Certyfikaty testerskie inne niż ISTQB

Certyfikaty

Loading

Certyfikaty testerskie inne niż ISTQB to zbiór innych certyfikatów testerskich aniżeli te należące do ISTQB. Poznaj IREB, A4Q, IQBBA, IBUQ i inne. Wpis pokazujący, że są inne organizację poza ISTQB, które wydają różnego rodzaju certyfikaty.

IREB – Inżynieria Wymagań

Certyfikat – Inżynieria Wymagań, dział inżynierii oprogramowania, koncentruje się na identyfikacji i analizie wymagań dla zadanego problemu biznesowego, oraz na proponowaniu rozwiązań najlepiej spełniających te wymagania. Certyfikowany Profesjonalista Inżynierii Wymagań (CPRE) REQB/IREB obejmuje trzy poziomy: Podstawowy, Zaawansowany i Ekspert. Egzamin przeprowadzany w języku angielskim.
Cena – 285 USD brutto.

Materiały do pobrania.

IQBBA – Analityk Biznesowy

Być może nie jest to stricte testerski, jednak mając wiedzę z tego zakresu, można być lepszym testerem. W ramach certyfikacji nauczysz się opracowywać i oceniać specyfikację wymagań na oprogramowanie. Zdobędziesz umiejętności na dobierania techniki i metody identyfikowania wymagań, oraz opracowania oraz zarządzania wymaganiami. Posiada poziomy podstawowy i zaawansowany. Egzamin przeprowadzany w języku angielskim.
Cena – 1 020,50 zł brutto.

Materiały do pobrania.

A4Q Selenium Tester – Foundation Level

A4Q Selenium Tester jest certyfikacją dedykowaną testerom automatyzującym oraz osobom, które chcą nauczyć się automatyzacji przy pomocy narzędzia Selenium WebDriver.  Certyfikat potwierdza kwalifikacje w zakresie rozumienia podstawowych zasad działania narzędzia Selenium WebDriver w tworzeniu testów aplikacji webowych. Egzamin przeprowadzany w języku angielskim.
Cena – 1 214,50‬ zł brutto.

Materiały do pobrania.

IBUQ – Foundation Level

Certyfikat dedykowany jest osobom pragnącym potwierdzić swoje umiejętności projektowania i testowania użytecznych interfejsów. Jednym z głównych tematów jest proces wytwarzania oprogramowania przyjaznego użytkownikowi w oparciu o Inżynierię Użyteczności. Egzamin przeprowadzany w języku angielskim.
Cena – 2 656,80 zł brutto.

Materiały do pobrania.

ITCQF – Foundation Level

ITCQF jest kompleksowym programem certyfikacji z zakresu komunikacji technicznej.  Opracowywany jest ze specjalistami branży techcomm oraz opartym na międzynarodowych standardach. ITCQF jest sposobem na ujednolicenie terminologii, procesów oraz najlepszych praktyk stosowanych na całym świecie przez profesjonalistów w różnych organizacjach. Egzamin przeprowadzany w języku angielskim.
Cena – 1020,90 zł brutto.

Materiały do pobrania.

Podsumowanie

Na koniec artykułu Certyfikaty testerskie inne niż ISTQB chcieliśmy podkreślić, że to jedynie wykaz certyfikatów, bez wdawania się w dogłębniejsze detale. Szersze opisy i inne rodzaje certyfikatów będziemy opisywać w dziale certyfikaty. Dodatkowo dla osób żądnych wiedzy, zapraszamy również do działu z książkami, czy informacji podstawowych dla osób chcących zostać testerami.