Testerskie Newsy – kwiecień 2022

News

Loading

Testerskie Newsy – kwiecień 2022 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

Staż lub praktyki w testowaniu

Firma Euvic Sp. z o.o. zapraszam na kolejną serię możliwości odbycia stażu lub praktyk w IT. Oczywiście my zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu i aplikowania na stanowisko związane z testowanie. Więcej informacji tutaj. Ostatnia szansa by dołączyć i rozpocząć karierę w testowaniu. 

Javaloper 2022 – konferencja (online)

Darmowa konferencja dla osób zainteresowanych Javą. Javeloper 2022 (online) to największa polska konferencja poświęcona Java. W tym roku konferencja odbywa się w dniu 12.05.2022 roku w formie transmisji online. Skierowana jest do architektów, developerów, devopsów, specjalistów od bezpieczeństwa, specjalistów cloud i big data. KW trakcie trwania konferencji odbędą się Wirtualne Targi Pracy Javeloper, na których interaktywnie nawiążesz kontakt z firmami. Link do rezerwacji biletu

Cypress IO – 9.5.4

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach aktualnej wersji poprawiono sporo błędów czy też dodano nowe elementy. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj.

ParrotOS – v. 5.0

Została wydana nowa wersja systemu dla osób zajmujących się tematyką security – ParrotOS – 5.0. Na stronie securityonline.info mamy informacje o zmianach w systemie. Nowa wersja do pobrania tutaj. Dla osób posiadających system możliwy jest update poprzez:

sudo parrot-upgrade
sudo apt update && sudo apt full-upgrade

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Chrome 99, 100 Beta & 101 Dev
  • Edge 99, 100 Beta & 101 Dev
  • Oppo Reno 6 z Androidem 11
  • Vivo Y21 z Androidem 11
  • Vivo V21 z Androidem 11
  • Firefox 98 i 99 Beta;
  • Google Pixel 6 Pro;

SauceLabs

Platforma SauceLabs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Chrome 100
  • iOS 15.2 – symulator

Poszerzenie wsparcia automatyzacji dla Cypressa, Test Cafe i Playwright

Lambda Test

Aplikacja umożliwia testowanie w szerszym zakresie – tj. poprzez łatwiejsze wyciąganie logów, możliwość obracania ekranów na iOS, testowanie aplikacji mobilny na realnych urządzenia – aplikacji z App Center. 

Postman 9.15.10

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

IntelliJ IDEA 2021.3.3

Intelij IDEA otrzymała w kwietniu nowego release`a -builda. Możesz pobrać aktualną wersję i zapoznać się ze zmianami tutaj.

Aktualizacja Visual Studio Code

Aktualizacja została oznaczona numerem 1.66. W tej wersji aplikacja otrzymała kilka usprawnień. Pełna lista zmian tutaj.

VSCodium

Aplikacja VSCodium to alternatywa dla Visual Studio Code. Aplikacja wygląda bardzo podobnie do VSC i jest aplikacją open source. Wspiera Windowsa, Linuxa i środowisko MacOS. Pobierz

Książki

Wracamy z cyklem w którym będziemy wrzucać nowości książkowe:

PHP v. 8.1.4

Została wydana nowa wersja PHP. Lista zmian..

Jenkins 2.343

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Python 3.10.4

Została wydana kolejna wersja Pythona pod nr 3.10.4. Dokumentacja ze zmianami, znajduje się tutaj.

Inne Newsy:

A4Q Global Testing Summit

W dniu 11 maja 2022 roku w Dublinie odbędzie się pierwsza edycja A4Q Global Testing Summit. Spotkanie organizowane przez Alliance 4 Qualification. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj. 

Konferencja beIT 2022

W dniach 13 – 15 maja 2022 roku odbędzie się konferencja Inżynierii Oprogramowania beIT 2022. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj. Konferencja płatna. 

Konferencja IT Infoshare F3

W dniu 19 maja 2022 roku w Ergo Arenie odbędzie się konferencja poświęcona nowym technologiom i biznesowi. Informację o wydarzeniu i formularz znajdziesz tutaj. Konferencja bezpłatna. 

Serenity BDD 3.2.4

Została wydana nowa wersja Serenity.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/net.serenity-bdd/serenity-core -->
<dependency>
<groupId>net.serenity-bdd</groupId>
<artifactId>serenity-core</artifactId>
<version>3.2.3</version>
</dependency>

Selenide 6.4.0

Została wydana nowa wersja Selenide.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/com.codeborne/selenide -->
<dependency>
<groupId>com.codeborne</groupId>
<artifactId>selenide</artifactId>
<version>6.4.0</version>
</dependency>

Selenium 4.1.3.

Została wydana nowa wersja Selenium 4.1.3.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/org.seleniumhq.selenium/selenium-java -->
<dependency>
<groupId>org.seleniumhq.selenium</groupId>
<artifactId>selenium-java</artifactId>
<version>4.1.3</version>
</dependency>

Konferencje 

Różne eventy online:

Tutaj przedstawimy Wam kilka eventów online, abyście mogli wybrać coś dla siebie. Spotkania w formule hybrydowej lub całkowicie online.

Kurs SQL – zniżka dla czytelników

Specjalnie dla Was – Krystian Brożek – znany specjalista od SQLa przygotował specjalną zniżkę w kwocie 100 zł na zakup kursu. Jak wiemy wiedza z baz danych jest bardzo przydatna dla testerów, zatem warto rozważyć zakup w promocyjnej cenie. Zajrzyj na stronę geekon.edu.pl i wykorzystaj kod rabatowy na kurs SQL dlatesterow.pl

italki.com

Jak wiemy w naszej rzeczywistości konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Gdzie nabywać praktykę? Skorzystaj z oferty italki.com, gdzie możesz rozmawiać z różnymi osobami. Korzystając z naszego reflinka, gdy zakupicie kredyty za $20, otrzymamy $10, a Wy $5! Ponadto korzystając z kuponu CF5 – otrzymacie 5 USD rabatu za zakup kredytów.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Kod rabatowy JavaStart. 
1. Kurs Java
2. Kurs Spring
3. Kurs Testowanie Jednostkowe
4. Kurs Selenium
5. Kurs REST Assured
6. Kurs Zestaw zadań Java
7. Kurs Pakiet kursów Java i Selenium
Więcej kursów znajduje się w ofercie
UWAGA po zmianach w zasadzie działania – rabat nalicza się jedynie po kliknięciu w link partnerski. 
Kupując kursy JavaStart z naszych reflinków wspierasz rozwój naszej witryny. 

Podsumowanie

Testerskie Newsy – kwiecień 2022 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.