Twitter newsy dla QA cz. 2

News

Loading

Twitter newsy dla QA cz. 2 to lista ciekawych kont twitterowych – zagranicznych, które warto śledzić by uzyskiwać ciekawe informacje ze świata testów. Często różnego rodzaju strony, grupy czy osoby prywatne wrzucają ciekawe informacje na temat testowania.

 

Cel wpisu?

We wcześniejszym wpisie poruszałem kwestię stron facebookowych dla testerów oprogramowania a także twittera dla testerów. Twitter charakteryzuje się krótkimi informacjami – w naszej dziedzinie zazwyczaj to opis + link. Pierwsza część zawierała 15 osób które warto obserwować. W tej części przedstawię Wam kolejne 15 osób, którymi warto się zainteresować. 

W niniejszym wpisie skupię się na profilach zagranicznych twórców. We wcześniej poruszanym wpisie, przedstawialiśmy ciekawe profile. 

 

Profile twitterowe

Wpis będzie dotyczył głównie osób  związanych z szeroko rozumianym testowaniem. 

 

Paul Grizzaffi

Principal automation architect, Magenic

Grizzaffi jest doświadczonym miłośnikiem automatyzacji testów, blogerem, pisarzem i prelegentem. Twierdzi, że automatyzacja testów ma kluczowe znaczenie dla dostarczania lepszego oprogramowania i że automatyzacja testów jest kluczowym aspektem całego cyklu tworzenia oprogramowania.

Paul Grossman

Senior software development engineer in test, Utopia Solutions

Grossman jest entuzjastą automatyzacji testów. Paul to instruktor i prelegent dostarcza mnóstwo informacji dla testerów oprogramowania na wszystkich poziomach umiejętności. Od rekomendacji książkowych po narzędzia i podejścia do automatyzacji testów, Grossman jest wspaniałym źródłem wiedzy w zakresie testowania oprogramowania.

Matt Heusser

Managing director, Excelon Development

Matt jest fanatykiem testowania oprogramowania, ceniącym testowanie i wysoką jakość kodu. Współpracuje z ekspertami ds. automatyzacji testów, aby dzielić się wiedzą, taką jak badanie piramidy automatyzacji testów i jej znaczenia we współczesnym programowaniu lub omawianie procesu CI i CD w celu lokalizowania błędów. Dołącz do jego ponad 7000 obserwujących, aby być na bieżąco.

Angie Jones

Senior director, developer relations for Applitools and Test Automation University

Obserwowanie Angie jest absolutną koniecznością dla każdego entuzjasty automatyzacji testów. Jest częstym mówcą głównym, a jej kanał na Twitterze jest pełen ciekawych treści dotyczących automatyzacji testów, w tym przemyślanych komentarzy na temat metodologii testowania wraz z konkretnymi samouczkami. „Automatyczna książka kucharska”. Poniżej 10 minutowy film w celu zapoznania przez Was. Dołącz do niej ponad 72 000 obserwujących na Twitterze.

Eran Kinsbruner

Chief evangelist, Perfecto

Eran to osoba zajmująca się automatyzacją testów. Autor kilku książek, w tym Continuous Testing for DevOps Professionals i The Digital Quality Handbook: Guide for Achieving Continuous Quality in a DevOps Reality, Kinsbruner ma na swoim koncie dziesięciolecia doświadczenia w testowaniu. Podczas swojej pracy w Sun Microsystems był współtwórcą zautomatyzowanego mechanizmu wykluczania testów dla urządzeń mobilnych na platformie Java 2, Micro Edition (J2ME). Chociaż Kinsbruner jest wszechstronnym guru automatyzacji testów, ma szczególną wiedzę na temat testowania mobilnego.

Andrew Knight

Software engineer, PrecisionLender

Andrew specjalizuje się w pokonywaniu wyzwań związanych z testowaniem, ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji testów oprogramowania. Regularny bloger i mówca o automatyzacji testów, oferuje porady i wskazówki dotyczące zarządzania danymi testowymi, samouczki dotyczące implementacji wzorca.

Michael Larsen

Content development lead, Excelon Development

Tester oprogramowania, który jest niezwykłym twórcą treści, ma doświadczenia w blogowaniu i podcastowaniu na tematy związane z testowaniem oprogramowania. Podcasty Larsena obejmują The Testing Show, sponsorowany przez Qualitest, który skupia się na wielu elementach testowania, od jakości kodu po gotowość na wypadek sytuacji awaryjnych. Jeśli szukasz wielu zasobów do testowania oprogramowania i automatyzacji testów, Larsen Cię obejmuje.

Greg Paskal

Director of quality assurance, Ramsey Solutions

Greg to kolejny entuzjasta automatyzacji testów. Paskal jest zarówno nauczycielem, jak i orędownikiem jakości kodu. Jest autorem książki Automatyzacja testów w świecie rzeczywistym. Dodatkowo jest założycielem Open Test Technology Forum. Udostępniając szeroki wybór treści związanych z testowaniem oprogramowania i automatyzacją testów, Paskal jest miejscem, w którym można znaleźć samouczki dotyczące automatyzacji testów, wskazówki dotyczące automatyzacji i nie tylko.

Corina Pip

Senior test automation engineer, Sage Intacct

Grizzaffi jest doświadczonym miłośnikiem automatyzacji testów, blogerem, pisarzem i prelegentem. Twierdzi, że automatyzacja testów ma kluczowe znaczenie dla dostarczania lepszego oprogramowania i że automatyzacja testów jest kluczowym aspektem całego cyklu tworzenia oprogramowania.

Julia Pottinger

Manager training and development, QualityWorks

Jeśli chcesz zagłębić się w automatyzację testów, to obserwuj konto Pottinger, które jest pełen zasobów prowokujących do myślenia. Zawiera wiele artykułów napisanych przez Pottinger na takie tematy, jak przygotowanie zespołu ds. kontroli jakości do automatyzacji testów i zwycięstwa w testowaniu aplikacji mobilnych. Jako blogerka, YouTuberka i mówczyni Pottinger jest pasjonatką rozpowszechniania swoich umiejętności w zakresie automatyzacji testów.

Maaret Pyhäjärvi

Principal test engineer, Vaisala

Pyhäjärvi jest testerem, programistą i nauczycielem. Jest także autorką książki Testowanie eksploracyjne i często dzieli się swoją wiedzą na temat testowania poprzez wykłady, posty na blogach i odcinki podcastów. Zdobywca nagrody w testowaniu EuroSTAR oraz nagrody Agile Testing Days „Najbardziej wpływowy profesjonalista w zakresie zwinnych testów”, Pyhäjärvi jest obowiązkową pozycją dla testerów na wszystkich poziomach zaawansowania.
Darmowa książka napisana przez Maaret dostępna tutaj.

Mark Winteringham

OpsBoss, Ministry of Testing

Oprócz swojej roli w Ministerstwie Testowania, Winteringham jest współzałożycielem Kliniki Testowania Oprogramowania i samozwańczym maniakiem testów. Jest autorem książki Testing Web APIs, która zawiera przegląd zautomatyzowanych testów internetowych API. Dzieli się swoją wiedzą na temat automatyzacji testów za pośrednictwem różnych mediów, w tym publikacji i transmisji na żywo w zakresie automatyzacji testów.

Alan Richardson

Head of digital marketing, AG Grid

Człowiek z pasją do ulepszania rozwoju oprogramowania poprzez testowanie. Richardson jest dobrym źródłem wiedzy o automatyzacji testów. Miłośnik automatyzacji testów i programistów opublikował mnóstwo książek na temat testowania, w tym Java for Testers, Automating and Testing REST API oraz Selenium Simplified. Od książek i postów na blogach po tweety, Richardson dzieli się wnikliwymi przemyśleniami na temat testowania i automatyzacji.

Venkat Ramakrishnan

Software quality leader and senior test technologist 

Ramakrishnan to maniak jakości oprogramowania i konsultant ds. testów. Venkat, nie ukrywa dla siebie swojej wiedzy o jakości kodu. Zamiast tego wykorzystuje swoje doświadczenie, aby pomóc prowadzić cyfrową transformację firm. A dla społeczności automatyzacji testów Ramakrishnan jest certyfikowanym instruktorem kursów w Ministerstwie Testowania.

Amber Race

Senior SDET, Adobe

Race to świetny przewodnik po automatyzacji testów. Niezależnie od tego, czy tweetuje o narzędziach testowych, zalecanych praktykach, czy też o swojej osobistej nauce w miejscu pracy, warto ją przeczytać. Z poprzednimi stanowiskami w Climate Corp., Microsoft i Big Fish Games, Race zna się na rzeczy i jest ogromnym atutem dla testerów na wszystkich poziomach umiejętności.

 

Podsumowanie

To zapewne nie wszystkie strony profile twitterowe, które warto śledzić. Samodzielnie trzeba też wybrać którzy twitterowicze dostarczają najbardziej interesujące nas treści. Twitter newsy dla QA cz. 2 to kontynuacja wpisów dla testerów o twitterze. Zapewne wraz z rozwojem strony, pojawią się inne ciekawe profile, by poszerzać wiedzę.  Dodatkowo osoby początkujące zachęcam do zapoznania się z kategorią „Jak zostać testerem„.