Safari wtyczki dla testerów cz. 2

Wtyczki

Loading

Safari wtyczki dla testerów cz. 2 jest kolejną częścią zbioru różnych wtyczek dla testerów, programistów i innych użytkowników. Z racji tego, że Safari jest jedna z najpopularniejszych przeglądarek , która posiada wiele rozszerzeń, z których możemy korzystać w ramach pracy testerskiej. 

 

SimplyJSON for Safari

Aplikacja wspierająca wyświetlanie Jsonów w Safari. Dzięki tej wtyczce uzyskasz pełny podgląd JSONa, dobrze sformatowany, tak aby komfortowo analizować te pliki. 

SimplyJSON for Safari

 

Grammarly for Safari

Znana aplikacja do tłumaczeń, dostępna również jako wtyczka do przeglądarki Safari. Aplikacja posiada wersję darmową, ale także można poszerzyć jej możliwości w ramach planu płatnego. 

Grammarly for Safari  - Safari wtyczki dla testerów cz. 2

Grammarly for Safari

 

 

Todoist: To-Do List & Tasks

Testerzy często miewają wiele zadań do wykonania w ramach swoich obowiązków. Jeżeli pracujesz w Scrumie – zbliża się koniec sprintu – zadania się piętrzą. Todoist to wtyczka pozwalająca Ci dodać najważniejsze zadania, uszeregować je w priorytety i wykonywać zgodnie z harmonogramem. Dzięki narzędziu widzisz czy postęp w Twojej pracy jest zgodny z harmonogramem, czy wykonujesz zadania które sobie zaplanowałeś. Narzędzie to pozwala też filtrować zadania które masz wykonać, szczególnie gdy są elementy bardziej priorytetowe i te które mogą zaczekać.

Todoist: To-Do List & Tasks

 

SeoQuake

Pracujesz przy aplikacjach webowych w których ważny jest aspekt SEO? Chciałbyś sprawdzić różne aspekty które nie są widoczne gołym okiem, zaś są ważne z punktu widzenia Twojego klienta. Skorzystaj z rozszerzenia SeoQuake. Raporty są dzielone na 3 rozdziały – zgodność z urządzeniami mobilnymi, zgodność witryny, oraz analiza strony. 

SeoQuake

 

Evernote Web Clipper

Znana aplikacja również w wersji dla Safari. Aplikacja umożliwia zapisywanie interesujących rzeczy na swoim koncie Evernote. Możesz wycinać, zapisywać – artykuły, strony internetowe czy zrzuty ekranu. Zapisywane elementy możesz oznaczać, opisywać tak aby później w szybki sposób je znajdować. 

Safari wtyczki dla testerów cz. 2 - Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper

 

Fonts Ninja

Dzięki tej wtyczce możesz zweryfikować dowolną czcionkę na dowolnej witrynie. Aplikacja wyświetla nie tylko nazwę czcionki, ale też dokonuje ich analizy. Aplikacja umożliwia też wypróbowanie czcionek znalezionych na stronach w innych aplikacjach jak Photoshop, Illustrator, Figma, Sketch. 

Fonts Ninja

 

Tick Pomodoro

Kolejne z narzędzi do rozwijania swojej produktywności. Rozwijaj nawyk koncentracji w określonych iteracjach czasowych. Aplikacja posiada też możliwość obsługi listy do zrobienia i zadań. 

Tick Pomodoro

 

Capture – Fullscreen Capture

Aplikacja wspierająca wykonywanie screenshotów. Aplikacja pomaga przechwytywać całą stronę i zapisywać ją w albumie. 

Capture – Fullscreen Capture

 

Podsumowanie.

Safari wtyczki dla testerów cz. 2 kolejną częścią serii wpisów o wtyczkach. W ramach kategorii wtyczki będziemy poruszać rozszerzenia również dla innych przeglądarek. O innych narzędziach związanych przeglądarkami, szerzej piszemy w niniejszym dziale.