Testerskie Newsy – grudzień 2023

News

Loading

Testerskie Newsy – grudzień 2023 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach. 

Szkolenia JMeter & Cypress & Postman – dlaTesterów.PL

Powracam ze szkoleniami dla Was. Na chwilę obecną chciałem Wam zaproponować szkolenia z zakresu JMetera, Cypressa oraz Postmana – w najlepszej na rynku cenie z autorskim materiałem.

JMeter – szkolenie 1 dniowe:

Termin 13.01.2024 roku godz. 8.00 – 16.00 – online
W ramach Waszego budżetu szkoleniowego na 2023!

Cypress – szkolenie 1 dniowe

Termin 28.12.2023 roku godz. 8.00 – 16.00 – online

Więcej informacji na temat aktualnych szkoleń w harmonogramie.

Każde ze szkoleń objęte rabatem – rabat ważny tylko 5 dni od daty publikacji artykułu.
Rabat – 20% z kodem GRUDZIEŃ20

Jeżeli nie odpowiadają Ci wskazane terminy – zakup VOUCHER NA SZKOLENIE do wykorzystania do końca 2024 roku – gwarancja terminu każdego ze szkoleń. Kliknij w voucher i zakup już dzisiaj!

Newsy 

Cypress IO – 13.6.1

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj. Od wersji 13.0.0 nastąpiło wiele kolejnych zmian, o czym informuje w dziale dot. Cypressa

k6 – nowa wersja

Firma Grafana stojąca za narzędziem K6 poinformowała o wydaniu nowej wersji narzędzia pod nr v. 0.48 Więcej informacji tutaj.

Sekurak Hacking Party 2024

Już 20 maja 2024 roku Sekurak wraca wraz z Sekurak Hacking Party. W ramach spotkania online zaplanowane wstępnie są 3 ścieżki

 • NETSEC 
 • WEBSEC 
 • DEFENCE

Więcej informacji o agendzie i prelegentach będziemy przedstawiać w zbliżających się tygodniach i miesiącach – zgodnie z infromacjami od organizatora.

Bilety można zamówić tutaj.

Wybierz szkolenie jednodniowe w którym chciałbyś uczestniczyć (w kwocie do 1000 zł brutto)

Playwright – nowe wydanie – 1.40.1

Playwright doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 

Postman v. 10.20

Postman doczekał się kilku nowych wydań. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. 
Dodatkowo Postman udostępnił opcję wsparcia tworzenia testów za pomocą AI. 

Narzędzie PYNT

Pynt to rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa API Pynt automatyzuje testy bezpieczeństwa dla programistów i testerów, umożliwiając łatwe wykrywanie i łagodzenie luk w zabezpieczeniach w całym SDLC. Więcej informacji tutaj.
Szerszy artykuł w najbliższych tygodniach.

Browserstack

Znana ze swojej działalności firma udostępniająca (odpłatnie) możliwość testowania aplikacji webowych i mobilnych (manualnie i w formie automatyzacji) w chmurze – stworzyła trzy nowe produkty:

 • Nowy ficzer – Test Management | Device/Browser/OS Configurations in Test Runs
 • Testy na Samsung Z Fold 5

Dodatkowo Browserstack udostępnił narzędzie Low-Code-Automation o którym będzie w najbliższych tygodniach.

Jenkins 2.435

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Selenium 4.16.0 Released!

Ostatniego dnia sierpnia została wydana nowa wersja Selenium. Wszystko o tym wydaniu znajduje się tutaj.
Dodatkowo informacja o Removal of AbstractEventListener + EventFiringWebDriver + WebDriverEventListener

Maestro – ciekawe narzędzie do automatyzacji aplikacji mobilnych

Hej, świeżo po konferencji TestDive:2023 informuje Was o ciekawym narzędziu do automatyzacji aplikacji mobilnych. Już niedługo pierwszy wpis w tym przedmiocie. Strona narzędzia.

Instagram – zaproszenie

Zapraszam Was gorąco do obserwowania profilu dlaTesterow.PL na instagramie. Znajdziecie tam różne ciekawe i krótkie informacje których nie umieszczam na stronie. 


Nadchodzące artykuły

Nowy cykl zapowiadający wpisy na serwisie  – nie zawsze jednak wpisy będą w takiej kolejności i częstotliwości:

 1. Cykliczne newsy o książkach – ostatni poniedziałek miesiąca
 2. Artykuł o Cobolu!
 3. Postman na Bitbuckecie
 4. Linkscanner na Gitlabie
 5. Newsy Cypress
 6. Newsy K6

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

Inne Newsy:

Szkolenia z serwisu dlaTesterów.PL

Jak wskazałem na początku newsów, aktualnie macie możliwość zapisu na szkolenia z Cypressa (1 dniowe) oraz JMetera (1 dniowe) oraz dodatkowo 1 dniowe szkolenie z Postmana – dla firm możliwe rozbudowanie do dwóch dni.

Dziękuje też organizacjom zainteresowanym szkoleniami grupowymi w Waszych firmach.
Jesteście zainteresowani szkoleniem – piszcie na redakcja@dlatesterow.pl. Odpiszę Wam niezwłocznie, ustalimy szczegóły i wprowadzimy Wasz team na wyższy level.

Różne eventy online:

Tutaj przedstawimy Wam kilka eventów online, abyście mogli wybrać coś dla siebie. Spotkania w formule hybrydowej lub całkowicie online.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny.

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – grudzień 2023 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w poprzednich miesiącach będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News. Testowanie oprogramowania newsy – to coś dla każdego interesującego się tematyką QA.