Książki do nauki Scali

Książki

Loading

Książki do nauki Scali, czyli zbiór dla osób chcących rozwijać się w automatyzacji w tym języku. Sprawdź jakie są pozycje książkowe by móc wdrożyć się w Scalę, bądź poszerzyć swoją wiedzę. Język ten możemy wykorzystywać np. w ramach testów wydajnościowych w Gatlingu.

Scala. Nauka programowania – Vikash Sharma

Scala jest językiem programowania do ogólnego przeznaczenia. Łączy cechy języków funkcyjnych i obiektowych. Jego twórcy postawili sobie za cel skalowalność napisanych w nim aplikacji. W ramach tej pozycji ppisano techniki programowania asynchronicznego i reaktywnego. Znalazło się tu także obszerne wprowadzenie do frameworka Akka.
W tej książce między innymi poznasz również paradygmaty programowania a korzystanie ze Scali, kolekcje modyfikowalne i niemodyfikowalne, koncepcja domniemania i praca z wyjątkami, programowanie równoległe, asynchroniczne i reaktywne, programowanie sterowane testami.

Książki do nauki Scali - Scala. Nauka programowania

Learning Scala. Practical Functional Programming for the JVM – Jason Swartz

Pozycja dostępna wyłącznie w języku angielskim. W ramach tej pozycji – wydawnictwa O`Reilly możemy dowiedzieć się m.in. podstawowe typy danych, literały, wartości i zmienne. Odkryj, jak myśleć i pisać w wyrażeniach, które są podstawą składni Scali. Nauczysz się pisać funkcje wyższego rzędu. Ponadto zapoznaj się z niezmiennymi strukturami danych i łatwo je przekształcaj za pomocą operacji bezpiecznych dla typów i deklaratywnych. Nadto twórz niestandardowe operatory infix, aby uprościć istniejące operacje, a nawet rozpocząć własny język specyficzny dla domeny. Twórz klasy, które składają się z jednej lub więcej cech w celu pełnego ponownego wykorzystania, lub twórz nowe funkcje, mieszając je podczas tworzenia instancji

Książki do nauki Scali - Learning Scala. Practical Functional Programming for the JVM - Jason Swartz

Testing in Scala – Daniel Hinojosa

Jeżeli tworzysz lub bierzesz udział w tworzeniu aplikacji w języku Scala – ta książka to Twój must have. Ta praktyczna książka pokazuje, jak tworzyć testy za pomocą ScalaTest i Specs2 — dwóch najlepszych dostępnych platform testowych — oraz jak uruchamiać testy w narzędziu Simple Build Tool (SBT) zaprojektowanym specjalnie dla projektów Scala. Dowiesz się, jak odizolować swoje testy od dużych podsystemów i sieci za pomocą zamockwanego kodu oraz jak używać biblioteki ScalaCheck do zautomatyzowanego testowania opartego na specyfikacji.

Książki do nauki Scali - Testing in Scala

Programming Scala Scalability Functional Programming Objects – Dean Wampler

Interesujesz się Scalą, chcesz zacząć programować w tym języku – poznaj tą książkę. Ta pełna przykładów kodu książka pokazuje, jak od razu pracować wydajnie z językiem i ekosystemem. Dowiesz się, dlaczego Scala jest idealna do tworzenia współczesnych, wysoce skalowalnych, zorientowanych na dane aplikacji, przy jednoczesnej maksymalizacji produktywności programistów. Podczas gdy Java pozostaje popularna, a Kotlin stał się popularny, Scala nie siedzi w miejscu. To trzecie wydanie obejmuje nowe funkcje w Scali 3.0 wraz z aktualizacjami. Programuj szybciej dzięki zwięzłej i elastycznej składni Scali. Zanurz się w podstawowe i zaawansowane techniki programowania

Programming Scala Scalability Functional Programming Objects  - Dean Wampler

Scala od podszewki – Joshua Suereth D.

Scala to słowo, które ostatnio nie schodzi z ust programistów Javy. Jego ogromną zaletą jest działanie w oparciu o wirtualną maszynę Javy. Pozwala to między innymi na bezproblemową komunikację i współdzielenie kodu między oboma językami. Dzięki tej książce opanujesz Scalę szybko i bezboleśnie, więc będziesz mógł wykorzystać jej zalety już w najbliższym projekcie. W trakcie lektury tej pozycji poznasz składnię, fundamentalne zasady tworzenia oprogramowania w Scali oraz konwencje kodowania w tym języku. W następnych rozdziałach dowiesz się, czym są m.in. niejawne widoki, jakie typy danych masz do dyspozycji i jakie są ich ograniczenia. Co jeszcze? Integracja Scali z Javą to niezwykle istotny temat, dający Ci pole do popisu! Ponadto poznasz wzorce stosowane w programowaniu funkcyjnym.

Książki do nauki Scali - Scala od podszewki

Podsumowanie

Książki do nauki Scali to kolejna część z wpisów o książkach dla testerów. Z racji tego, że testowanie ma coraz więcej gałęzi i automatyzacja jest chlebem powszednim, warto zapoznać się z literaturą tematyczną. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.