Książki dla testerów oprogramowania cz. 3

Książki

Loading

Książki dla testerów oprogramowania cz. 3 czyli kolejna część propozycji przydatnych książek. Pozycje te mogą uzupełnić Waszą wiedzę z zakresu testowania oprogramowania. Te kilka przedstawionych pozycji będzie idealne dla osób o różnym stażu.

Testy A/B. Od kliknięcia do klienta – Dan Siroker, Pete Koomen

Książka Testy A/B omawia jedną z nieporuszanych wcześniej technik testowania – czyli tytułowe testy A/B. Dzięki tej pozycji poznasz jak tworzyć i wdrażać takie testy. Będziesz mógł uniknąć najczęstszych błędów. W trakcie lektury dowiesz się też jakie pułapki czekają w trakcie prowadzenia takich testów. Jako testerzy posiadając wiedzę z tego zakresu będziecie mogli proponować również i takie rozwiązania w trakcie pracy.

Książki dla testerów oprogramowania cz. 3 - testy A/B

Selenium i testowanie aplikacji. Receptury – Unmesh Gundecha.

Coś dla fanów automatyzacji z wykorzystaniem Selenium. Dzięki tej książce zrozumiesz jak działają lokalizatory. Nauczysz się korzystać z różnych metod ich budowania. Poznasz wzorzec PageFactory. Zapoznasz się z integracją Selenium WebDriver z Cucumberem, SpecFLow, czy Behave. Nauczysz się konfigurować symulatory i urządzenia do testów aplikacji webowych z pomocą Appium. Poznasz też możliwości Selenium Grid

Książki dla testerów oprogramowania cz. 3 - selenium i testowanie

Testuj oprogramowanie jak Google. Metody automatyzacji – James A. Whittaker, Jason Arbon, Jeff Carollo.

Każdy zna markę Google. Ich oprogramowanie składa się z milionów linii kodu, jest dostępny bardzo szeroko a my oczekujemy by zawsze było sprawne. Jak inaczej niż poprzez testy automatyczne, weryfikować poprawność ich działania? Dzięki książce dowiesz się jak zorganizować proces testowania w sposób elastyczny, skuteczny i spełniający oczekiwania. Poznasz rolę inżyniera testów, czy kierownika takiego zespołu. Zobaczysz jakie metody oprogramowania stosuje ta firma. W jaki sposób planować i przeprowadzać testy. Ponadto jak udoskonalać proces wytwarzania testów.

Książki dla testerów oprogramowania cz. 3 - testuj oprogramowanie jak google

Statyczne testowanie oprogramowania – Adam Roman.

Techniki testowania statycznego to zestaw narzędzi służący do sprawdzania ręcznego lub za pomocą analizy automatycznej kodu. Publikacja ta porusza ten zakres testowania oprogramowania, która nie zawsze jest szeroko opisywana.

Książki dla testerów oprogramowania cz. 3 - statyczne testowanie

 

 

Jakość w Agile – Karolina Zmitrowicz i Rafał Stańczak

Pozycja ta w całości została poświęcona tematyce związanej z zarządzaniem jakości w projektach zwinnych. Obejmuje ona temat od organizacji procesów jakościowych, poprzez różne podejścia. Dotyka też tematyki konkretnych narzędzi, technik wspierających zarządzanie jakością. W treść każdego rozdziału wpleciono kwestię narzędzi tak by maksymalnie wspierać czytelnika w zrozumieniu tematu.

Inżynieria oprogramowania. Jak zapewnić jakość tworzonym aplikacjom –
Bogdan Bereza-Jarociński, Bolesław Szomański.

Książka obejmuje wiele zakresów z inżynierii oprogramowania. Porusza tematykę jak – ile kosztuje najwyższa jakość, jak ją zapewnić. Autorzy przedstawiają jak unikać błędów tak by oprogramowania posiadało najwyższą jakość. Zdobędziesz wiedzę z najefektywniejszych metod i technik wytwarzania oprogramowania .

Książki dla testerów oprogramowania cz. 3 - inżynieria oprogramowania

Sztuka testowania oprogramowania – Glenford J. Myers, Corey Sandler, Tom Badgett, Todd M. Thomas

Ostatnia pozycja w obecnej części wpisu o książkach. Książka ta przedstawia zasady testowania kodu, pojedynczych modułów i całej aplikacji. Zawiera wskazówki dla testerów dotyczących przygotowywania przypadków testowych. Autorzy opisali też metodykę testowania ekstremalnego. Książka wydana już dłuższy czas temu (2005 rok), jednakże warta uwagi.

Podsumowanie

Książki dla testerów oprogramowania to cz. 3  wpisów o książkach dla testerów. W kolejnym wpisie zajmiemy się innymi pozycjami, które znajdują się na rynku. W dziale książki opisujemy wiele książek, czy audiobooków dla testerów oprogramowania i osób pracujących w branży IT.