Książki na temat Scruma

Książki

Loading

Książki na temat Scruma to zbiór dla osób chcących poznać bliżej metodologię Scrumową. Z książek dowiesz się więcej na temat tej metodologii, czy podejście które stosujecie w swojej firmie jest prawidłowe, czy też można dokonać jakiś korekt. 

 

Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami. Wydanie II rozszerzone – Mariusz Chrapko

Wydanie II książki M. Chrapko o Scrumie. Z książki, której autorem jest praktyk dowiesz się, jak to działa. Na konkretnych przykładach, okraszonych odwołaniami do popularnych filmów czy książek, prześledzisz cały proces tworzenia oprogramowania. Zrozumiesz, do czego powinieneś dążyć w swoich własnych projektach z użyciem metody Scrum. Zobaczysz, jak tworzyć zespół i przydzielać role, zarządzać wymaganiami, planować i szacować projekty oraz przeprowadzać sprinty. Jeśli chcesz dogłębnie poznać Scruma i korzystać z niego na co dzień, nie możesz ominąć tej książki!

Książki na temat Scruma - Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami. Wydanie II rozszerzone

 

Scrum. Praktyczny przewodnik po najpopularniejszej metodyce Agile – Kenneth S. Rubin

Ta książka to doskonałe źródło informacji na temat Scruma. W trakcie lektury poznasz założenia tej metodyki a także jej zalety i wady. W kolejnych rozdziałach zaznajomisz się z podstawowymi pojęciami oraz dowiesz się, jak szacować wydajność zespołu. Rozdział nr IV to gwóźdź programu, ponieważ omawia sprint – kluczowy element tej metodyki. Znajdziesz tu najlepsze metody planowania sprintu, założenia, których należy przestrzegać, oraz definicję jego ukończenia, a ponadto odkryjesz, co to jest dług techniczny oraz jak go pilnować. Kolejne rozdziały tej książki zostały poświęcone rolom pełnionym przez różne osoby w czasie tworzenia projektu oraz etapom wchodzącym w skład projektu. 

Książki na temat Scruma - Scrum. Praktyczny przewodnik po najpopularniejszej metodyce Agile.png

 

 

Zarządzanie projektami ze Scrum. Twórz produkty, które pokochają klienci – 
Roman Pichler

W trakcie lektury tej książki poznasz jedną z najpopularniejszych metodyk – Scrum. Dowiesz się, jakie role definiuje Scrum i jaki jest zakres obowiązków osób związanych z projektem. Nauczysz się takżę tworzyć wizję produktu, pracować z jego rejestrem oraz planować wydanie. Kluczowym pojęciem w Scrumie jest sprint. Poznaj specyfikę, zasady prowadzenia oraz techniki kontrolowania postępów prac. Koniecznie zwróć uwagę na najczęściej popełniane błędy. Dostarcz produkt na czas, poczuj satysfakcję i odnieś sukces – to się opłaci!

Książki na temat Scruma - Zarządzanie projektami ze Scrum. Twórz produkty, które pokochają klienci

Doskonalenie Scruma. Przewodnik dla praktyków. O wyzwaniach, korzyściach i zwinnych zespołach – Stephanie Ockerman, Simon Reindl

Ta książka przyda się każdemu, kto chce efektywniej stosować praktyki Scruma. Każdemu kto w pełni chce wykorzystać jego potencjał transformacyjny. Skoncentrowano się tu na sprawdzonych podejściach do Scruma, tak aby sukcesywnie osiągać coraz wyższą jakość oraz uzyskiwać i natychmiast wykorzystywać informacje zwrotne. Przedstawiono nadto praktyczne sposoby zwiększania elastyczności zespołu i wprowadzania adekwatnych usprawnień pracy całej organizacji. Ten praktyczny przewodnik docenią zarówno Scrum Masterzy, członkowie zespołów, jak i właściciele produktu. Zawarte w nim wskazówki pozwolą osiągnąć wysoki poziom transparentności i odwagi w podejmowaniu typowych wyzwań w nieustannie zmieniającym się i nieprzewidywalnym środowisku.

Książki na temat Scruma - Doskonalenie Scruma. Przewodnik dla praktyków. O wyzwaniach, korzyściach i zwinnych zespołach - Stephanie Ockerman, Simon Reindl

Scrum w praktyce – J.j. Sutherland

Przedmiotowa książka zachęca do wdrażania praktyk związanych ze Scrum. Scrum jest tajną bronią sukcesu takich firm jak Google, Facebook, Amazon i Apple. Firmy te przekształciły świat dzięki swojej niesamowicie szybkiej innowacji, skupieniu uwagi na klientach i praktykom ciągłego doskonalenia. Scrum Fieldbook opiera się na pięciu latach pracy w terenie z firmami takimi jak Toyota, 3M, Schlumberger i Autodesk. W Scrum Fieldbook, Autor zabiera liderów, menedżerów i pracowników głębiej w konkretne wyzwania i możliwości. Pokazuje, jak proste ramy Scrum mogą być z powodzeniem stosowane w każdej sytuacji, w każdej branży, od producentów samochodów w USA i Europie, po organizacje non-profit w Afryce, czy od wykonawców remontów domów w Minnesocie po firmy zajmujące się poszukiwaniem gazu w Ameryce Południowej, od budowania myśliwców do poprawy sektora bankowego.

Książki na temat Scruma -Scrum w praktyce - J.j. Sutherland

 

Księga Scrum. Sprawdzone wzorce – James O. Coplien, J.j. Sutherland

Zawarte w książce 94 wzorce otwierają drogę do istoty Scruma, tego w jaki sposób działa oraz jak go używać. Zagłębiaj się w Scruma podążając za radami najznakomitszych ekspertów, między innymi założycieli Scruma, którzy powiodą cię poprzez jego podstawowe struktury i praktyki. Ulepszaj i dostosuj swoje umiejętności praktykowania Scruma za pomocą struktur zwanych wzorcami. Spośród których możesz swobodnie wybierać i dostosować te, które najlepiej pasują do aktualnej sytuacji. Poznawaj i doceń historię Scruma oraz rolę którą pełni w rozwiązywaniu problemów z którymi na co dzień zmagają się deweloperzy. Dowiedz się wszystkiego, co okaże się przydatne do opanowania i wdrażania Scruma, a wszystko to krok po kroku, w stylu agile.

Książki na temat Scruma - Księga Scrum. Sprawdzone wzorce - James O. Coplien, J.j. Sutherland

 

SCRUM i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile  – Krystian Kaczor

Książka, którą trzymasz prezentujemy to zarazem przewodnik po świecie Agile jak i klucz do jego głębszego zrozumienia. Funkcja porządkowania wiedzy została potwierdzona w informacji zwrotnej, którą zgromadziliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Potrzeba wiedzy przesunęła się z pytania O co chodzi? na Jak to mamy robić u nas? Wraz ze wzrostem popularności słów kluczowych Agile i Scrum pojawił się zalew informacji w tym temacie. Trudno odnaleźć się w tym szumie informacyjnym i stwierdzić co jest prawdą, co jest ważne i na czym się skupić. Zapoznaj się z tą pozycją i uporządkuj informacje w tym przedmiocie. W artykule książki na temat Scruma – to ostatnia pozycja, którą chcemy Wam zaproponować. 

SCRUM i nie tylko.Teoria i praktyka w metodach Agile

 

Podsumowanie

Książki na temat Scruma to kolejny wpis o książkach na naszym serwisie. Tym razem zaproponowaliśmy kilka książek o Scrumie. W dziale książki opisujemy wiele książek dla testerów oprogramowania i osób pracujących w IT. Wcześniej opisaliśmy zestaw książek dla osób zainteresowanych językiem Java, czy też z Pythonem.