Testerskie Newsy – listopad 2020

News

Loading

Testerskie newsy listopad 2020 – jest to kolejny artykuł z cyklu szybkich newsów ze świata testerskiego, tak by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach.

Selenium 4.0 – Alpha

W Selenium 4.0 Alpha w ramach przeglądarki Chrome i przy użyciu DevTools będzie możliwość mockowaniaa geolokalizacji. Wszystki zainteresowanych tematem zapraszam tutaj.

Postman 7.35.0

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod wersją 7.35.0.

JUnit 4.13.1

Została wydana nowa wersja JUnita w wersju 4.13.1.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/junit/junit -->
<dependency>
<groupId>junit</groupId>
<artifactId>junit</artifactId>
<version>4.13.1</version>
<scope>test</scope>
</dependency>

Cypress IO – 5.5.0

Również i Cypress doczekał się kolejnych wydań. W najnowszej wersji poprawiono też dużo błędów. Dodano też dwa featuresy – cy.viewport dla macbook-16, oraz .type() .wywołuje beforeInput prócz przeglądarki Firefox Więcej informacji tutaj.

Python 3.9.0

Język Python też doczekał się nowej wersji. Wszystkie informacje o zmianach znajdują się w dokumentacji.

Podsumowanie

Wpis Testerskie newsy listopad 2020 to chęć zaprezentowania Wam trochę innej formy wpisów aniżeli w pozostałych artykułach. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.