eksploracyjnych, narzędzi do testów i nie tylko. Książka pokazuje alternatywne podejście do testowania oparte na odpowiedzialności. Pozycja liczy 172 strony.
Podsumowanie
Książki z testowania po angielsku to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT.