Testerskie Newsy – grudzień 2020

News

Loading

Testerskie newsy grudzień 2020 – jest to kolejny artykuł z cyklu szybkich newsów ze świata testerskiego, tak by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach.

Postman 7.36.0

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

Cypress IO – 6.1.0

Również i Cypress doczekał się kolejnego wydania. W najnowszej wersji poprawiono też dużo błędów. Dodano scrollBehavior z m.in. takimi wartościami jak 'top''bottom''center''nearest'. Więcej informacji tutaj.

JMeter 5.4.0

Podobnie jak i wcześniej wymienione narzędzia, również i JMeter doczekał się nowego wydania. Przykładem jest dodanie GraphQL samplera. Wykaz zmian znajduje się w zakładce changes.

Browserstack

Platforma browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • iPhone 12 z iOS 14;
  • Samsung Galaxy Tab S7 z Androidem 10;
  • Vivo Y50 z Androidem 10;
  • Przeglądarki desktopowe Chrome 87 Beta i 88 Dev, czy Firefox 82 i 83 Beta;

Dodatkowo Browserstack udostępnił jakiś czas temu usługi – Percy, oraz SpeedLab.

IntelliJ IDEA 2020.3

Intelij IDEA otrzymała w grudniu nowego release`a -builda. Możesz pobrać aktualną wersję ze strony jetbrains.com.

Rest-Assured 4.3.2

Dla osób zainteresowanych testowaniem API, pojawiła się nowa wersja Rest Assured – 4.3.2.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/io.rest-assured/rest-assured -->
<dependency>
<groupId>io.rest-assured</groupId>
<artifactId>rest-assured</artifactId>
<version>4.3.2</version>
<scope>test</scope>
</dependency>

Informację na temat zmian pojawić powinny się tutaj. Dodatkowo lista packages dla tej wersji tutaj.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880.

Książka Podróż Przez Świat Testowania – gratisy

Książka jest dostępna na oficjalnej stronie funwithbugs.com. Specjalnie dla czytelników  niniejszego serwisu przy zamawianiu książki wpisz w polu UWAGI hasło: dlaTesterów. W przypadku dodania takiego hasła, otrzymacie gratisy do zamówienia. Więcej o książce pisaliśmy w odrębnym artykule.

Podsumowanie

Wpis Testerskie newsy grudzień 2020 to chęć zaprezentowania Wam w trochę innej formy wpisów aniżeli w pozostałych artykułach. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.