Chrome wtyczki dla testerów cz. 7

Wtyczki

Loading

Chrome wtyczki dla testerów cz. 7 jest kolejną częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Google Chrome jest to najpopularniejsza przeglądarka internetowa, która posiada wiele rozszerzeń, wraz z rozwojem serwisu, będziemy proponować kolejne alternatywy. 

 

Convertio

Ta wtyczka umożliwia Wam konwersję plików z jednego formatu na inny. Jak deklaruje wydawca mamy wsparcie dla ponad 2500 różnych konwersji. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość konwersji plików takich jak:
obrazki z PNG do JPG, czy JPG do PNG;
prezentacji z PPT do PDF czy PPT do JPG;
wideo z MKV do MP4 czy MOV do MP4.
Możemy razem z wtyczką korzystać z Google Drive  czy Dropboxa by ułatwić sobie pracę. 

Convertio

 

Talend API Tester – Free Edition

Wtyczka pomagająca  nam w testowaniu API. Wcześniej aplikacja znana była pod nazwą Restlet Client. Aplikacja obsługuje wszystkie żądania HTTP, łącznie z uwierzytelnianiem, czy zabezpieczeniami. Odpowiedzi z API możemy wizualizować w różnych formatach – jak JSON, HTML czy XML

Talend API Tester – Free Edition

 

Grid Ruler

Wtyczka pomaga tworzyć siatkę by łatwo mierzyć różnego rodzaju odległości na naszej stronie którą tworzymy/testujemy. Dzięki temu chcąc zweryfikować jakieś elementy związane z pixel perfect z projektem. 

Grid Ruler

Chrome wtyczki dla testerów cz. 7 - Grid Ruler

 

Google Similar Pages

Aplikacja przydatna gdy chcemy znaleźć podobne strony do tej którą obecnie przeglądamy. Dzięki tej wtyczce możemy szybko przeglądać inne – bardzo podobne i to w locie przy przeglądaniu obecnej. Obecnie rozszerzenie jest w wersji beta, także nie wszystko może jeszcze funkcjonować poprawnie. 

Google Similar Pages

 

Vue.js devtools

Wtyczka jest rozszerzeniem do standardowych Devtoolsów dla użytkowników Chrome i Firefoxa. Dzięki tej wtyczce możemy bliżej przyglądać się aplikacjom napisanych w VUE.js

Vue.js devtools

Chrome wtyczki dla testerów cz. 7 - Vue.js

 

QMetry for Jira (QTM4J) – Exploratory Testing

Wtyczka ma związek z pluginem do Jiry o tej samej nazwie. Podczas testowania aplikacji możemy badać witrynę niż poświęcać czas na pisanie test case. W trakcie korzystania możemy nagrywać, czy robić screenshoty. Wszystkie znalezione błędy możemy automatycznie raportować wraz ze środowiskiem przez jedno kliknięcie. 

QMetry for Jira

Lorem Ipsum Generator

Masz potrzebę uzupełnić formularze czy inne miejsca gdzie jest niezbędny tekst? Skorzystaj z Lorem Ipsum Generator, który zapewni nam możliwość dodania tekstu na określoną długość (paragrafów, dodania sentencji itd). 

Lorem Ipsum Generator

 

Shodan

Chcesz zweryfikować podatności swojej aplikacji? Znasz aplikację shodan.io. Dzięki twórcom mamy też możliwość skorzystania z wtyczki do przeglądarki dzięki której zweryfikujemy otwarte porty czy informacje na tematy bezpieczeństwa aplikacji webowej. 

Shodan

 

Podsumowanie.

Chrome wtyczki dla testerów cz. 7 było szóstą częścią serii wpisów o wtyczkach. Z racji rozbudowania przeglądarki Google Chrome i ilości wtyczek, prezentujemy kolejną partię przydatnych rozszerzeń. W ramach kategorii wtyczki będziemy poruszać rozszerzenia również dla innych przeglądarek. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.