Chrome wtyczki dla testerów cz. 6

Wtyczki

Loading

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 jest kolejną częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Google Chrome jest to najpopularniejsza przeglądarka internetowa, która posiada wiele rozszerzeń, wraz z rozwojem serwisu, będziemy proponować kolejne alternatywy. 

 

Web Performance Timing API

Przedstawia wykresy typowych danych dotyczących czasu wydajności z bieżącej witryny internetowej za pomocą interfejsu API pomiaru czasu działania. Dzięki tej wtyczce szybko możesz podejrzeć wydajność witryny internetowej.  Wtyczka przydatna gdy dokonujesz obciążenia aplikacji i chcesz wejść na nią jako realny użytkownik. 

Web Performance Timing API

Page load time

Wyświetla czas ładowania strony na pasku narzędzi. To rozszerzenie mierzy czas wczytywania strony i wyświetla go na pasku narzędzi. Navigation Timing API służy do precyzyjnych pomiarów.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - Page load time

Page Load Time

Asystent Marinara: Pomodoro

Kodujesz, testujesz manualnie, chcesz pracować w określonych interwałach czasowych? Wtyczka o której mówimy to w asystent zarządzania czasem Pomodoro. Ustawiasz wybrany przez siebie czas, dopasowujesz przerwy i działasz. 

  • Obsługa krótkich i długich przerw,
  • Ikona na pasku narzędzi z zegarem odliczającym,
  • Śledź historię i statystyki Pomodoro,
  • Konfigurowalne interwały długich przerw,
  • Powiadomienia na pulpicie,
  • Konfigurowalne czasy zegara odliczającego,
  • Powiadomienia na nowej karcie,
  • Powiadomienia dźwiękowe,

Asystent Marinara: Pomodoro

StayFocusd

StayFocusd to rozszerzenie zwiększające produktywność dla przeglądarki Google Chrome, które pomaga skupić się na pracy, ograniczając czas spędzany na marnujących czas witrynach. Po wyczerpaniu przydzielonego czasu witryny, które zablokowałeś, będą niedostępne przez resztę dnia. Aplikacja jest konfigurowalna i umożliwia blokowanie lub zezwalanie na całe witryny, określone subdomeny, określone ścieżki, określone strony, a nawet określone treści na stronie (filmy, gry, obrazy, formularze itp.). 

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - StayFocusd

StayFocusd

WhatRuns

Aplikacja podobna do znanej wtyczki Wapplyzer. Aplikacja pozwala Ci się dowiedzieć jakie są frameworki, narzędzia analityczne, wtyczki WordPress, czcionki a także od narzędzi programistycznych i sieci reklamowych. 

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - WhatRuns

WhatRuns

WhatFont

Dzięki temu rozszerzeniu możesz sprawdzić czcionki internetowe, po prostu najeżdżając na nie kursorem myszy. Nie musisz teraz już szukać w devtoolsach jakie są czcionki wykorzystane dla danych elementów. Aplikacja wykrywa również usługi używane do obsługi czcionek internetowych. Obsługuje Typekit i Google Font API.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - WhatFont

WhatFont

AMP Validator

Wtyczka pomagająca przy testach stron AMP (Accelerated Mobile Pages ). Wtyczka automatycznie sprawdza każdą stronę pod kątem weryfikacji AMP. Walidator AMP sprawdzi bieżącą stronę, aby sprawdzić, czy jest to strona AMP, a następnie przeprowadzi ją przez walidator AMP i zgłosi, czy strona jest prawidłowa (zielony) lub nie (kolor czerwony), korzystając z ikony rozszerzenia. Jeśli pojawią się jakieś ostrzeżenia lub błędy, wyświetli się liczba pod ikoną rozszerzenia, a kliknięcie ikony spowoduje wyświetlenie ostrzeżeń i / lub błędów.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - AMP Validator

AMP Validator

OneTab

Masz często otwartych zbyt wiele kart w Google Chrome, który pożera Twoją pamięć. Skorzytaj z wtyczki OneTab. Za każdym razem, gdy masz za dużo kart, kliknij ikonę OneTab, by zamienić wszystkie karty w listę. Gdy chcesz ponownie uzyskać do nich dostęp, możesz przywrócić wszystkie lub poszczególne karty. Jak deklaruje wydawca gdy karty znajdują się na liście OneTab, zyskujesz do 95% pamięci, ponieważ w Google Chrome jest otwartych mniej kart.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - OneTab

OneTab

Broken Link Checker

Broken Link Checker to wtyczka, która podkreśla, które linki działają, a które są uszkodzone. Oprócz sprawdzania linków wewnętrznych do serwisu,  wtyczka analizuje również dostępność linków zewnętrznych. Jeśli witryna zawiera przynajmniej jeden link zewnętrzny (nofollow lub dofollow) z błędem 404, zostanie to pokazane w raporcie. Raport zawiera link do strony, na której znaleziono błąd 404, więc możesz go natychmiast naprawić.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 - Broken Link Checker

Broken Link Checker

Podsumowanie.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 6 było szóstą częścią serii wpisów o wtyczkach. Z racji rozbudowania przeglądarki Google Chrome i ilości wtyczek, prezentujemy kolejną partię przydatnych rozszerzeń. W ramach kategorii wtyczki będziemy poruszać rozszerzenia również dla innych przeglądarek. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.