Youtube polskie kanały dla testerów

News

Loading

Youtube polskie kanały dla testerów to lista ciekawych kont na YT, które warto śledzić by uzyskiwać ciekawe informacje ze świata testowania. Chciałbym aby pierwsza część tego wpisu była dla Was wskazówką, gdzie można obejrzeć i posłuchać o ciekawych tematach związanych z naszą branżą. Jeśli jesteś testerem lub chciałbyś się dowiedzieć więcej o testowaniu oprogramowania, to artykuł ten będzie dla Ciebie interesujący i inspirujący.

Cel wpisu?

W Polsce również rośnie liczba kanałów, które są poświęcone tematyce testowania oprogramowania. Testerzy, czy to doświadczeni specjaliści czy początkujący entuzjaści, znajdują na polskim YouTube bogatą ofertę kanałów, które dzielą się wiedzą, doświadczeniami i poradami związanymi z testowaniem. W tym artykule zaprezentujemy wstęp do świata polskich kanałów na YouTube, które skupiają się na testowaniu oprogramowania. Przedstawimy popularne kanały, omówimy różnorodność tematów, jakie można znaleźć na tych kanałach

We wcześniejszych wpisach poruszałem kwestię stron facebookowych dla testerów oprogramowania a także twittera dla testerów, oraz w ramach drugiego artykułu. W niniejszym wpisie skupię się na profilach polskich twórców.

ITea Morning – Maciej Wyrodek

Jeden z moich ulubionych kanałów na YouTube.Maciej regularnie dostarcza nam ciekawych informacji które możemy wysłuchać przy porannej kawie czy herbacie. Polecam i zapraszam.

TestITka

Kanał Kuby Rosińskiego, na którym dzieją się różne cuda w trakcie spotkań z różnymi osobami związanych z testowaniem i nie tylko. Zapraszam gorąco na kanał TestITka na YT.

JavaStart

Może nie jest to typowo testerski kanał, ale dla wszystkich zainteresowanych Javą zapraszam na kanał JavaStart. Jeżeli jesteście zainteresowani kursami z JavaStart – to z mojego reflinka 5% taniej. 

Obudź w sobie Geeka – GeekON

Kanał Krystiana – którego głównie możecie kojarzyć z tematów związanych z bazami danych. Jeżeli jesteś zainteresowany bazami danych to zapraszam na kanał.

Szkoła Kierowników IT

Dla osób chcących rozwijać się na płaszczyźnie kierowniczej / liderskiej w IT (nie tylko w testowaniu), polecam bo materiały Adriana to czyste złoto. Zapraszam naSzkoła Kierowników IT na YT.

Norbert Jankowski – Testowanie Oprogramowania

Kanał Norberta posiada kilka ciekawy cykli – jak Podcast, Szkołę Testera czy PrasówQA. Jeżeli jesteście zainteresowani – to wbijajcie na kanał.

Technika Programowania

Kanał mojego imiennika – Rafała, który porusza różne tematy związane nie tylko z testowaniem. Często będziecie mogli znaleźć tam solucje w różnych tematach związanych z szerokorozumianym testowaniem bądź IT – zapraszam.

Po szklanie i na testowanie

Kanał poruszający tematy związane z IT z perspektywy osoby pracującej w Quality Assurance. Na kanale będziecie mogli wysłuchać podcastów czy wywiadów. Odwiedzajcie kanał.

Maciej Kofel

Interesuje Was temat Security i praca związana z tą tematyką? Zapraszam na kanał Maćka – polecam wszystkim.

Testelka

Mówisz Ela – myślisz Selenium. Kanał dla osób chcących rozpocząć bądź poszerzyć wiedzę z zakresu automatyzacji testów z wykorzystaniem Selenium. Zapraszam.

Testuj.pl

Większość z Was pewnie kojarzy testuj.pl. Serwis w ostatnim czasie mocno uaktywnił się na YouTube gdzie dość regularnie otrzymujemy content. Jeżeli jesteście zainteresowani – sprawdźcie sami.

Michał Foksa

Kanał o testowaniu oprogramowania gdzie Michał przedstawia tematy głównie dla osób początkujących. Odpowiada często na pytania pojawiające się kilka razy dziennie na grupach związanych z testowaniem oprogramowania. Zapraszam.

Podsumowanie

To nie wszystkie kanały na polskim YT, które warto śledzić. Samodzielnie trzeba też wybrać którzy twórcy dostarczają najbardziej interesujące nas treści. Youtube polskie kanały dla testerów to pierwszy wpis z tej serii. Zapewne wraz z rozwojem strony, pojawią się inne ciekawe profile, by poszerzać wiedzę.  Dodatkowo osoby początkujące zachęcam do zapoznania się z kategorią „Jak zostać testerem„.