Testerskie Newsy – maj 2021

News

Loading

Testerskie Newsy – maj 2021 to kontynuacja szybkich, co miesięcznych newsów. Prezentujemy informację tak, by by pochłonąć tekst w kilka chwil. W ramach tych wpisów będziemy podawać szybkie newsy o nowych wersjach,  projektach, narzędziach, wydarzeniach.

JavaStart.pl – rabat

Jeżeli chcesz kupić kurs Javy, Springa, testowania z wykorzystaniem Selenium i testNG, RestAssured lub jakikolwiek inny, zapraszamy na stronę JavaStart. Wchodząc przez nasz odnośnik otrzymujecie 5% rabatu na zakupy, a jednocześnie wspieracie w ten sposób rozwój serwisu. Ewentualnie w polu mam kupon rabatowy podaj POLECAM12880.

Cypress IO – 7.2.0

Cypress doczekał się kolejnego wydania. W ramach wersji 7.X.X został wydany Cypress Component Test Runner w wersji alpha. Doczekaliśmy się też możliwości debugowania testów w przeglądarce z wykorzystaniem ulubionych narzędzi. Poprawiono też sporo błędów. Pełne informacje o zmianach znajdują się tutaj.

Mobilny słownik od ISTQB

Znany słownik – ISTQB Glossary, jest obecnie dostępny również jako aplikacja mobilna dla użytkowników Androida, oraz iOS. Aplikacja posiada języki polski i angielski.

Browserstack

Platforma Browserstack dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Huawei P30 – Android 9;
  • Oppo Reno3 Pro – Android 10;
  • Chrome 90, 91 beta i 92 dev;

SauceLabs

Platforma SauceLabs dla testerów aplikacji webowych udostępniła nowe możliwości w postaci testowania na:

  • Wsparcie dla Espresso przy tworzeniu testów automatycznych;
  • Wirtualne testowanie USB na prawdziwych urządzeniach mobilnych;
  • Ulepszenie dla testów manualnych w zakresie paska narzędzi;

Postman 8.3.1.

Postman doczekał się kilku nowych wydań w tym roku. Na oficjalnej stronie w release-notes możemy zauważyć że wsparcie dla narzędzia jest ciągle i są stale wprowadzane poprawki. W ostatnich dniach zostały nam zaprezentowane kolejne fixy dla zgłoszeń pod poprzednią wersją.

Bugsnag dołącza do SmartBear

Aplikacja do monitorowania błędów BugSnag dołącza do portfolio firmy SmartBear posiadającej wiele narzędzi dla testerów. SmartBear posiada w swojej ofercie takie narzędzia jak TestComplete, ReadyAPI, Zephyr, SwaggerHub, CrossBrowserTesting i BitBar. Informacja o BugSnag.

Jenkins 2.292

Została wydana kolejna wersja Jenkinsa, która posiada wiele zmian w zakresie – security, poprawki błędów i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Chrome 93 – zmiany

W ramach sierpniowego wydania Chrome, aplikacja miała przejść zmiany w zakresie PWA. Zgodnie z nowym komunikatem pracę nad wydaniem zmian w tym zakresie zostały wstrzymane. Więcej informacji tutaj. Dodatkowo ciekawy wpis o przyśpieszeniu działania DevToolsów.

Serenity BDD 2.4.25

Została wydana nowa wersja cora Serenity BDD

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/net.serenity-bdd/serenity-core -->
<dependency>
<groupId>net.serenity-bdd</groupId>
<artifactId>serenity-core</artifactId>
<version>2.4.25</version>
</dependency>

Selenium 4.0.0-beta-3

Została wydana nowa wersja Selenium 4.0 w postaci trzeciej wersji beta.

<!-- https://mvnrepository.com/artifact/org.seleniumhq.selenium/selenium-java -->
<dependency>
<groupId>org.seleniumhq.selenium</groupId>
<artifactId>selenium-java</artifactId>
<version>4.0.0-beta-3</version>
</dependency>

Książki dla testerów

Chciałem Wam zaproponować wpis o książkach dla testerów oprogramowania, gdzie zawarto wiele pozycji rozproszonych po różnych wpisach. Wpis będzie wspierany i gdy zostaną wydane nowe pozycje, oczywiście zostaną dodane. Pełna treść artykuł znajduje się tutaj.

Konferencje

4Developers 2021

W dniach 24 – 27 maja odbędzie się event 4 Developers. Na konferencje będą poruszane tematy w zakresie Architektury aplikacji, Bottega Innovation Labs, .NET, Java, JavaScript, Frontend/UI, Mobile, PHP, DevOps, Testerska, Cloud, Machine Learning, Security oraz Soft Skills & Business Relations!, więcej.

Lubelskie Dni Informatyki

W dniu 29 maja 2021 roku odbędzie się online konferencja pod nazwą Lubelskie Dni Informatyki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zaś poruszone zostaną tematy związany z QA czy Security. Więcej informacji na stronie LDI.

Konferencja testerzy.pl

W dniach 24-25 czerwca 2021 roku odbędzie się konferencja stacjonarna organizowana przez testerzy.pl. Jak informują organizatorzy będziemy mieli okazję na 2-dniową konferencję „pod chmurką”, z zachowaniem bezpiecznego dystansu, sanitarnego reżimu, jednak twarzą w twarz, jak za „starych dobrych czasów”. Bilety są możliwe do zakupu na stronie konferencji. Pierwszy dzień ma zostać poświęcony tradycyjnemu testowaniu, drugi zaś będzie płynął pod kątem automatyzacji, metodyki czy narzędzi. Dodatkowo w ramach eventu ma odbyć się Testing Cup.

Quality Excites – odwołane

Konferencja Quality Excites została odwołana i przeniesiona na 2022 rok. Jak informują organizatorzy, możemy spodziewać się spotkań online w ramach Quality Meetpów.

ConSelenium

W dniach 20 maja do 17 czerwca odbędą się spotkania w ramach ConSelenium. Agenda spotkań jest wskazana na stronie konferencji. Wydarzenie jest płatne i bilety można nabyć tutaj.

beIT

W dniach 22 – 23 maja & 29 – 30 maja 2021 odbędzie się konferencja beIT. W ramach konferencji będzie również dedykowana dla testerów oprogramowania ścieżka. Więcej informacji, oraz możliwość zakupu biletów możliwa na stronie wydarzenia.

Podsumowanie

Testerskie Newsy – maj 2021 to kolejny wpis z tego cyklu. Szybkie strzały, o nowościach z naszego testerskiego świata, dający Wam informację – “Hej, pojawiło się coś nowego”. Dodatkowo – podobnie jak w zeszłym miesiącu będziemy starać się dostarczać Wam zniżki, czy rabaty na różne testerskie produkty. Cykliczne newsy testerskie i inne nowości będą opisywane w dziale News.